Aparat za peko kruha

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

20. feb 2005 12:59

Sonja tudi jaz imam krohopek od Bomanna in se mi isto skodi kot pri tebi. Probala sem že nešteto receptov in vse programe, edino na hitrem programu se ne vdre. Če boš našla rešitev te lepo prosim, če mi jo sporočiš. Lep pozdrav capala

nestl  

član od: 20.2.2005

sporočila: 1

20. feb 2005 15:34

Sedaj imamo tudi pri nas kruhopek UNITED. Pregledal sem vseh 55 strani pa sem našel samo en članek v vezi s tem tipom. Prosim, če mi lahko napišete dobre in slabe strani in še kakšen koristen nasvet, ter recept. HVALA. nestl

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

20. feb 2005 18:40

Vem, da je ena kupila Clatronica, pa ne vem več,katera! Naj mi priskoči na pomoč! Že cel teden se mučim in po 2x na dan pečem kruh, samo, da bi pogruntala, kateri recept se bo najbolj "prijel", pa je žal že par kruhov romalo v koš. Kapice nima nobeden, ko ga probram, pa se mi zdi, da je celi nekam vlažen! Sem pekla že na vseh mogočih programih, zdaj se mi je začel že celo lepiti na posodo, kar se mi prej ni dogajalo! Moja soseda ima tudi enakega Clatronica kot jaz, pa je po nekaj neuspelih poskusih odnehala (je obupala) in zdaj čaka name, da naštudiram ta "kruhopek" in recepte! Prebrala sem tudi navodila in ne morem najti gumba, kjer bi lahko "dopekla" kruh! Sem probala tisega "backen", pa mi sploh ni hotel vklopiti. Ne vem več, kaj naj počnem! LP! Galja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. feb 2005 19:41

Ne vem zakaj toliko preverjate in mecete kruh stran, ce je pa po mojem receptu se vsakomur uspelo. Ce je tvoj aparat za vecjo kolicino kruha si pa preracunaj in stvar je resena. To, da so recepti v navodilih bolj svoh smo pa tudi ze nastudirali. Ko sem prvic delala po navodilih smo dobili peceno polento in takoj nas je srecala pamet. Torej probaj po mojem pa bos videla. Vesna Milek Recko

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

20. feb 2005 22:27

Sefica! Kruh je lepo zapečen. Pekla sem na programu svetlo zapečeno (osnovni program za hrustljavo skorjo). Danes mi je malo upadel, mislim, da sem dala preveč tekočine. Bom naslednjič poizkusila manj pa sporočim efekt.

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

21. feb 2005 8:09

tudi jaz imam Clatronica, pa mi kruh vedno lepo uspe. Moj recept: 70 dag pšenične moke tip 85o 470 ml vode 2 žlički soli 1 žlička sladkorja pol kocke svežega kvasa 2 žlici olja. Najprej z oljem namažem gnetilna klina, dodam vodo in sol, na to stresem moko, v en kot dam kvas in sladkor, v drugi kot pa olje. Pečem na programu št. 2, skorjo pa nastavim na svetlo zapečeno. Kruh vedno lepo uspe, dokler sem ga pekla na podaljšanem programu, pa je tudi meni padel skupaj, na sredi je imel vdolbino. Lep pozdrav Jana jana 07

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 10:47

Hojla! danes ponoči se mi je spekel super kruhek iz: 350ml kislega mleka univerzalne, mehke in ržene moke (skupaj pol kg) šalčke slanih oluščenih arašidov 2 žlic mešanice semen 1-2 žličk soli 1 žličke sladkorja 1 žličke suhega kvasa 1 žlice začimb za žar (ne vsebujejo soli) Pekla sem ga pa v svojem Kenyju (Kenwood) na programu za velik polnozrnat kruhek (št.5), bi pa po mojem moralo it tudi v katerem koli drugem:) Upam,da vam bo uspelo v Clatronicu, če bo, mi sporočite, da se bom veselila z vami:) Moram priznat, da je eden boljših, predvsem ima tudi drugačen okus, ni tak navaden kruh-kruh in da je ratal tudi lep, s kapico itd:) Uživajte in naj vam rata vsaj tako dobro kot meni danes:) Probajte! Veri

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

21. feb 2005 11:26

Hojla nestl! Tudi jaz sem že 3 tedne lastnica UNITED-a. Čisto osnoven recept,ki sem ga preizkusila je (mislim,da je na eni od prejšnjih strani): 4 dcl tekočine (pol vode pol mleka) 1 žlička sladkorja,1 žlička soli 600 g moke (dam 45 dag bele,ostalih 15 dag ali koruzne,ržene,graham...) 1 žličko suhega kvasa Prvič sem pekla po receptu za beli kruh iz receptov,ki so priloženi aparatu in je bil super.Pekla sem pa po programu ,mislim da številka 2 (quick?) in rapid.Aja pa enkrat sem puskusila z zakasnitvijo,program 1 (normal) .Je tudi lepo uspel. Včeraj pa naredila buhtlje (program za testo),super hitro in brez veliko truda- ta čas,ko sem pripravila kosilo,je stroj pripravil testo.Potem sem samo razvaljala,naredila buhtlje,jih še enkrat vzhajala in dala pečt.Ko smo pojedli kosilo so bili ravno "tapravi" za preizkusit-še malo mlačni. LP,Hali

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

21. feb 2005 11:52

Malo sem manjkala. Ve ste pa tako pridne in toliko napisale. Ne vem, Veri recepta. Dam vodo cca.310 ml, potem pa moko 500 g - različno, kar kolio pač pride pod roko - včasih malo manj moke, pa kakšne kosmiče, kvas, rjav sladkor, sol... in speče se dober, kaj dober odličen kruh. Najprej sem pekla s svežim kvasom, ker pa mi je ajdov kruh malo preveč kipnil - predolgo sem pustila vse skupaj, preden sem nastavila čas, sem se odločila, da uporabljam samo še suhi kvas. Recept sem izluščila iz vaših. Do sedaj - pečem pa vsak dan oz. noč, je bil vsak kruhek za na razstavo. Med vikendom sem pa prevedla tudi recepte, ki sem jih dobila zraven Kenwooda in ugotovila, da so navedene različne količine za isti recept, če gledaš italijanska navodila,nemška ali pa slovaška. Drugih jezikov ne obvladam, v angleščini pa ni niti duha. Med vikendom sem pekla po teh receptih. Kruh je božanski. Uporabljam program, ki je naveden v posameznem receptu. Aki, trenutno ti ne morem povedat točnih količin. Obljubim, da bom od danes naprej pridno merila in tehtala in posredovala informacije. Vem samo to, da dam malo manj kot pol kile moke in dve pesti kosmičev. Dobiš točne mere. Berem o nezapečenih kapicah. Najlepšo kapico oz. najlepši bo sigurno bel mlečni kruh. Vse moke, ki imajo manj lepka - ajdova, koruzna, pirina, polnozrnate, ržena... in druge ne morejo narediti tako visokega, lepega kruha. Kruh, ki se peče na hitrem programu potrebuje več kvasa kot kruh, ki se peče na ostalih programih. Ena vrečkica kvasa je cirka 2in1/2 žličke. V receptih je v glavnem navedeno, da naj dodamo 1in1/2, nekje celo samo 1 žličko kvasa. Upam, da vam ti podatki kaj povedo. A vseeno bodo naše izkušnje vplivale na naše kruhke. Moja babica je rekla: če je gospodinja tečna, ji bo kura pobegnla z lonca pa namesto kruha bo iz peči potegnla prosjačo.Prosjača - nizek kruh. Če menite, da nimam kaj prav, pa mi povejte. Hvala. PACKA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2005 11:59

No, saj do zdaj sem se tudi jaz že pobotala s kapicami, očitno:) meni preveč vzhajajo stavri in s suhim kvasom gre, ker vem, da ne smem dat več ko eno žličko, svež je pa bolj variabilen... Ampak kej si pa kupila kenwooda? V merkurju in v Bofu dobiš zraven tuid slovenksa navodila. Bom pa šla prav pogledat, če so res različne količine tudi v slovenščini glede na druge jezikei. In katere so prave - po tovjih izkušnjah? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti