Aparat za peko kruha

campanula  

član od: 21.2.2005

sporočila: 4

22. feb 2005 11:51

Najlepša hvala za nasvete! Hvala za vzpodbudne besede, že sam forum mi je pokazal, da imamo enake težave in spet sem dobila voljo, da jih poskusim premagati. Kot po čudežu sem končno našla slavni Recin recept in (ker nisem uspela preveriti vaših nasvetov) nekako telepatsko skombinirala prav kefir in jogurt... Hvala za pozitivno energijo! Hlebček je res lep in tudi drobi se ne. SUPER! Skorja je sicer trda, ampak zdej je zavit v cunjo. Naslednjič poskusim na svetlo zapečeno. Preizkusila bom tudi solno kvasno emulzijo ter krompirjevko. In poročala... Upam, da bo všeč tudi možu, ampak zdaj mi je pa zbolel in mu ni do kruha. Pa kak sprehod v snežni idili si privoščite... zvončica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

22. feb 2005 13:37

Dj, hvala za recept, zdaj imam že "malce" raje tega mojega Clatronica, čeprav sem ga že hotela zabrisati ven, pa sem se vseeno odločila, da bom pač poskušala različne recepte, enkrat bom že ugotovila, kateri nam bo najbolj všeč in kateri mi bo najbolj ratal. Za zdaj še pečem po Recinem receptu, sicer z malenkostjo manj vode, včasih se lepi na posodo, včasih ne zgnete najbolje, ampak okus kruha je pa dober, zato ga pojemo, pa tudi s kapico nimam več problema, sem se navadila na hitri program (pod št. 4), ni sicer lepotec, je pa kar za silo na oko, glavno, da je dober! Sicer pa v enem tednu pa še res ne morem doktorirat iz peke in poznavanja avtomata! Se bom že navadila! Moji trije generali so rekli, da naj kar pečem vsak dan, je boljši kot oni iz trgovine! Pa še res je! In vsak dan je svež! Pa še to moram napisati, da mi iz svežega kvasa bolj rata kot iz suhega! Vsaj to sem pogruntala! Želim vam "ugodno" peko in poročam o uspehu in polomijah (upam, da bo slednjih vedno manj)! Galja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2005 15:31

Ja tale moj recept je po zacetniski neumnosti romal med rubriko ostale jedi namesto med kruh in ga je res malce tezko najti. Ampak zdaj imamo o tem ze toliko govora, da se tudi to nekako da. Jaz nimam nikakrsnik problemov in ne dam aparata za nic na svetu. Vesna Vesna Milek Recko

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

23. feb 2005 7:21

Reca, imam še probleme z dopeko! Mi lahko prosim razložiš, kako je s tem? Hvala!

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

23. feb 2005 8:48

Moj recept za PIRIN POLNOZRNAT KRUH - ravnokar smo ga jedli za zajtrk. 310 ml vode 3 žličke limoninega soka 500 g polnozrnate pirine moke 25 g margarine 4 žličke mleka v prahu 1 žlička rjavega sladkorja 1 1/2 žlička suhega kvasa 2 žlički soli pest kosmičev ( če jih imaš) Pečem na programu 6 /Kenwood/, z zamikom. Zjutraj me čaka zajtrk. Lep dan! PACKA

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

23. feb 2005 9:13

Čeprav sem bila na začetku razočarana nad svojim aparatom Bomann, sem zadnji teden prav navdušena (upam, da tak ostane). Včeraj sem spekla kruh in sem namesto tekočine dala jogurt. Kruh je lepo rahel ima lepo kapico, v glavnem: samo stoj in glej. Res pa je, da kruh samo lepo speče na hitrem programu, kar pa me ne moti, saj je tako še prej pečen. Hvala vsem za vaše nasvete, ki so mi prišli zelo prav. Lep pozdrav capala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. feb 2005 9:20

galja, kakšne probleme imaš z dopeko? Enkrat sem že pisala tu - namreč dopečeš lahko samo in šele potem, ko se 1 program konča in SAMO 1X pri Kenwoodu. Tisi, ki imate aparate s programom pečenje ste tu na boljšem:) Po končanem programu, ko se napiše END, pritisneš STOP in ko se pokaže SEL, pritisneš tipko SEL 1x,d a se pokaže 0, potem daš ali kar STRAT, pa sam izbere 20 min, ali pa sama izbereš čas s TIMER SET. Jaz dam navadno kar strat, v 20 min. je navadno vedno dovolj pečen, če se ti pa že prej zdi dovolj, ga pa enostavno ustaviš s STOp in to je to. A sem ti kaj pomagala? Reca, ali kdaj pečeš kruh iz čiste polnozrnate moke ali vedno po svojem receptu mešaš 4/5 bele moke? Kadar dam zraven belo moko tudi jaz nimam nikakršnih problemov, ampak zanima me še pri čisto polnozrnatih, ki so navadno čisto malo dvignjeni in bolj ploščati - čeprav nekateri trdijo,d a ej to normalno... Veri

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

23. feb 2005 14:24

Veri, včeraj sem dala 30 dag polnozrnate moke in 20 dag bele moke in se je na programu št. 6 prav lepo spekel. Delam pa po tvoje receptu in sedaj vedno z jogurtom, kefirjem, pinjencem...in vedno dodam žlico medu. Se mi zdi, da je tudi barva lepša. Pa čisto malo mi upade,prileze pa skoraj do roba posode, drugače pa je dober, kaj dober, super, se ne drobi...skratka, vesela sem, da ga imam.Aparat namreč. Naslednjič bom probala dati še več polnozrnate moke, bom poročala, kakšen bo. Lep zimski dan, Sabina SABINA ZARNIK

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. feb 2005 15:53

Koncno sem uspela prit do foruma. Danes imam prav klavrno novico. Dopoldan sem spekla lep cebulni kruh, kasneje pa sem hotela zamesit za preste je pa .....Nic. Podlegel je ja. Moj Kenwood je podlegel vec kot enoletnemu garanju. Po hisi hodimo kot bi umrla cela familija. Za znoret. Jutri ga peljem v Menges na servis in ce bo tam slaba novica direkt v trgovino po novega. Dobro da sva z mozem ta teden samo na soku in kruh pecem le za mularijo. Preste sem pa seveda lepo zamesila na roke. Ja Veri sem pekla tudi polnozrnat kruh cisto na zacetku. Res je, da se bolj malo dvigne in je bolj zbit. Nama z mozem je bil zelo vsec, otrokom pa cisto nic in ker je moj aparat ze tako delal kar naprej se nisem obremenjevala se s tem da bi za naju pekla sxtra. lp poklapana Vesna Vesna Milek Recko

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

23. feb 2005 20:48

Joj Reca, ne me strašit! Jaz ga naročila po spletu in ga danes dobila Kenwoodu seveda. Prvi hlebček že pečen in se že peče drugi. Sicer so male pritožbe da ni zadosti slan, premalo semen. Meni je všeč in to je glavno. P.S. ponavi ko kaj hvališ crkne, jaz prejšnjič hvalila na forumu naš vorwerk sesalec in se mi je zlomil vtikač. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti