Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jan 2005 21:19

Torej vsi aparati, ki jih imate, imajo možnost samo pečenja iz nule, če prav razumem? Lahko vlijem not biskvit in pečem, brez mešanja in vzhajanja... To bo namreč oče rabil... Za marmelado se strinjam, je premalo, sploh pa za nas:) Ker ga bo uporabljal v gl. za 1-2 osebi, bi verjetno bil boljši tak za do 900 g, ne? * No, saj pojedli so tudi tisti kruh, cel, res pa je, da niso ravno zbirčni (sploh ne glede kruha:) Veri

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

5. jan 2005 17:10

seveda tudi biskvit lahko spečeš notri in pečeš brez mešanja in vhajanja Dušan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jan 2005 18:17

V katerih modelih me zanima, v Kenwoodu ne gre! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. jan 2005 18:48

Veri, gre, gre, na programu 8. Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jan 2005 20:47

Meni so zagotovili, da ne zna samo pečt, program 1 je bil podaljšana peka, ostale smo pogledali, sprobali pa res ne, ker sem se ustrašila, da ne bo v redu in ker je bilo darilo, smo ga rajši hitro nesli nazaj, da ne bi bilo kaj narobe in predno sem ga nesla nazaj, sem spraševala tu, pa ni bilo nobenega odgovora... Reca, prosim, mi lahko malo razložiš, kaj in kako se da v kenwoodu, vem, da se nad njim ni nihče pritoževal, zato sem tudi izbrala tega. Če bi bil moj, ne bi bilo problema, bi že naštudirala, ampak očetu se pa ne bo dalo s tem zafrkavat in mu moram vnaprej povedat, kako pa kaj, sicer ga ne bo veliko uporabljal... Knjižico sem seveda vrnila z aparatom vred, prej je pa tudi ne moreš pogledat, tako da se zdaj ne morem od kod naučit. Vse kuhinjske aparate veselo uporabljam, ampak to je pa bolj delikatno, ker je darilo in se ne morem naučit s prakso, ker ne živimo skupaj, mu bi pa rada pokazala, kako kaj naredi, da ga bo uporabljal. Ali lahko tudi premalo pečen kruh pečeš naprej po tem programu 8? Hvala za odgovore! Veri

lotus  

član od: 29.9.2001

sporočila: 2

6. jan 2005 13:28

Tudi jaz se ze kak mesec ali dva ukvarjam z vprasanjem aparata za peko kruha oz. katerega izbrati. Kot vidim tukaj vas ima najvec Severinovega in Clatronic. Kje se dobi Kenwood? Je med aparati bistvena razlika? V Big bangu imajo Moulinex (sicer dobra firma, za ta aparat pa ne vem) za 17.000 - ga kdo pozna? Skratka, bolj ko berem vasa mnenja, tezja je odlocitev. Potrebujem aparat za manjse kolicine kruha, rada bi pa v njem pekla tudi pecivo. Cene so verjetno primerljive? Je kje kaksen v akciji? Veri, ce imas kje na racunalniku knjizico receptov, ki si jo pripravila za oceta, te lahko prosim za kopijo? 100x hvala! V enaa internetni trgovini je v akciji aparat za peko kruha Perfect XBM038 za SAMO 10.900,00 sit. Ga kdo uporablja, kako ste z njim zadovoljni? Hvala za vsak nasvet! Sporočilo je spremenil(a) lotus dne 06. jan 2005 13:32:47

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jan 2005 13:50

Jaz sem Kenwooda našla v big bangu in v BOFu, Reca ga je kupila v Adutu, tam ga letos niso imeli, vsaj ne v BTCju. kenwood naj bi bil najboljši, njegova posodica je iz boljšega teflona kot ostale, je pa temu primerno dražji (22.990 sit, v obeh trgovinah enako - seveda, če si zadovoljna z navadno belo verzijo, ker srebrna je še nekaj tisoč dražja in ima gumb za vklop/izklop displaya, to je vsa razlika). Eni prodajalci pravijo, da ni nobene razlikemed znamkami, eni pravijo, da so ogromne - ljudje pa tudi... Eni so zadovoljni s Severinom in s Clatronikom, drugi pravijo, da jim Clatronik zažge en del, ali pa drugega dela ne speče dovolj... Sem prebrala vse, kar sem tu našla o tem in sem bila prepričana, da sem izbrala najboljše, da bo vse delalo ok, pa sem spet na začetku... Če bi bil aparat moj, ne bi bil problem, ker se vsako stvar da prepričat, da ti pomaga, če se dovolj dolgo ukvarjaš z njo, ampak za darilo pa mora ratat prvič oz. drugič:) Zase bi verjetno vseeno kupila Kenwooda, ker baje lepo zapeče in gre kruh lepo iz posodice, (ampak trenutno še ni na vrsti, so ostale stvari bolj nujne), program samo peke nujno oče rabi in zdaj čakam na nadaljne informacije, če mi bo kdo pomagal... Ali lahko kdo prekopira navodila, da bi vedela, kaj se da in kaj ne? Malo pa poglej količino kruha, ki jo misliš not delat, mislim, da so Moulinexovi modeli zelo mali... Če imaš družino, verjetno ne bo prava izbira, samo v premislek... Ne vem, če sem ti kaj pomagala... Lotus, pošlji mi email naslov na zasebna sporočila, da ti pošljem knjižico v priponki, ker je malo veliko, da bi ti kopirala v zasebno sporočilo, nisem pa nikjer videla, da bi se dalo tu tudi priponke pošiljat... Popravite me, če se motim. Ko bom nardila svojo stran, bom pa dala sem link, da bojo meli vsi dostop, ok? Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

6. jan 2005 21:48

Veri! Danes sem preizkusila minimalno količino in spekla kruh iz 250 g moke,kruha je bilo 380g.Po obliki je bil kot štručka in zelo dober.Glede na količino sem po občutku skrajšala čas peke na 30 min. in je bil ravno prav pečen. Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. jan 2005 0:19

Aki, super si! Res zlata, hvala! No, hec je včasih, kako se vse obrne... Oče se je po premisleku in ko je videl znižanja bele tehnike odločil, da si bo kupil kar pečico s tem denarjem, pa malo bo še moral dat zraven... Tako da ostaja ideja za drugič:) NO, ampak zdaj sem pa še jaz gledala znižanja bele tehnike in ugotovila, da imajo v Merkurju od 10.1. dalje kenwooda za 15.990 sit Tako da zdaj že mena malo am, da bi ga nabavila, čeprav v principu še nimam denarja za take hece, ampak vseeno... Če bo komu koristila ta informacija:) Vam sporočim, če bom kaj nabavila za kogarkoli že... Res hvala za vso pomoč! Še vedno me vse zanima:) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2005 10:14

Na zalost prej ni bilo casa za odgovor, zato bom probala zdajle. Jaz pecem kruh vedno na programu 1 in ga nato podaljsam se za 20 minut. Sicer je pa to odvisno kdo kruh je. Ce ga ne das na podaljsanje je malo manj zapecen. Tega lazje jedo tisti, ki imajo probleme z zobmi. Na programu 9 mesim testo. Notri namecem vse sestavine in vklopim. Ko je testo dobro za razvaljat aparat zapiska. Tako testo delam za potice, buhteljne, pizzo, zemljice.,,,, Program 8 je namenjen peki biskvitov in nicemur drugemu. V to testo damo namrec sladkor in temperatura pecenja je zato nitja, cas pecenja pa daljsi. V tem aparatu lahko delas tudi marmelado. Tega nisem sprobala ker se mi zdi skoda. Kolicina je namrec premajhna da bi se izplacalo. Torej, po mojem mislenju nimas kaj zgresit. Ta aparat imamo ze zelo, zelo dolgo in ce bi crknil, takoj po novega. Niti ena stvar v njem mi se ni ratala fous kot recemo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti