Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. feb 2005 20:38

V industrijski prodajalni Zito. Za cene pa ne vem. Nekaj si pa pridelam tudi sama. Vesna Milek Recko

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

18. feb 2005 10:20

Naj se pohvalim. Moj prvi kruh je bil koruzen. Lepo zapečen, saj sem podaljšala čas peke. Drugi, iz polnozrnate pirine moke z rženimi kosmiči - perfekten. Za enkrat sem zadovoljna. Priporočam se za vse nasvete in seveda recepte. PACKA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. feb 2005 12:06

packa, a ti je polnozrnat kruh nardil kapico - če ja, prosim napiši točen recept! Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

18. feb 2005 12:09

Veri, zgleda, da imamo vsi probleme s kapicami, jaz bom zdaj začela z manj kvasa, bomo videli, če to pomaga, ker ko kruh vzhaja, je zelo visok in lep, ko pa začne peči, pade dol. Galja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. feb 2005 12:35

Packa! mene zanima kaj si dala v poolnozrnat pirin kruh.Kakšen delež je rženih kosmičev?Se tudi ubadam z polnozrnatimi variantami,zato me zanima ali je to popolnoma polnozrnata ali kombinirana varianta in kakšna je bila kapca. Včeraj sem pekla kruh iz črne, ajdove,ječmenove in proseme moke in pa kombinacijo semen,ki jo imam najraje(sezam,lan,sončnična in bučna semena)super!LP Aki

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

18. feb 2005 17:57

Župca! Moj aparat AFK je za velikost 908 g velikost kruha. Dobila pa sem zraven recepte samo za 680 g. Ker bi pa rada spekla tudi večji kruh me zanima, če mogoče imaš kakšen recept za to količino. Hvala.

Titina  

član od: 13.10.2004

sporočila: 19

18. feb 2005 22:59

Avtor: Sonja Draga Lumpica - hvala za tolažbo. Prebrala sem vse strani in ugotovila, da imajo vsi kruhopeki težave. Včerja sem v trgovini Mueller v Supernovi kupila že narejeno mešanico za polnozrnati kruh. Končno je bil kruh tak, kot mora biti. Verjetno bo res treba ugotoviti pravo količino kvasa ali vode. Pošiljam ti moj recept za zelo zanimiv kruh: - 500 gr. bele moke, 300 ml mleka, 2 čajni žlički soli, 2 čajni žlički sladkorja, 2 jed. žlici olivnega olja, 1 jed. žlico bazilike, 1 jed. žlico paradižnika iz tube in vrečko suhega kvasa. Upam, da ti bo všeč in te lepo pozdravljam. Sonja

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

19. feb 2005 16:55

Hojla, Izid, Ko sem začela brati originalne recepte, ki sem jih dobila zraven AFK-ja, sem hitro ugotovila, da tako ne bo šlo. Za tiste recepte bi morala najprej preštudirati vse tipe moke in bi verjetno ugotovila, da vseh ne morem najti v naših trgovinah. Zatorej sem odprla tale forum in pobrala vse takrat že napisane recepte. Osnovni recept je zagotovo Recin s pol kile moke. Jaz sem le preverila, da lahko v svojem kruhomatu spečem kruh z max 70 dkg moke - ampak to je res limit. Za večjo količino kruha pač matematično povečaj Recine sestavine pa bo šlo. Priporočam pa, da tole s 70 dkg dobro preveriš, da ti morda ne kipne tako močno testo kot nekaterim na tem forumu. Edino, kar ne povečujem pri Recinem receptu, je kvas - vedno delam s suhim in ga dam notri eno vrečko - kruh je OK. Običajno delam na hitrem programu, razen ko delam težje testo - to je z več maščobe ali z narezanim sadjem. Takrat testo potrebuje več časa, da kipne, zato najprej dam na program za samo testo in ko sem zadovoljna, dam samo na peko. Moram reči, da me je sadni kruh kar namučil in sem bila šele v tretje zadovoljna - drugi je namreč šel v koš. Pri takšnem bolj zahtevnem kruhu tudi priporočam tople sestavine za boljše vzhajanje in dober rezultat na koncu. Za vse ostale kruhe pa gredo sestavine direktno iz shrambe, torej hladne pa je vse v redu. Najlepše pri vsem tem je eksperimentiranje - če ti eksperimenti uspejo, seveda LP vsem kruhopekom, Župca

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

19. feb 2005 18:38

Župca! Hvala za nasvet. Danes je bila moja šele tretja peka v kruhomatu. Prvi dve po osnovnem receptu, tretjo pa sem spremenila količine ossnovnega recepta (680g v 900g). Vseh primerih je bilo ok. Moji jedci so zelo zadovoljni. Jutri bom spekla pa polnozrnatega za mojega soproga. Upoštevala bom tvoj nasvet.

sefica  

član od: 10.2.2005

sporočila: 7

19. feb 2005 20:55

izid ali je bil kruh lepo zapečen na katerem si pekla srednje zapečeno. sefica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti