Aparat za peko kruha

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

26. okt 2004 16:15

Pa na tržnici! Avena

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

27. okt 2004 9:01

Za Aki: vlečeno testo delam iz 3/4kg moke, 1 jajca, 3 žlic olja, 1 1/2dcl tople vode ter ščepca soli. MOka je običajna mehka. Za Reco: je ta zelenjava v vaših pizza bombicah po receptu ali kaj posebnega? Hvala in lep pozdrav, Župca

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

27. okt 2004 11:07

Zanima me v katerem programu delate vlečeno testo? hvala za odgovor in lep pozdrav jana 07

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

27. okt 2004 12:52

Testo delam na programu za testo - pri meni mislim da številka 7. Ko neha mešati, povrh polijem še žlico olja in pustim do konca.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. okt 2004 15:45

Župca ta zelenjava je vsakič malo drugače. Tisto kar nam pade na um tist trenutek ko delamo bombice. Tokrat je bila koruza, artičoke, paradižnik in malo sira. Lahko daš tuno ali kaj podobnega. lp Vesna Vesna Milek Recko

januska  

član od: 16.9.2004

sporočila: 7

30. okt 2004 17:02

Za Reco! Ideja za pecenje hlebckov-pizza se mi zdi izvrstna! Ali mi lahko samo poves koliko casa se pece, ker moram cas nastaviti sama. Pozdrav! Januska januska

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. okt 2004 22:15

Jaz sem čas nastavila na 40 min. lp Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2004 11:09

PROSIM, PROSIM PROSIM, POMOČ! Hoj, sem že spraševala na enem forumu, pa žel nisem dobila odgovora in upam, da ga zdaj bom. Zanima me minimalna količina kruha, ki se jo da peči v katerem od modelov. Kruhomat bom namreč kupila očetu za novo leto ali/in za rojstni dan (ga ma čist blizu) - pa ne vem, kako velikega naj zberem. V principu živi sam, vendar vedno manj:) Pa tudi ima zelo rad kruh - sploh svežega in ker ima daleč od trgovine, bo to idealno darilo zanj:) Zdaj pa ne vem, kako velik model naj izberem - za 1-2 osebi večinoma, razen, kadar se mi priklatimo na obisk in nas je 5-6... (mogoče kmalu tudi več:) Torej: če se da v večjih kruhomatih peči tudi male količine - enako male kot v manjših, bi mu raje dala večjega, da lahko naredi več kruha, če ima obiske. Sicer pa ne vem... In pa kateri recepti iz baze so preizkušeni v kruhomatu? Zraven bi mu namreč rada dala knjižico z recepti, ki bi jo sama naredila - in zdaj zbiram preizkušene recepte... Sama jih ne morem preizkusit, kako delajo v kruhomatu, ker ga nimam. Sem namreč brala, da je treba dat v kruhomat malo več tekolčine kot če delaš na roke in gotovo je še kaka caka. Prebrala sem cel ta forum in še dva druga, ki govorita o tem, vendar je recpetov še vedno premalo za knjižico... Na roke sicer dostikrat naredim kruh in lepo uspe, vendar ne vem, ali vsi recepti uspejo tudi tam - prosim na pomoč - knjižico bi rada lepo oblikovala, itd... (Seveda bom napisala vir - KluSlo receptov:) in zato rabim malo časa in bi bila hvaležna čimprejšnjih odzivov! Aja, še to me zanima: v katerih kruhomatih (znamka in model) se da tudi kuhati marmelado? Oče jo vsako leto an veliko vkuhava in ker bi bilo tako precej manj čiščenja, bi mu rada kupila takega, da bo uporaben tudi za to! Poleg tega rad preizkuša in tako bi lahko delal male količine za poizkušnjo:) Hvala že vnaprej! Ker je znanstvenik in zato zelo rad eksperimentira, se priporočam za najrazličnejše recepte, tudi za peciva, marmelade, vse, kar se da delati v kruhopeku. Obljubim, da se vam oddolžim z njegovimi (in svojimi) ugotovitvami in recepti, ko ga dobimo in preizkusimo, ok? Tudi moje bodoče gospodinjstvo si ga namreč želi:) A se da not pečt biskvit? Oče namreč nima pečice - vsaj za enkrat ne - in trenutno ga peče na tisti žar plošči, ki se propogne - eno moje posrečeno darilo izpred desetih let:) Biskvit da v manjši teflonski pekač, ki ravno paše med grelni plošči in zapre , da se greje spodaj in zgoraj - čisto lepo se speče:) Veri

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

29. nov 2004 12:07

Iz svojih izkušenj povem , da lahko v mojem Clatronicu z dvema mesilnima kavljema spečem tako 1,2 kg velik krug kot tudi majhno količino. O minimumu bi težko govorila, gre tudi iz 20 dag moke, le da je potem kruh zelo nizek (ker je pač dno malo večje). V mojem lahko delam marmelade, a se mi zdi packarija. Raje zmiksam sadje in v loncu 2 minuti kuham z želinom. Za majhne količine marmelade, no recimo majhen lonček pač ne bi uporabljala kruhomata, za nekaj več pa, no, kakor se komu zdi. Za biskvit, če nima pečice, pa zelo priporočam. Delala sem že čisto majhne biskvite in se lepo spečejo, le oblika je pač taka kot je (z luknjama spodaj), kar pa menen nič ne moti. Lahko pa se kavlja po mesenju vzameta ven in sta luknji čisto majhni. V kruhomatiu lahko spečeš tudi kakšno zmrznjeno pecivo (rogljički ipd..) Povzetek: zelo ti priporočam, da kupiš kruhomat, sploh če nima pečice, priporočam večjega.

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

29. nov 2004 14:44

Prilagam recept za očetovo knjižico z recepti. Sirov kruh: 30 dkg bele moke 30 dkg polnozrnate moke 2 dcl mleka 1 dcl vode 2 zvrhani žlici skute sol po okusu 1 vrečka suhega kvasa malo sladkorja 15 dkg naribanega sira (najboljši je paški, ker ima močnejši izrazit okus) žlica ali dve ovsenih kosimičev po potrebi, če je testo preredko. Vrstni red: najprej tekočino, sol in skuto, nato moko, sladkor in kvas, med mešanjem po potrebi ovsene kosmiče in ko je testo že lepo ali ob signalu še sir. Ta recept dolgujem tudi tistim, ki so me spraševali za točne količine. Priporočam sir z močnejšim okusom. Dober tek in lep pozdrav, Župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti