Aparat za peko kruha

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

21. feb 2005 12:08

Jaz sem vzela italijanske količine. Saj ne more bit velike razlike. Enkrat imamo bolj suho moko, drugič bolj vlažno. Danes sem si prepisala tvoj kruh z arašidi. Se že veselim. Pa še eno vprašanje zate Veri imam. Koliko stopinj imaš v kuhinji - stanovanju? Jaz, če imam pretoplo, mi tudi vse podivja. A ne morem si pomagat, saj obožujem/potrebujem vročino, ker drugače sploh ne čutim nog - posledica prometne. Zato uporabljam predvsem suh kvas in potem nimam težav. PACKA

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

21. feb 2005 13:35

Moram se pohvalit, da mi je uspel v Bomannem aparatu prvič spečt normalen kruh in sicer po Recinem receptu. Pekla sem ga na hitrem programu in je super. Reca še imaš recept za kak drug kruh, mojemu ustreza ta, ker ima rad belega, jaz pa bi kakšnega drugačnega. Vem, da ste že pisali veliko receptov, za kakšen drug okus kruha, vendar mi je uspel le ta od Rece. Se priporočam, za nasvete. Lep pozdrav vsem pekom;o))) capala

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. feb 2005 14:47

Ta recept je osnova. Vse ostalo so variacije na temo. Poljubno si lahko zmisljujete semena, suhe paradiznike, zacimbe od kumine pa do janeza in zelisc kot so pehtran inmajaron, pa origano in vse kar imate radi in kar vam pride na pamet. Namesto vode lahko daste vse kar vam je volja od jogurta, kefirja,mleka, sojinega ali kravjega, krompirjevko, moja hci je zadnjic imela navdihe celo za fizolovko. Odlicno se v kruh poda cebula, cesen, pistacija. Skratka veliko le probat je treba. Nam se je sfizil samo prvic in nikoli vec. Skoraj bi pozabila. Probajte na moko dodat nariban toskanski sir. Zelo dobro. Vceraj pa sva s kolegico ugotavljali, da je kruh mnogo lepsi ce je delan na dan za cvet ali plod. No ker ga pri nas pecemo cisto vsak dan je na koledarju tudi korenina in list, pa bistvene razlike ni. Mogoce malenkost. Probajte same. lp Vesna Vesna Milek Recko

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

21. feb 2005 15:12

Reca glede tele krompirjevke me še zanima in sicer kako jo pripraviš. lp capala capala

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. feb 2005 16:36

Skuhas krompir za pire in namesto da vrzes vodo proc jo porabis za kruh. lp Vesna Vesna Milek Recko

campanula  

član od: 21.2.2005

sporočila: 4

21. feb 2005 16:43

Živjo punce, fantje! Aparat za peko kruha Clatronic imam že dobro leto, vendar sem kruh kmalu prenehala peči, ker se je mož pritoževal, da je skorja pretrda in da se kruh preveč drobi. Tako ga sedaj uporabljam v glavnem za pripravo testa. Ali imate kak nasvet zame? Jaz prenesem tudi malo bolj drobljiv kruh, a samo zase ga ne bom pekla - se mi prehitro pozna... Na to temo se je nabralo že toliko strani, da jih enostavno ne utegnem prebrskati, če je bilo že kaj rečenega - se opravičujem, če se ponavljam... Naredite si lepo popoldne... zvončica

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

21. feb 2005 17:00

Campanula, Če je pretrda skorja nastavi program za zapepčenje kruha na najmanj (Hell). Ko je kruh pečen, ga zvrni na rešetko in pokrij z prtičem. Skorja ne bo več tako trda, ker se bo zmehčala v sopari pod prtičem (lahko več plasti). Če boš pri koruznem kruhu, ajdove ali polnozrnatem dodala molo več bele moke, se kruh ne bo drobil. Prav tako pomaga krompirjevka. Kar pogumno naprej, nikar ne obupaj. Pri nas ne jemo več kupljenega kruha že skoraj dve leti. Najlepše od vsega pa je, ko te zjutraj zbudi vonj po sveže pečenem kruhu. Lp/dj

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

21. feb 2005 17:04

Galja, Moj recept za peko polnozrnatega kruha v Clatronicu, imaš na 52 strani tega foruma. Vedno uspe. Lp/dj

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

21. feb 2005 21:59

Po nekaj poskusih sem ugotovila, da je kruh, ki ga pečem po Verinem receptu s kefirjem dlje časa svež (shranim ga v posodi Tupperware), kot če dodam v testo vodo. Sem poskusila tudi s tekočim jogurtom (3,2) in je tudi krasen. Vse te kruhe sem pekla na programu št. 6 (Kenwood).Bom pa konec tedna probala narediti testo za buhteljne (iz revije Dober tek), da tako sprobam še program za izdelavo testa.Drugače pa so moje ugotovitve, da otroka sedaj strašno rada jesta kruh, prej pa smo se kregali, da sta dali kos kruha v usta. Zvončica, probaj narediti kruh s kefirjem ali jogurtom. Seveda pa je na začetku skorja hrustljava (mi se skoraj stepemo za krajce), potem pa se zmehča, pa tudi kruh ni drobljiv. Probaj, potem pa poročaj. Lep zimski dan, Sabina

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. feb 2005 22:02

Campanula! moji prvi poskusi s kruhom so mi dali podobne rezultaze:kruh se je preveč drobil,skorja je bila pretrda oz.predebela .Tudi jaz pečem samo še na svetlo zapečeno in je ravno prava skorjica,še vedno hrustljava.Še boljše rezultate pa imam odkar delam s solno kvasno emulzijo(kvas,sol in vodo pripravič najmanj 5 ur pred gnetenjem.Na začetku sem to pripravljala posebej,zdaj pa zvečer pripravim emulzijo,čez vsujem moko in semena in programiram s 5-urnim zamikom.LP Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti