Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. feb 2005 21:43

Sem ze precej boljse volje. Danes je nas Kenwood res dobro nasankal in je kar posteno delal. Najbrz mu je bilo dovolj in je strajkal. No tako, da povem bolj razumljivo. Bil je pregret in dokler se ni cisto ohladil me ni ubogal. Zdajle zopet dela kot ura. Sem se pa res prestrasila in moz je ze hotel it po novega ces, bomo imeli pa dva. Pa se je na koncu vse srecno izteklo. Zdaj vem, da moram najprej pocakati toliko da si malo oddahne. lp Vesna Vesna Milek Recko

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

24. feb 2005 8:40

Pridno pečem vsak dan, le koruzne moke ne dodajam več, kruh je dober 100 na uro, pa tudi kapico ima, na lepoto pa ne gledamo več, ker ni časa, ga prej pojemo! LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. feb 2005 9:22

Hojla! Prav hecno, kako smo usklajeni! Jaz sem včeraj spekla en kruhek za očeta, ki je bil za 2 uri na obisku, ker pa mi ni bil preveč všeč, ni bil tako lepo visok in malo hecen (sem dodala sojino omako - in se mi je malo vlilo), sem hotela hitro, predno gre spečt še enega - in ni hotel začet. No, sem vedela, da je to zato, ker je pregret in se nisem preveč sekirala. Dala sem posodo z nivimi sestavinami ven, da mi ne bi vse pocrkalo (mislim kvasovke), pustila odprt pokrov in ga malo popihala, pa je bil v 5-10 min. spet ok in sem seveda takoj dala pečt naslednjega - no, žal je oče moral it 16 min. predno bi bil pečen (v bistvu malo več, ker na hiitrem programu vedno še zapečem za 15-20 min). No, da boste vedeli za drugič:) Če delate testo in kruh se splača najprej testo, potem šele kruh:) A, potem je ta moj polnozrnati normalen... Škoda, se mi zdi, da če ga pečem na roke, mi pa lepo naraste oz. naredi lepšo kapico - res pa da tako ponavadi ne pečem v modelih... Vaše izkušnje? Veri

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

24. feb 2005 9:49

Pri mojem AFK-ju v navodilih pise, da je treba kruhomat ohladit pred naslednjo uporabo. Posodo ocistit in popolnoma suho spet dat v aparat (zunanja stran). Verjetno tako pridno pecete, da ste pozabile na navodila. Pa lepo peko.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2005 10:01

Veri, jaz sem sojinega ze precejkrat pekla, je pa res precej nizji in kompaktnejsi a nam je izredno vsec. Zdaj pa se o pregretosti: jaz sem vse to vedela ampak vceraj je imel starejsi sin 22 let in sem hitela da je bilo joj. Potem sem pa zaradi guzve v prostoru imela aparat poleg radiatorja kjer je bilo peklensko vroce ampak to mi ni niti slucajno padlo na pamet v tisti naglici. Cudno mi je bilo pa to, da je aparat grel, gnetila pa ni obracal. No zdaj se je vse uredilo in je priden da je kaj. Clovek se celo zivljenje uci. Vceraj sem pa nasla se eno kuharsko knjigo kjer je receptov za kruh malo morje. Bom kaj sprobala in sporocim. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. feb 2005 10:10

izid, nismo pozabile na navodila, samo mudilo se je, da bi očetu lahko dala naslednjo rundo! Sva pa seveda oprala posodo prej in jo posušila:) Reca, a lahko naslov knjige, prosim? Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2005 10:46

Anette Wolter Sodobna domaca peka. Izsla je leta 88 v zalozbi Lipa. Iz te knjige je ogromno receptov za nase delavcke. Posteno se bodo morali hladit. lp Vesna Vesna Milek Recko

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

24. feb 2005 11:33

Veri, probaj ta recept od Rece in dodaj 3 velike žlice rženih kosmičev in 2 žlici lanenega semena in boš videla, kruhek dober kot šus. Sem včeraj nekaj čarala in sem dala belo moko, rženo in koruzno, pa sezam in ržene kosmiče, pa ni bil tako dober, koruzno moko bom povsem črtala in bom pekla še samo po tem Recinem receptu, seveda vedno z dodatki, v soboto pride na vrsto še z arašidi, se mi že lušta! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. feb 2005 12:10

Galja, raznorazne kombinacije Recinega recepta in kosmičev in semen smo že sprobali, ampak nam so bolj všeč razni malo drugačni kurhki, sploh meni za delat, da ni skoz isto: 330 ml vode, 400 g bele, 100 g druge moke... Mi rata dolgčas, vedno je treba probat kaj več, kot pravi Lovšin:) Zato mi je fino delat s kefirjem, kislim mlekom, jogurtom, moram probat še pinjenec, ko ga kje dobim... pa s skuto, sirom, začimbami, seveda še različni oreški in semena... Fantu je kruh s kefirjem daleč bolj všeč kot navadni z vodo (recin recept, ki je sicer tudi dober, ampak vsak ima pač svoj okus) in tudi zato navadno pečem bolj take, drugačne:) Se pa strinjam, da tisti recept lepo rata, ampak ratajo tudi drugi, pa tudi raziskovalna žilica ne da miru:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. feb 2005 12:15

Aja, pa Reca, hvala za naslov knjige, upam, da se dobi v knjižnicah:) Aja, še to. ena me je nekoč spraševala, če imamo zelo toplo doma: to je zelo kakor kdaj: kadar fant zakuri v krušni peči, je lahko zelo toplo, kadar pa naju par dni ni doma, je pa lahko tudi 16 stopinj, ker se drugim ne da kurit... Na toplem seveda res še hitreje vzhaja:) Ndmorske višine je pa 350 m. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti