Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2005 13:33

Punce, prehitro sem se hvalila da aparat dela. zdajle ste me izzvale temi mesanicami. Eno tako sem scarala in dala v aparat. Testo je nekaj casa mesil potem pa zapiskal in napisal E-S. Ni se dal izklopit. V navodilih pise da je v tem primeru z aparatom nekaj narobe in da ga je potrebno odnest na servis. No ja, kaj nam pa drugega preostane. Kruh pa se zdajle pece v pecici. Vesna Milek Recko

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

25. feb 2005 13:35

Reca, upam, da boste kmalu spet lahko pekli.Ravno vidve z Veri sta me dokončno navdušile za aparat. Sedaj ga imam že dva tedna in ful uživam. Včeraj sem v njem naredila testo za pico iz 500 g moke, 330 ml vode, 1 1/2 žličke soli in prav toliko sladkorja, 12 g kvasa. Testo je bilo naravnost čudovito, hrustljavo. Sem pa včeraj delala čebulni kruh: 100 g bele moke 250 g polnozrnate moke 150 g ržene moke 340 ml pinjenca 1/2 spražene čebule 1 1/2 žličke soli 1 1/2 žličke sladkorja 12 g kvasa 1 žlica medu Pekla sem ga na programu št. 6 (Kenwood), rezultat je zelo rahla sredica, lepo zapečena skorja in tudi kapica je bilo, čeprav se zdaj ne sekiram preveč, če kapice ni. Danes pa sem na hitrem programu spekla kruh iz 200g bele moke in 300 g polnozrnate moke, dodala sem sladkor, sol,20 g kvasa, kefir in malo vode ter žlico medu. In rezultat: kruh je bil dovolj visok, s kapico, tudi zapečen je bil bolj kot ostali, ki sem jih pekla na hitrem programu, in sredica je bila tudi zelo rahla. Oba kruha pa se ne drobita preveč. Obilo kruharskih užitkov. Lep zimski dan, Sabina

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

25. feb 2005 14:54

Hej Sabina! Zdaj pa veva zagotovo obe kdo je kriv, da se veseliva ob peki teh različnih in zmeraj dobrih kruhov. Seveda Veri in Reca - Vesna. Tudi pri meni je bilo tako, da sta bili ravno oni dve krivi, da sem kupila ta aparat (Kenwood) in zdaj veselo pečem razno razne variante. Če ni kapice, se tudi jaz ne sekiram, kajti kruh je še vedno za pojest. Jutri bom poskusila narediti testo za pico, pa tudi čebulnega moram sprobati. Lep zimski dan tudi od mene, pa uživajte vikend nekje na snegu ali pa ob toplem čajčku na suhem! Palma

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. feb 2005 17:40

Pred petimi minutami sem prinasla aparat nazaj na staro mesto v naai kuhinji. Serviser je rekel, da je zamenjal senzor, placala nisem pa nic ceprav ni vec v garanciji. Sinoci ko ni spal doma sva z mozem ze studirala, da nebi bilo nic narobe, ce bi imeli dva taka garaca pri hisi. Od vceraj do danes sem dvakrat mesila na roke. Pa saj to sploh ni problem in je to tako malo za gust, kot rece Veri, ampak kaj, ko je tako priden da dela se razne druge stvari in je nepogresljiv. Konec dober, vse dobro. lp Vesna Vesna Milek Recko

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

25. feb 2005 19:55

Bravo, Reca, za vaš popravljeni aparat. Danes sem v reviji Dober tek našla recept za buhtlje. Sem dala sestavine v kruhomat, jih zvaljala, napolnila z marmelado in dala v pečico. Bili so hmm, kako naj se izrazim, UAAAU. Delala sem jih sploh prvič in ne zadnjič. So pa polnozrnati in namesto sladkorja daš med. Lep zimski dan, Sabina Zdej greva pa z možem na en zimski sprehod.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. feb 2005 22:15

Midva sva pa iz zimskega sprehoda ravno prisla. No draga Sabina, pa povej ce ni ta majster zlatega denarja vreden. Vse das vanj, gres lahko na sprehod, prides nazaj in lepo speces pecivo. Kruh je res malenkost zamesit na roke ampakkvaseno testo za kaksne potice, krofe, buhteljne in podobne zadeve ti pa res pdleze, ce imas zato uro in pol vec casa za druge stvari, testo je pa brez vecjega truda zares pregneteno tako kot mora biti. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2005 17:02

Bravo, Reca! Prijazni serviserji:) Lepo peko ti želim:) Sabian, a bi lahko dobili še točen sestavine za buhteljne? Sem jih že delala na roke, predno sem imela aparat, ampak en polnozrnatih, pa me zanima ta tvoj recept. Se ti da napisat? Proooosiiiim? Jaz sem pa ravnokar naredila mešani rženi kruh (150 ržene in 350 bele) s kefirjem (2 dcl kefirja in 2 deci vode) in s pšeničnimi in rženimi kosmiči (vsakih po 2 žlici), žlička sladkorja, vrečka suhega kvasa, žlička soli in žlica medu,aja, pa še pol žličke janeževih in par kuminovih semen, strtih v možnarju, pa kratki program (se je spet mudilo, ko sva včeraj ponereči zaspala in nisva nadevala notri zvečre kot po navadi). Kruh je seveda tako lepo vzhajal, da je na vrhu počil - mogoče komu to ne bi bilo všeč, ampak nama je:) Njami Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

26. feb 2005 19:08

Veri, si ti že gnetla testo za buhteljne v kruhopeku? A se da najprej tekočina in potem vse ostalo? Kaj pa jajca? Se morajo prej zažvrkljati? Pa maslo? Če se ti ljubi, prosim, odpiši, ker bi jih jutri rada spekla! Hvala! Galja (ali pa katera druga, ki jih je že pripravljala!)

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

26. feb 2005 21:14

Jaz sem delala buhteljne po temle raceptu, ki jih je mesil moj kruhopek in moram povedat, da so bili odlični: 50 dag bele moke 4 dag kvasa 8dag sladkorja 8 dag margarine 2 jajci (ki sem jih razžvrkljala) 1 dag soli limonina lupinica vanilin sladkor rum (stvar okusa) 1,5 dl mleka 20 dag marmelade Najprej sem dala tekočino, margarino, jajca, nato moko in na moko še ostale sestavine. Ko je zmesil sem pustila, da je kar vzhajalo v kruhopeku. Preden sem jih spekla, sem jih premazala z razžvrkljanim jajcem. Pekla sem jih v ventilacijski pečici pri 180°C 30minut. Če se jih kdo loti, upam, da vam rata. Pri nas jih je zmanjkalo v dobri uri. Lep pekovski pozdrav! capala Sporočilo je spremenil(a) capala dne 26. feb 2005 23:30:52

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

26. feb 2005 21:24

capala, koliko margarine?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti