Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jan 2005 6:08

Hojla, kruhopeki! Novica dneva: Veri je kupila kruhopek, ja Kenwooda v Merkurju za 15.990 sit in je super! Ima celo gumb za izklop zaslončka, ki ga tisti, ki sem ga kupila očetu (za 23 jurjev) ni imel:) No, seveda sem ga takoj sprobala in so vsi navdušeni - doma, pri fantu in v službi! Kruhek je bil rahel kot iz trgovine, tudi drug dan zelo dober in dokaj lep, samo spet mi je prevec vzhajal - ampak kaj čem, to je pač očitno res moja karma, ker se mi to dogaja pri vseh receptih, z vsemi kvasi in na vseh krajih... Se moram navadit, da dam manj kvasa kot v receptu pa pika! Poizkusila sem dolgi program s timerjem (tu sem dala manj kvasa) in hitrega, oba z rženo z Recinim receptom iz baze - kruh iz aparata za kruh. Se že veselim vikenda, bom naredila koruznega, rženega, ajdovega,... Joj, čakite se me, recepti bojo kar deževali:) Če koga kaj zanima, pa misli, da bom vedela, naj vpraša, sicer se pa grem igrat (ne gledat na uro, no!) Navodila so 100x boljše prevedena kot tista iz BOFa, kar je pomembno, ker jih v ang. ni! Saj nem. in it. bi nekako šlo, ampk tole je precej enostavneje:) Skratka priporočam! Aja, kar se tiče mase moke: jaz si niti približno ne upam dat niti deke več! Sem gledala, kako je vzhajal in je šel že za par cm čez rob, čeprav sem s pravo labortorijsko natančnostjo odtehtala in odmerila vse sestavine! No, na srečo se ni razlil čez in se je med peko malo sesedel, tako da je bil na koncu čisto raven, brez kapice. Delala sem z merkatorjevo belo moko in z enko rženo, ne vem, katero. Drugič pač še manj kvasa! Aja, v mojih navodilih piše, da če delate na hitrem programu, je dobro dat not vodo oz. tekočino, ki ima okoli 32 stopinj, tako je kruh rahlejši. Mogoče je že kdo omenil, pa se ne spomnim - tistemu oprosti, bolje 2x kot nobenkrat. kdor ima kruhopek, mu svetujem, da pogleda malo ta navodila, so zelo fajn! Receptov iz navodil pa še nisem sprobala... Pri tem aparatu se da nastavit timer tudi za hitri program (nekdo je pred časom spraševal), samo ga ne priporočajo. Tudi jaz ga ne bi, ker je na dolgem programu verjetno kruh še rahlejši, čeprav res tudi hitremu nič ne manjka. Joj, spet sem se razpričala! Ampak kaj, ko sem tako navdušena - nikoli nisem mela časa odrast, pa sem ostala tak froc Galja, ampak obljubim, da bom še dostikrat delala kruh na roke!Tako, za gušt, tudi mesila ga bom verjetno še dostikrat, ker mi je všeč:) Tako da se še vedno priporočam za dore recepte:) Samo večkrat ga bomo jedli - tudi ko za to ne bo časa:) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. jan 2005 8:11

Veri, jaz dam vedno mlacno vodo da ne sokiram kvasovk. Koliko kvasa si pa dala da ti tako naraste. Jaz ga imam vedno do vrha s kapicp pri 2 dag. Vceraj in danes pa pecem tako, da dam 140 mll vode, 12 dag mesanice pireja in nekega italjanskega sira podobnega parmezanu in cca 14 dag bele moke. Dodam se malo soli, sladkorja in kvasa. Na programu 9 mesim in ce je potrebno dosujem malo moke. Tako, da testo ni pocasto. Po obcutku pac. Ko je testo koncano ga stresem na pilt, se malo pomeckam in rezem take male buhteljcke za 2x v usta. Polagam jih v lonceno posodo in specem v pecici. Super dobro. (Kar se pa sira tice, je nek toskanski iz trznice v Siski.Baje ga ima samo ena gospa ker je njen sef toskanec in obozuje ta sir), Vesna Vesna Milek Recko

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jan 2005 12:21

Ojla, Reca, dala sem hladno vodo, ker se mi danes ob pol sedmih zjutraj ni dalo čakat, da bojler zagreje vodo in da ta pride do pipe, pa itak mi vse preveč vzhaja in je treba kvasovke malo nazaj držat:) Itak je kvas iz hladilnika, voda v pipi pa sobne temperature... Če delam s timerjem je po moje čisto vseeno, kakšne je temperatura vode,za hitri je pa po moje res zelo važno, za ostale pa ok, ni pa nujno, po tem kolikor sem probala. Kar se tiče kvasa - očitno je res karma kriva - dala sem manj kot 2 dag, pa je vseeeno narasel čez vse pretege. Ampak meni navadno naraste tudi kruh, ki ga mesim na roke tako hitro, da navadno ne uspem do konca oblikovat vseh štručk (pa nisem glih počasna - 5-10 min), ko so prve že preveč vzhajane... Ne vem, kako to, ampak je pa zmeraj! In delala sem s starim, utrujenim kvasom (drugega pač ni bilo, jaz pa sem hotela, da ma oče svež kruh, ko se zbudi:) Sem ga obrezala okoli, tako da vem, da je bilo manj kot 2 dag... Bom probala še tole varianto s krompirjem in sirom, mora bit dobro - čez 10 dni, ko končam to trapasto dieto za železo... zakaj bi se samo drugi mastili, a ne?:) No, saj jim bom danes kaj dobrega skuhala vseeeno! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jan 2005 10:41

Ojla, vikend sem seveda izkoristila za kruhe:) No, vsem kruhopekom sporočam, da zaradi aparata ne boste manjkrat mesili, če se tega bojite:) Naredila sem torej koruzni kruh v avtomatu, potem pa še graham kruhke in pa polnjene muffin-kruhke. To sem delal danes ponoči, do zdaj je že skoraj vse zmanjkalo:) Kruhopek se obnese, pridno je naredil teso za graham kruh, koruzni pa je malo zbit, ker je bilo več koruzne kot bele moke - trma pač:) Za polnjene kruhke sem pa testo kar na roke naredila, se mi ni dalo čakat, da onega konča, pa je bilo sploh super:) Ostal mi je namreč bučno-skutno-sirov nadev od raviolov in sem ga hotela porabit, pa sem se spomnila, da bi ga lahko dala v kruh... Dodala sem še popečane koščke suhe salame in mislim, da so fajn ratali. če koga zanima recept, naj se pritoži:) Veri

olii  

član od: 11.1.2005

sporočila: 6

17. jan 2005 10:53

o pa mi je uspelo ( ni mi kar dol padu). prav dober rženi kruh sem speku. Uklopu sem hitri program in izgleda da je prav to tapravo. Hvala za nasvet se slišmo spet. olii

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. jan 2005 11:05

Ali ste že spekli kruh z dodatkom skute?Predlagam da poskusite. Vesna Leben

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jan 2005 11:07

Aja, še to: da odg. na naekaj svojih vprašajn, ki sem jih rešila do zdaj: * aparat lahko vmes odpiraš po mili volji - mogoče malo manj edino med tem ko vzhaja, da ne pade skup. Lahko dodajaš moko, tekočino, če je česa premalo ali semena. * program 0 - podaljšana peka, je mogoče zagnati samo in edino PO KONCU nekega drugega programa in SAMO 1X. Rešitev je v tem, da nastavite podaljšanje peke za dalj časa kot mislite, da bo poterbno, da se kruh speče do konca, (če še ni dovolj pečen, seveda) in ko je pečen, ustavite program s STOP tipko. * programa, ki bi SAMO PEKEL IN NIČ DRUGEGA RES NI, (razen podaljšane peke - program 0). Program 10 (pecivo in hitri kruh) najprej meša 20 min. in šele potem peče 90 min. Samo peče pa samo podaljšana peka. Program 8 je pa za sladki kruh, ki tudi vzhaja, meša, gnete,... Rešitev: Če ste že spekli 1 rundo kruha, lahko s podaljšano peko spečete še pecivo. Če niste, ne dat gnetilke v stroj, pa naj se 20 min. vrti palčka okoli svoje osi (bogpomagaj) in potem bo pa še spekel. Lahko pa probate tudi s programom za marmelade, ki tudi greje - spet ne dat gnetilke not, ker pri tem programu meša in greje hkrati. Ta ima s tega stališča to prednost, da takoj začne gret, vendar pa ves čas meša... Se pa da znajt:) Do sedaj sem sprobala prgrame: hitri, običajni, velik, velik mešani (na osnovi pšenične in še neke moke) in testo. Veri

zenelb  

član od: 17.1.2005

sporočila: 2

17. jan 2005 20:07

Perfect XBM038 Hoj! prejsnjo nedeljo sem brskal po kulinariki in naletel tudi na pekace kruha. No in v petek sem v Leclercu celo res na bavil tega Perfecta (btw ne iskat njihovega web naslova, ker je ocitno neka kitajska roba - http://www.9812345.com/eBusiness/gb/product_detail.a). Zadeva je iz prve nardila popolnoma uziten kruh, drugic ze prav delicioznega, ta tretji pa je ze bil za "s kruhom pomazat", ce ne bi bil kruh :) Aha, cena je bla malce cez 10.000 SIT. Ce ga boste ponucal par nedelj za zbujanje, ga mate notr... predstavljite si, najprej neki zacne disat iz kuhnje pol pa se piskat, da razlozi, da se je pa kruh ze naredu :) Ni boljse stimulacije za se dvignt :) Aha, zna nardit to, da nastimas zvecer, kdaj bi mel rad kruh pecen! To je RES kul! Zadeva zna delat 900 g kruhe, kar zaleze za 5 ljudi za zajtrk. Tko... zdej pa na juris na kaksen lustkan recept. zenelb

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

19. jan 2005 16:05

Pomagajte, prosim! Do sedaj sem pekla vedno samo na hitrem programu, ta pa ni primeren, če čas vnaprej nastaviš (preko noči). Imam Kenwooda. Kateri program naj nastavim? Še najbolj primeren se mi zdi št. 3. Veri, Reca, pomagajta prosim barbara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jan 2005 12:19

odvisno od tega, kateri kruh in kako velikega boš pekla. Iz pol kile moke izberi velik hlebček - če je bel program 2 (velik bel) ali 3 (velik bel, zapečen), če je pa mešan (neka druga moka+pšenična moka), pa program 5(velik na os. pšenice) ali 6 (velik zapečen na osnovi pšenice) Če delaš majhen kruhek iz cca 350 g moke pa program 1 ali 4. Jaz sem že prvo noč probala s timerjem in je bilo vse ok - samo spet mi je preveč vzhajalo, čeprav sem dala manj kot 20 g kvasa:) Če ti vedno vse preveč vzhaja, kot meni, daj še manj kvasa. Boš videla, ti knofi sploh niso nič komplicirani:) Če si ga kupila v Merkurju, si preberi slovenska navodila, ki so zraven, so kar fajn napisana... Če bo pa še kaj, pa vprašaj, čeprav jaz še nimam tok izkušenj z njim, ker sem ga ravnokar kupila:) Sem pa sprobala programe: 1, 2, 4 ali 5, se ne spomnim, pa za tesno, mislim da je 9, nisem ziher. bom sprobala še ostale, samo zdaj sem cele dneve v službi, potem sem pa kar pri fantu prespala zadnjih par dni, tak da nisem nič poizkušala, ampak danes se bo gotovo peklo:) zenelb, kako vam pa kruhek od 900g zaleže za 5 ljudi??? Moja dva zmažeta tega, pa še enega, ki ga naredim na roke, pa še kaj zraven... Smo pa res malo bolj požrešni v naši familiji očitno:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti