Aparat za peko kruha

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. jan 2005 11:58

Veri, vzami krušno moko in malo ržene moke, med gnetenjem pa še jaz dodam malo kumine, drugič pa malo janeža, pač, kakšen okus imate radi, makovke pa tudi lahko narediš iz krušne črne moke, pač namesto mleka delaš z vodo, tudi to sem že delala. LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 13:05

Zlate ste! Nisem vedela, da je črn kruh kar iz krušne in ržene moke - hec, ravno nekaj takega sem naredila danes ponoči:) Kornspitz bom probala, upam, da bo vsaj tako dober kot v trgovini:) Veri

olii  

član od: 11.1.2005

sporočila: 6

11. jan 2005 20:38

Najprej lep pozdrav vsem. Aparat za peko kruha sem pred kratkim kupil v merkurju in sicer clatronic bba2594. kruh smo spekli že trikrat vendar se nam vedno sesede na sredini . Uporabljam recept iz navodil in sicer: 350ml vode, čajna žlička soli in sladkorja, ostra pšenična moka 150g, (v navodilih piše pšenična moka durum vendar tega nimajo v trgovini) pšenična moka tip 500 350g 3/4 zavojčka svežega kvasa. program za beli kruh navadni. upam da mi bo kdo pomagal rešiti problem. olii Sporočilo je spremenil(a) olii dne 11. jan 2005 20:40:08 Sporočilo je spremenil(a) olii dne 11. jan 2005 20:41:14

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. jan 2005 7:34

Olli, poskusi na hitrem programu. Sicer pa smo o tem že veliko modrovali. Naj pa še dodam nekaj: pri nas smo se ga po dobrem letu in pol, kar imam aparat kar malo preobjedli. Pečem ga tako le občasno, kar je sicer še vedno v redu. Če že pečem, pečem malo drugačne kruhe: z jajcem, z maslom, mlekom, čebulni...nič posebnega. Sledim osnovnemu receptu iz tega foruma, k ise mi zdi res dober in ga malo po občutku sproti spreminjam. Uporabljam pa v glavnem le suhi kvas. Aparat pa s mi zdi zelo uporaben tudi za mesenje, v njem zamesim vsa težja testa, zamesim tudi pizzo itd...

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. jan 2005 10:10

olli preizkusi hitri program - običajna rešitev! Se mi pa zdi kar nekam veliko kvasa za toliko moke. - čeprav piše da je ena kocka za kao pol kile moke. Poizkusi s suhim kvasom ki je malce manj "divji". Kot sem že zgoraj napisala, pri meni je trajalo skoraj celo leto nerednega eksperimetniranja, da smo zdaj zadovoljni. Mi je mož prejšnji teden podelil licenco za peko kruha. Me pa jezi - večkrat zasledim, da zraven strojev ne dajejo slovenskih navodil (vključno z mojim), pa bi jih po moje morali (recimo da je kakšen predpis na to temo). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

13. jan 2005 11:14

Lotus! Kupila sem Kenwooda v Merkurju in seveda smo ga takoj spravili v pogon. Uporabila sem Recin recept in hitri program.Sem zelo zadovoljna: lep, visok, s kapico, skratka dober kruhek. Sem pa malo skeptična glede količine moke. Delala sem iz 500 g, pa je bil kruh le centimeter po robom posode. Bojim se, da bi šel čez, če povečam količino moke. Reca, ti ki imaš to znamko aparata, si že poizkusila z večjimi količinami? barbara

neznan uporabnik

14. jan 2005 11:28

Pozdravljeni! Tudi mi imamo aparat clatronic ta velikega. Občasno se še pojavlja isti problem, kot pri olii. Malo manj tekočine. Mogoče se v aparatu ustvari prevelika količina vlage. Tudi mami, ki ima isti aparat je imela iste probleme. Pred tem pa je imela severina, katerega je občudovala. Mami uporablja "KRUHAR PEKER" že sigurno 5 let, sama sem ji priključila pred dvema letoma. Najbolj všeč mi je, ker lahko sedaj sama pečem potico, ki jo sicer nebi nikoli. Preprosto: Kupiš BONI moko 1/2, dodaš vodo, maščobo ... (recept na vrečki) izbereš program za izdelavo testa, (pri zgoraj omenjenemu mislim, da je na št. 8) počakaš na pisk (cca 1 dobro uro) in testo je pripravljeno za razvaljanje in maso. Nato namazano testo zviješ v potico, daš v pekač, počakah, da se še enkrat dvigne (testo, da ne bo pomote) in spečeš v pečici. DOBER TEK. Tako je bila dobra, da sem sedaj na shujševalni. lep pozdrav nash

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. jan 2005 14:50

Ne nisem in tudi nocem provocirat tako pridnega stroja kot je moj Kenwood. Vsak dan dela ko nor, vcasih tudi veckrat na dan. Lani smo ga nesli s seboj tudi na morje. Vanj sem dala vse potrebne sestavine za testo za potico in sla na plazo. Ko smo se vrnili sem samo razvaljala, nafilala in spekla. Krasna stvar. Moj nasvet, raje peci 2x kot da zapackas grelec. lp Vesna Vesna Milek Recko

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

14. jan 2005 18:01

Reca, mislim, da imaš čisto prav. Danes sem iz 500g moke dobila hlebček čisto do vrha posode. Raje ne bom delala poizkusov. Hvala vsem, ki ste pomagali z recepti! barbara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti