Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. feb 2005 10:12

Danes je kruh v kruhomatu spekel moj fant oz. je včeraj zvečer vse not zmetal in nastavil čas. Ker ni našel kvasa, je dal samo droži... Kaj naj rečem? Zdaj je potrjeno, da kruh pretirano vzhaja samo, če sem jaz zraven (sem zaspala, tak da nimam nič s tem). Vem, da se na splošno da kvas in droži, ampak tudi iz samih droži se da - v principu, mogoče jih je dal premalo, ali pa nima vzhajalnega občutka:) kruh je namreč sicer dober ampak čisto zbit! Veri

sefica  

član od: 10.2.2005

sporočila: 7

17. feb 2005 10:28

prejšni teden sem kupila stroj znamke AFK pa ni vredu pekel. Namreč tudi če sem dala na temno je bil kruh svetel, to da je dol padel se misem toliko sekirala. Aparat sem nesla nazaj, ker imama slabo izkušnjo se vedno kolebam za ta aparat. Včeraj pa sem bila v Merkurju pa so imeli caltronica pa se mi je zdelo da niso vratca dobro tesnila. tako da bomo videli upam da bom našla vredu aparat. sefica

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

17. feb 2005 10:35

Nisem se še oglasila na ta forum, ampak imam doma aparat ALASKA že dobro leto. Kupila sem ga v Avstriji, tako da nimam slovenskih navodil, nemščina in jaz pa se ne ljubimo najbolj. Sodelavke so mi dale navodila za Clatronic in Severin, pa verjemite, da se da tudi s tem pomagat. Moj aparat ima dva kavlja in 12 programov. Velikost kruha je do 1250 g. Včeraj sem poizkusila narediti polnozrnat kruh od DJ in mi je lepo uspel. Ni sicer imel kapice, je bil pa dober. Sem morala dodati malo več tekočine, kot je napisano. Doma nisem imela ovsenih kosmičev, pa sem dodala sojine kosmiče. Mogoče je bilo to krivo. Je pa res, da moraš vsak aparat naštudirat, pa peči in peči. Tudi meni se je zgodilo, da ni ratal, ker mi je zatajil kvas (dala sem svežega). Pripravila sem timer, zjutraj pa je bila v pekaču ena trda gmota. Zdaj obvezno za take prilike uporabim suhi kvas. Sedaj je moj osnovni recept za kruh od Rece, potem pa sprobavam tudi kaj po svoje z raznimi dodatki. Ja, pa seveda recepte s tega foruma. Gobica

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. feb 2005 12:03

Galja, Sem že popravila napako. Samo 2o g je pravilno. Galyka, Tudi moj prejšnji Clatronic je imel ta program krajši in sicer 1.20 ure. Hlebček v tem prgramu ni bil zelo visok. Uporabljala pa sem ga večinoma za polnozrnate mešanice. Vendar tudi tukaj nisem nikoli rabila dopeke. Hkrati je imel prejšni še en skarjšanj program in secer 2.20 ure (v sklopu programa o izbiri količine). Tega sem uporabljala za bel kruh. V tem programu je bil kruh zelo visok. Očitno pa se je proizvajalce odločil drugače in na novejših modelih ubral srednjo pot. Tudi prav. Ko sem začela prebirati navodila sem bila sprva malo razočarana, sedaj pa sem čisto zadovoljna. LP/dj

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. feb 2005 12:04

Lisička, Količina vode je zelo odvisna od vrste moke. Zato je treba kar malo probavati. LP/dj

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

17. feb 2005 12:32

DJ, vem da so različne moke, zato nove vrste kruha ponavadi dam v aparat in malo prekontroliram kakšno testo rata. Potem pa ukrepam, če je treba. Vseeno, kruh po tvojem receptu je dober. LP Gobica

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

17. feb 2005 12:53

Hej, sefica, tudi jaz imam AFK kruhomat že več kot eno leto - super sem zadovoljna pa še poceni sem ga kupila v Nemčiji (takrat približno 14 jurčkov). Je pa res, da pečem samo s svetlo skorjo, ker zapečene skorje nimamo radi. AFK nima programa za dopeko pa ga do sedaj tudi potrebovala nisem. Ima pa program samo za peko kruha, ki bi ga lahko pravzaprav v ta namen uporabila.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. feb 2005 14:02

Večina vas jih peče z dodatki semen! Mi lahko katera pove, kje kupujete ta semena? Se da kje ugodno kupiti, ker se mi zdi, da sem videla semena v malih zavojčkih in niso bili ravno poceni! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. feb 2005 14:19

Semena od Nature kupujem v Merkatorju, v trgovinah z zdravo hrano so navadno dražja in ista (isto od nature, ista pakunga, vse...) Na tržnici se marsikaj bolj splača, nekatera so ceneje v Maksiju, čeprav za vsa ne vem, ker naju je varnostnik napodil, d ais tega ne smemo pisat... Je zelo različno, povej, katero te zanima, eno je ceneje tu, drugo tam, precej trapasto Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. feb 2005 17:10

Veri, bom šla danes v Mercator, Maksija v Mariboru nimamo, sem pa pozabila pogledati v Intersparu, če najdem kaj ugodnega, bom napisala,kje! Hvala za trud in odgovor! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti