Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2005 13:09

Pri Kenwoodu lahko vsak program nastaviš s časovnim zamikom (timer), tako da ne bo problemov, tudi če se iz kateregakoli razloga odločiš za peko na hitrem programu. Sem tudi to že počela in je super ratalo. Polnozrnati kruhi mi pa še delajo težave s kapico, pečem jih pa vedno na dolgem programu, nisem še probala na hitrem. probaj za začetek recin reecpt, az osnovo je prav fajn, potem boš pa itak kmalu sama dodajala svega i svašta, da bo veselje:) Piši o uspehu, da se bomo skup veselili ali tarnali:) Veri

sefica  

član od: 10.2.2005

sporočila: 7

16. feb 2005 13:32

zanima me ali kenwood zapeče kruh tudi zgoraj ali ima eno lopatico isto me zanima za caltronica. lep pozdrav ina hvala na odgovoru sefica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2005 14:10

kenwood: 1 lopatka, zapeče lepo, ni isto kot na dnu, ampak vseeno lepo, poglej si slikco ob kruhu iz aparata (pod ostale jedi), pa boš videla, kako zgleda. Clatronic mislim, da ima več modelov, z 1 in z 2 lopatkama. Baje naj bi nekoč imeli probleme z zapekanjem, tako je rekal ena prodajalka, ampak tu jih ima nekaj ljudi, pa bojo iz prve roke vedeli. Veri

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

16. feb 2005 14:26

Včeraj sem končno dobila novega Clatronica BBA 2865 (iz spletne trgovine Merkur so mi ga poslali po pošti v enem dnevu) Cena je 17.990 SIT. Prvega Clatronica sem imela nekaj manj kot dve leti, pa mi je čez vikend nehal mešati, samo pekel je še. (Saj ni čudno. Delal je v povprečju 1-2x dnevno). Da bi vi videli reakcijo moje hčere in sina, ko sem jima poveda, da ne bo kruha iz pekača. Oba sta vprašala, če sedaj ne bomo več jedli kruha. Kupljenega namreč doma nočeta več jesti od kar imamo ta pekač. Ker nisem vedela, da je garancija za Clatronic 24 mesecev (seveda nisem niti pogledala garancije, ker sem mislia, da imajo mali gosp. aparati 12 mesecev), sem panično začela iskati novega. Sicer pa bi tudi servis trajal predolgo, mi pa radi jemo kruh. Sploh mi ni žal, da sem ga kupila. Seveda pa bom dala propraviti tudi starega, ker mi bo prišel prav kadara imam obiske in moram napeči več kruha. (vzeli ga bomo tudi sabo na dopust). Na Clatronica sem navajena in nisem imela nikoli problemov, da bi morala programe spreminjati, ker kruh ne bi bil dovolj pečen (kar opažam, da pri Kenwoodu kar velikokrat delate) ali da bi bil hlebček vdrt. Zato sem se ponovno odločila za Clatronica. Za prvega me je po vnetem prebiranju tega foruma navdušila Tortica - za kar ji bom večno hvaležna. Ta je že zelo izboljšana verzija. Aparat je skoraj neslišen. Izredno kvaliteten je tudi teflon. Zame je zelo pomembno da lahko pečem tudi večje količine kruha (do 750 dag moke) , ker smo 4 družinski člani in imamo zelo radi kruh. Všeč mi je tudi zato, ker je hlebček položen in ne pokončen. Kosi kruha niso preveliki in jih je več. Danes zjutraj sem spekla polnozrnat kruh na hitrem programu - 1.58 min. 300 dag - bio pčenične moke tip 850 250 dag - bele Mercatorjeve moke 340 ml mlačne vode 20 g svežega Mercatorjevega kvasa 1 velika žlica sezama 1 velika žlica lanenega semena 3 velike žlice ovsenih kosmičev Zakon vam rečem. Kruh je bil čudovito peče z lepo kapico (čepravn ni prišel čez rob kot si to želi McBobo). Vsem, ki se še odločate o nakupu ga toplo priporočam. Lep pozdrav in še veliko dobrega kruha želim vsem. dj Sporočilo je spremenil(a) dj dne 16. feb 2005 14:29:20 Sporočilo je spremenil(a) dj dne 17. feb 2005 11:55:34

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. feb 2005 14:34

dj, kaj ni 20 dkg kvasa preveč, si menda mislila 20 g! Kaj pa suhi kvas? Nimam vedno doma svežega kvasa, se da recimo lahko eno vrečico suhega? Clatronica imam šele od nedelje in sem nova na tem področju! Galja

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

16. feb 2005 16:27

Dj, hitri program pri Kenwoodu je veliko krajši kot pri Clatronicu, zato je potrebno dodati še okoli 20 minut dopeke. Pa tudi kruh se vdre samo če ni pravilna kombinacija kvasa. Važno pa je da so nam tile aparati v pomoč, ne glede na to katere znamke so. lp, Marija

Titina  

član od: 13.10.2004

sporočila: 19

16. feb 2005 19:16

Avtor: Sonja Član Kupila sem avtomat za peko kruha znamke Bomann. Kruh lepo vzhaja do vrha posode. Ko pa začne peči, pade do polovice posode. Količine so točno po receptih, ki so priloženi. Uporabila sem svež kvas - 2 dkg. na 500 gr. moke ali pa zavitek suhega kvasa 7 dkg. Kruh je lepo pečen in rahel. Če ima kdo podobne težave, prosim za nasvet. LP Sonja Sonja Zevnik

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. feb 2005 20:34

Draga Sonja - dobrodošla v klubu kruhomatskh poražencev. Malo podrobneje preglej te strani in ti bo kmalu jasno, DA NI ENEGA LASTNIKA KRUHOMATA KI SE MU TO NE BI ZGODILO. Poslušaj nasvete, med peko predvajaj pomirjujočo glasbo, prigovarjaj mu naj naredi lep kruhek, zjutraj ga lepo pozdravi........skratka kot z rožami............. Skratka - probaj in spoznaj svoj aparat. Jaz sem poskušala po receptih iz priložene dokumentacije, po receptih od tu, " na uč ".........................in nekako uspela, pa še se zgodi kak kiks. Lumpica

Ethel  

član od: 27.3.2003

sporočila: 35

17. feb 2005 8:43

NALIN, jaz bi te prosila če mi napišeš kakšen recept zgoraj navedenih kruhkov. Naprimer SONČNIČNI KRUH, FRANCOSKI KRUH S SIROM, GRAHAM IN JOGURTOV KRUH. Hvala in lep pozdrav Ethel

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

17. feb 2005 10:10

Tudi jaz sem kupila avtomat za peko kruha znamke AFK pri Neckermanu. Spekla sem kruh po osnovnem receptu, ki je bil prilozen. Uspel mi je enkratno.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti