Aparat za peko kruha

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

14. feb 2005 19:56

Reca, nisem še naštudirala aparata, po moje ima ta program, ampak si enostavno nisem upala čarati, da se ne bi kaj zgodilo, kruh je bil dober, potem sem dala pečt še toast, po Verinem receptu, se je pa še hladil, ko sem šla v nočno, tako, da ne vem, kako je izpadel, bom kaseneje domov poklicala, da vidim, če so preživeli (hi,hi)! Zdaj bom vsak dan probala kaj novega, da se malo navadim na tega "kruhopeka"! Mene osebno pa tista luknja spodaj čisto nič ne moti, ko ga razrežeš in poješ, ni več luknje, je tako? Imejte se lepo, pogruntajte kaj novega in sporočite še nam. LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. feb 2005 9:21

Niveč luknje ne v kruhu ne v želodčku:) Hecno, kako luknja zapolni luknjo, a ne?;) Kakšen je bil toast? Veri

goldi  

član od: 15.2.2005

sporočila: 1

15. feb 2005 10:08

Nujno potrebujem pomoč. V petek sem od Neckermanna prejela aparat za peko kruha. Je model Perfect. In nikakor mi ne uspe speči kruha. Lepo vzahaja, nekje na polovici programa, kruha pade dol in se sploh ne speče.Ob strani je sicer rahla skorjica, v sredini pa ni nič pečeno.. Lepo prosim za kak recept za moj model oziroma nasvet kaj naj še naredim, saj sem se striktno držala receptov. goldi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. feb 2005 12:32

Vzemi moj recept iz baze. Do zdaj je uspel vsakemu ki ga je probal. Ce ti ne bo ratalo in bo kruh se vedno nepecen vrni aparat. Vesna Vesna Milek Recko

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

15. feb 2005 15:02

Veri če si želiš kakšen poseben recept mi javi, da ne bom celga zvezka napisala. za začetek pa lahko povem nekaj vrst kruhkov; KRUH S FIGAMI IN OREHI, FRANCOSKI ZELIŠČNI, KRUH Z MANDELJNI IN S POPROM, POROČNI KRUH, KRUH IZ BUČNIH SEMEN, KRUH S SRADELAMI-(INČUNI), RIŽEV KRUH, SONČNIČNI KRUH, KRUH Z ROZNAMI IN LEŠNIKI, JOGURTOV KRUH, KORENČKOV KRUH, KRUH Z AMARETOM IN MANDELJNI, FRANCOSKI KRUH S SIROM, KRUH S PIVOM, GRAHAM KRUH, BAVARSKI POLNOZRNATI, JAVORJEV KRUH in še nekaj vrst kruha za ljudi z alergijami ter nekaj "navadnih" receptov. Ne vem če lahko pišem recepte kar na to stran (zaradi avtorskih pravic za to bi prosila če mi pošljete sporočilo. Moram pa povedati da teh vrst kruhov še nisem pekla zato ne vem kako uspejo se pa priporočam za komentarje. nalin

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

15. feb 2005 18:47

Tudi jaz sem končno, po enem letu premišljevanja, kupila (oz. mi ga je kupil mož za rojstni dan) aparat. Imam Kenwooda iz Merkurja po znižani ceni in do sedaj mi ni nič žal, da sem se zanj odločila. Naredila sem kruh po Recinem receptu in mi je ful dobr ratal. Naredila sem tudi kruh s kefirjem, ki je tudi na tem forumu (zdajle žal ne vem, kdo je recept izumil, naj mi oprosti). Ful dober, ampak ko je vzhajal drugič, sem mislila, da bo šlo vse čez.Ampak, ker sem delala po receptu, seveda ni šel čez. Že komaj čakam konec tedna, da ga naštimam na timer. Skratka, hvala vsem za recepte, upam da bom tudi jaz kakšnega prispevala. Aja, še to, ko sem prvič pekla in sem hotela podaljšati peko,ga nisem mogla, ampak ker sem trmasta, sem drugič tolk časa pritiskala, potem pa nekaj sekund držala tipko stop in tako se mi je končno na displeju izpisalo sel. Tako, da bi morali v navodilih namesto pritisni tipko, napisati drži tipko. Ampak, važno da sem pogruntala. Veliko dobrega in dišečega kruha in lep večer, SABINA ZARNIK Sporočilo je spremenil(a) SABIAN dne 15. feb 2005 18:48:14

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. feb 2005 18:52

Goldi,Jaz imam Perfekta ,pa sem zelo zadovoljna z njim in če ti po Recinem receptu ne bo kruh pečen,potem je nekaj narobe z njim.LP Aki

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. feb 2005 9:54

Veri, moj toast smo kar vsega odnesli sosedovim kuram, bil je premalo pečen, namreč še vedno se ne morem navaditi na čas peke kruha. Včeraj sem pekla kruh po Recinem receptu (tako, kot prvič), prvič je uspel 100%, ker sem dala sveži kvas, včeraj pa sem dala zavojček suhega in je zgleda predolgo vzhajal, bil je visok, lep, ker pa sem zgleda imela narobe nastavljen čas, se je sesedel. In potem veš, kako to zgleda. Nič ne de, še bom vztrajala, bodo pač pametni tržili! Tvoj recept za toast pa je super, kruh je bil okusen (sem malo probala, čeprav je bil premalo pečen)! LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2005 10:59

nalin, sem se oglasila kar po ZS;), ker so mi vsi kruhki simpatični;) galja, joj, oprosti, sem ti pozabila rečt, da na hitrem programu potem še podaljšaj peko za 15 min. Mislim, da bi bil sicer tudi prej že užiten, vendar imam jaz rajši malo bolj pečenega:) Malo se mi je mudilo, pa sem bila bolj površna... Pa bo drugič boljše:) no, saj moka je poceni, pa se lahko igraš brez slabe vesti:) Veliko uspeha, jaz sem par dni spala pri fantu, tako da zaenkrat nič novega, danes bo pa verjetno spet laufal - oz. sigurno, ker pride oče na obisk, pa mu je treba dat kaj s sabo, a ne? Veri

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

16. feb 2005 12:15

Že nekaj časa prebiram vse o kruhomatu in vaših nasvetih, receptih. Mislim, da sem se odločila in bom nabavila Kenwooda. Upam, da mi boste odgovorili na moja vprašanja. Kljub temu, da sem vse prebrala, je informacij enostavno preveč, da bi človek vse vedel. Veri in Reca sta me prepričali za Kenwwoda. Aparat kupujem, ker bi imela rada pri zajtrku ki je pri nas ob 6,15 zjutraj svež kruh. Polnozrnat, ajdov, ržen, koruzen.... belega ne jemo. Prosim svetujta mi, kako - na katerem programu naj pečem, da me bo pričakal pečen kruh. Hvala za pomoč. PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti