Aparat za peko kruha

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. jan 2005 20:07

Tudi jaz se odločam za nakup aparata za peko kruha, moti me edino to, da se tako dolgo peče! A se v vseh aparatih peče tako dolgo!? Če ima kdo dobre izkušnje s tem, naj nam malo pomaga z nasveti, da se bomo lažje odločili! Galja

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

9. jan 2005 20:37

galja lahko se speče tudi v 1h , daš na hitri program , samo kruh ni tko rahel Lep pozdrav Dušan

lotus  

član od: 29.9.2001

sporočila: 2

10. jan 2005 9:24

Ali ima kdo izkusnje s Kenwoodom, ki je trenutno v akciji v Merkurju? Hvala in lp, Natasa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. jan 2005 9:46

Imamo ga pri nas in je suuuuper. Priporocam. Vesna Milek Recko

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

10. jan 2005 14:33

Ko je bila ravno zgoraj pripomba , da kruh na hitrem programu ni tako rahel. Z mojim Severinom sva se prepirala od lanskega božiča, kakšen kruh naj peče - jaz sem hotela rahlega, z ne preveč skorje, on pa mi je ponujal trdo zbite knedle, preveč zapečene, drobljive štruce, v glavnem, nikakor si nisva prišla na kraj. Na daljših programih je bila zadeva suha, drobljiva, s trdo in debelo skorjo, včasih je padlo skupaj, ne glede na to kakšen kvas in moko sem dala. Zdaj sva postala prijatelja. ugotovila sem, da če pečem s suhim kvasom, je dobro, da kruh prej zamesim na roke v skledi in ga dam malo (cca 1/2) ure vzhajat na toplo. Potem vzhajano testo samo zvrnem v posodo, vklopim hitri program (58 minut) kjer še enkrat vzhaja in kruhek je ko šus. Še vedno me sicer moti, ker zgornje skorje ne zapeče (v bistvu se samo posuši), ampak to rešujem s hitro dopeko v pečici pod grilom, potem ko je kruh že pečen. Prav tako ne mara premajhnih količin, tako da sem s pol kile moke prešla na 75 dek in je zadeva ravno pravšnja. Še to - pred novim letom sem v Avstriji v Hoferju kupila pripravljeno mešanico za polnozrnati kruh in beli mlečni kruh, kjer si samo še dodal vodo. Kruhek je bil božanski, kila mešanice pa je stala če se prav spomnim 0.89 E. ČE bo kdo hodil preko, naj poizkusi, meni se je zelo obneslo. Pri nas sem preizkusila Intesovo mešanico, pa mi žal ni bila preveč všeč (preveč dodatka kumine, ki je ne maram) Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2005 15:30

tinca, če ima tvoj aparatek program za mesenje, potem bi lahko tudi najprej dala mestit, pustila, da vzhaja in potem vklopila hitri program, kaj misliš? Da ne bi imela toliko dela - saj to je že tako, kot če jaz, ki (še) nimam stroja, pečem v pečici! Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

10. jan 2005 15:33

Hja kolikor zastopim tista navodila v italijanščini (slovenskih nisem dobila zraven) programa samo za mesenje oz. vzhajanje nimam. Je nekaj kao za kuhanje marmelade (brez heca), pa za pecivo (brioše), pa polnozrnat kruh - no še najbolj se mi obnese tale hitri program. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2005 15:48

NO, dobr, dobr, pol pa ne:) Kot bi reku Don mentoni bend Škoda, maš kar precej matranja, ne? jaz sem si pred novim letom kupila pekač za kruh, tak navaden, teflonast, oblika štruce, za dokler ne dobim pravega aparata bolje išta nego ništa:) Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. jan 2005 16:55

Veri, najboljše bo, da še midve naprej pečeva kruh po dobri, stari metodi, meni namreč božansko uspe, pa čeprav ni vsak dan "svež", je pa dober, in to je najvažnejše.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2005 17:14

Hja, zdaj naju bojo pa aparatovci ubili, kako sva zlorabili njihovo temo;) Meni kruh na roke tudi super uspe, samo zjutraj ne more bit (čisto) svež - razen če grem spat šele takrat - kar če tako pomislim, ni tako redko:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti