Aparat za peko kruha

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

10. jan 2005 19:15

Mogoče je že bilo kje zapisano pa sem prezrla. Moj kruh je lepo pečen, dober da ga vsi obožujemo, težava je samo v tem, da ko je pečen in je potrebno kruh zvrnit iz aparata imam probleme z lopaticami, ki kruh gnetejo. Namreč te lopatice včasih ostanejo v kruhu, včasih pa naredijo veliko luknjo. Težava je v tem, da zraven nisem dobila slovenskih navodil in sem si pomagala z vašimi nasveti na forumu glede receptov, moti pa nas res luknja v kruhu. Prosim za pomoč. capala

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

10. jan 2005 22:18

Tudi jaz imam Severina, ki pa je drugačen od aparata, ki ga ima Tinca. Hitri program traja 140 minut, kruh je lepo zapečen tudi zgoraj in zelo rahel. Da pa v kruhu ni luknje, pa pred zadnjim vzhajanjem (po 30 minutah) odstranim lopatico. LP Helena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 8:44

Baje je dobro malo premaknit lopatico sem in tja z mehanizmom, ki je pod posodo in vrti lopatico, predno stresete kruh ven. Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. jan 2005 9:15

Mene pa zanima še nekaj! Koliko pa gre tu elektrike, če tako dolgo aparat "dela". Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 9:39

Nekdo je to enkrat računal, tu, na forumu, kruh je vseeno veliko ceneje - vsaj po njegovih izračunih - v 2 mesecih ga dobiš nazaj, če poješ vsak dan 1 kg in stane aparat cca 20 jurjev. Sicer so različno močni - pogledaš, koliko wattov ima - večja kot je moč, več bo porabil (pa tudi bolj močno premešal) - potem samo zmnožiš s časom za grob izračun... (delo = enerija = moč(P) x čas(t)) Torej je odvisno tudi od programa - eni trajajo 1 uro, drugi pa 3. Ampak med vzhajanjem ne bo skoraj nič porabil, med gnetenjem tudi ne toliko... Ti je kaj pomagalo? več ne vem, saj veš, zakaj...:) Verjetno ne porabi enako med gnetenjem in pečenjem (slednje več), ampak če računasš ves čas max. moč, boš dobil max. porabe - v resnici bo porabe manj... Pravijo, da v tem aparatu pečejo tudi male zadeve - ala 2 žemljici, rogljiček, obložene kruhke, itd... Da ni treba cele pečice segrevat - to se gotovo splača... Veri

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

11. jan 2005 10:06

Galja! Kakšen kruh pa spečeš? Meni včasih rata rahel, včasih pa je bolj zbit. Tudi jaz še nimam aparata za peko kruha, pa razmišljam da bi ga kupila, ampak bomo potem pojedli še več kruha, ker ni boljšega od sveže pečenega toplega kruhka. Smo ga pa že probali pri prijateljih, ki ga pečejo vsak dan, bil nam je zelo všeč. Lejčy

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. jan 2005 10:15

Veri, vsaka ti čast, dobro razmišljaš! Če pomislim, da bi ga pekla vsak dan, bi se res nažirali samo s kruhom, ker bi bil vedno sveži. Ampak meni je dovolj za enkrat, pečen po stari metodi, čeprav v trgovinah vedno gledam te aparate za kruh in enkrat me bo sigurno prijelo in ga bom kupila. Lejčy, pečem pač takega, ki mi v tistem trenutku ustreza. Včasih črnega, včasih mešanega, z raznimi dodatki, ponavadi pa kar na hitro naredim makovke, ker jih imamo najraje, ali pa slane polžke, odvisno od hrane, ki jo kuham za kosilo ali pa od tega, kaj bo za večerjo. Včasih tudi žemljice, francoza..... Sem namreč prelena, da bi šla samo po kruh v trgovino, ker je pa tu v bližini nimam, bi morala z avtom, to pa se mi ne da. Če je zunaj toplo, grem s kolesom, zdaj pozimi pa se mi ne da, čeprav imam nekje 3oo m do trgovine. (babja lenoba). Potem pa še vidim to in ono in grem iz trgovine nabasana, da bi rabila kamion. Vidiš, potem je lažje doma pripraviti kruh. Obema lep pozdrav! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 11:37

A daš kak recept za črni kruhek? Makovke so kar bele? jaz bi rada kruh kot je konspitz! Je pa verjetno narejen z droži, ne? Kdo pozna? Veri

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

11. jan 2005 11:50

Glede aparata me še zanima, če ima kdo CLATRONIC BBA 2784. Namreč zraven nisem dobila pravih navodil in ne znam prav delat z njim. Uvoznik mi je obljubil, da mi jih pošlje, vendar bo verjetno trajalo nekaj časa. Zanima me tudi, če ga kdo ima kako ste zadovoljne z njim. capala

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

11. jan 2005 11:50

Glede aparata me še zanima, če ima kdo CLATRONIC BBA 2784. Namreč zraven nisem dobila pravih navodil in ne znam prav delat z njim. Uvoznik mi je obljubil, da mi jih pošlje, vendar bo verjetno trajalo nekaj časa. Zanima me tudi, če ga kdo ima kako ste zadovoljne z njim. capala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti