Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. nov 2004 15:28

Imam Kenwooda in v njem lahko spečem maximalno 80-90 dag kruha. Raje ga pečem večkrat in imamo tako stalno svežega. Aparat je namenjen tudi kuhi marmelade in peki peciva. Nič nisem še preizkusila iz enostavnega vzroka: za marmelado se mi zdi škoda in to raje delam v loncu, za pecivo pa se mi zdi pečica veliko bolj praktična. Če pa nima pečice je pa apatrat kot nalašč za biskvite. Moji recepti pa so vsi preizkušeno dobri zato jih lahko najdeš na furumu in v bazi. lp Vesna Vesna Milek Recko

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. nov 2004 21:50

Imam že drugi kruhomat in ti lahko svezujem glede velikosti izbire.Pri obeh je maksimalna količina pečenega kruha cca.1kg.Pri prvem sem imela 2 gnetilni lopatici,pri tem pa imam samo eno.V tem aparatu pride kruh bolj visok(pokončen) in mislim da je primernejši za manjše količine.V aparatu z dvema gnetilkama pa pride kruh v ležečem položaju in pride pri mamjši količini lahko zelo nizek.S tem da imata zgornjo mejo oba enako. Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2004 22:26

Najlepša hvala, zlati ste! Aki, kateri kruhomat imaš ti? To je super nasvet, da izberem tistega s kvadrom navpično:) Reca, zanima me minimalna, ne maksimalna količina. Ali bi lahko naredil v pekaču za 1 kg kruha tudi recimo četrt kile? Ravno iz tega razloga, da bi lahko pekel vsakič poebej in imel skoz svežega. Zakaj misliš, da bi marmelada uničila kruhomat? jo je kdo že delal v njem? Reca, verjamem, da so tvoji recepti dobri, ampak v bazi nisem našla nobenega tvojega recepta za kruh:( Za ostale stvari pa ne vem, katere se lahko delajo v kruhomatu, saj še nisem nikoli delala z njim, bi pa rada dala v knjižico preverjene recepte - in ker jih jaz ne morem preveriti, se obračam na vas. Predvsem me zanimajo recepti za ajdove, koruzne in polnozrnate kruhe, saj ima te najrajši, pa za kake neobičajne - kot recimo sadni kruh, panettone, itd... Takod a se priporočam še v naprej:) Tortica, pri ans vkuhavamo veliiiike količine marmelade, tako da za nas pomeni malo marmelade okoli 3,4 kg, veliko pa toliko gajbic sadja:) kruhomat mu bom definitivno kupila, zdaj samo gruntam, katerega, da bo najboljše - in ste mi že veliko pomagali pri tem:) Če se res da tudi iz 20 dag moke nardit kruh v ta velikem, potem sploh ni vprašanje:) Hvala še enkrat! Župica, hvala za recept! Se priporočam za še kakega:) Še to: kje se ti aparati dobijo - zasledila sem že Severinovega in Perfect ali nekaj takega, ostalih pa še ne. Severinov je bil verjetno star model, ker ni imel niti timerja, ki pa je nujen! Hvala in se priporočam za vse nasvete (in recepte) kar se tega tiče! Hvala in lep dan! Veri

Pek  

član od: 30.12.2004

sporočila: 5

30. dec 2004 22:30

Reca! Prebral sem vse prispevke o temle kruhu in se mi še vedno poraja nekaj vprašanj. Tudi sam imam Kenwooda BM200 in bi si rad spekel kak mešan (ne povsem bel kruh) na kakem drugem kot le na hitrem programu. Delam po tvojem tako hvaljenem receptu in pri hitrem programu stvar deluje, pri programu (številka 1) za bel kruh pa seveda zadeva pade skupaj. Mešam 400 g navadne (tip 500) pšenične bele moke in 100 g koruzne. V mešanico moke primešam še zrna sončnic, buč ali sezama. Upoštevam vsa navodila za količine soli, kvasa in sladkorja. Tudi lokacija je prava (po kotih posode). Kaj naj storim, da kruh ne bo upadel? Naj uporabim program številka 2 (za večji hlebec) ali kaj? Je rešitev manj vode? Bi pa rad pekel na daljšem programu zato, ker vidim, da je na hitrem programu kruh precej kompakten in zbit, pri daljšem pa je tako lepo rahel. A žal seseden! :( Na pomoč. Pek

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. dec 2004 12:41

Ze dolgo nisem uporabljala 1. programa a kadar sem ga, nisem imela teh problemov. Zakaj pa ne vem. Jaz pecem na programu 12 in podaljsam peko za 20 minut. Kruh je cudovit in cisto nic zbit. Vcasih pecem tudi francoski kruh ki ima cas se daljsi od treh ur, pa je kruh lep. Mogoce bi povprasal proizvajalca aparatov. Jaz sem jih enkrat klicala, pa so se zelo prijazno odzvali. lp Vesna Vesna Milek Recko

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. jan 2005 17:24

Veri! Imam Perfect aparat.Odgovor verjetno ni več aktualen Verjetno ga je že Božiček prinesel. Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. jan 2005 17:59

Odgovor je SPET aktualen! Res sem sicer ze kupila Kenwoodov aparat in ga dala ocetu za rojstni dan (28.12.), ampak sem ga tudi ze nesla nazaj... Seveda smo ga takoj, ko ga je dobil sprobali po preizkusenih receptih kulinarikov, vendar pa prvic: kruh ni ratal, bil je nizek in zbit in sploh ne dovolj pecen. OK, za nizkost sem bila verjetno sama kriva, ker sem dala premalo kvasa (5g) na hitri program, ampak motilo me je pa, da ga nisem mogala dat zapect oz. smo enkrat. Kasneje smo ugotovili, da ta KENWOODOV aparat NE ZNE SAMO PECT! Da se ne bo se kdo zafrknil! Progam peke je mozno uporabit samo kot podaljsanje peke, torej, ko je en program ze odpeke svoje in se to je mozno samo 1x! Ce torej ugotovis, da tvoj kruh ni dovolj pecen, das, naj pece se 10 min. in ugotovis, da bi bilo dobro se 5 min., to zadnje ni vec mogoce! In pa ne mores v njem pect biskvitov itd... ker nima programa, ki bi samo pekel iz nule... Samo kruh. Si lahko mislite, kako sem bila razocarana, ko sem presurfala celo kulinariko in vse mozno o teh aparatih, napisala celo knjizico o kruhih za oceta, se posvetovala z vsemi moznimi in potem kupila aparat, ki naj bi bil res najboljsi, potem pa ni delal tega, kar bi oce najbolj rabil, ker nima pecice... Sem vprasala oceta, kaj bi rajsi in se je odlocil, da bi rajsi malo slabsi aparat - po mnenju nekaterih - ki bi tudi pekel kot naj, ki tega ne zna. Zato bova sla spet v shoping in so vse informacije vec kot dobrodosle! Zame bi bil Kenwood verjetno sicer super, ker imamo pecico in bi se ze naucila, koliko moram podaljsat peko, da bi bilo 1xno podaljsanje dovolj, ampak ga trenutno se ne rabim tako nujno kot kaj drugega, zato bo se malo pocakal. Mogoce bojo med tem ze naredili kak tak aparat, ki bo znal pect in lepo spekel, mel super teflonsko kosarico itd... Torej: PROSIM, PROSIM, PROSIM, da mi poveste cim vec o svojih modelih: problemi, ali dobro spece ali zazge en del, je tezko dobit kruh iz posode,... dobre lastnosti, predvsem pa v katerih modelih se da samo pest in imajo timer - tega bo tudi nujno rabil... Najlepsa hvala! *Se vam bom oddolzila z recepti - za novo leto sem dobila aparat za vaflje od fanta in toaster in sem super zadovoljna:) Ko sprobam recepte iz navodil in od tu, dobite gotovo se kake moje variacije:) Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. jan 2005 22:13

Moj Perfekt ima eno gnetilno lopatico, za največ 560 gr moke,pečen kruh se zelo lepo loči pd posode.Ima osem programov:osnovni, hitri, z daljšim vzhajanjem, za polnozrnati kruh, za kruh s pecilnim praškom,gnetenje in vzhajanje peciva s pecilnim praškom,testo,pečenje.Uporabljam zadnja dva in hitri program.Se moram malo poglobit in eksperimentirat.Timerja nima,imaš pa tri možnosti zapečenosti skorje.Mislim da bi se dalo ponoviti program pečenje, nato pa ga čez 5 ali 10 min ročno izklopiš. Kar se pa marmelade tiče sem ti pa že enkrat napisala da je brez pomena.Še zlasti če delaš velike količine marmelad.Pomisli koliko sadja spraviš v to posodo.Ne verjamem da kaj več kot kilo in je popolnoma skregano s klasičnim kuhanjem marmelad.( nizka in široka posoda ,da tekočina hitreje izpareva ,z ravnim dnom...)Upam da sem ti dovolj napisala Imaš pa možnost prednastavitve za 13 ur. LP Sporočilo je spremenil(a) aki dne 03. jan 2005 22:56:12

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

4. jan 2005 8:16

Tudi jaz sem za rojstni dan dobilal aparat za peko kruha znamke United, z dvema metlicama in možnostjo peke dveh veličin kruha (manjši kruh cca 500g moke, večji kruh cca 900g moke) v navodilih je tudi zelo veliko receptov. Ima 10 programov, tudi program samo za peko iz nule (za peciva, lahko ga uporabiš pa za dopeko kruha).Trajalo je kar nekaj časa in poizkusov, da mi sedaj kruh uspe. Da kruh ne uspe, če se držimo recepta pa je kriva količina kvasa. Za kruh z 500 g moke uporabim 1/4 kocke 25g kvasa, izjema je hitri program, kjer dam več kvasa 1/3 kocke 25g kvasa. tanja tominec

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

4. jan 2005 9:12

Imam aparat za peko kruha kot Clatronic, torej dve metlici, 10 programov, 3 zapečenosti kruha, 2 velikosti. V glavnem eksperimentiram, je že šlo tudi kaj v smeti. Večino kruhov spečem na kratkem programu. Če hočem kaj zahtevnega, npr. božični kruh, potem enostavno dam najprej na program same izdelave testa, počakam da vzide do vrha posode in nato vključim program za peko testa. Timerja nimam, ampak se znajdem tudi brez njega. Kruh je najboljši, če dam količino moke 50-65 dkg, lahko pa tudi manj, max je 70 dkg - potem gre baje čez (še nisem poizkusila pa menda tudi ne bom, ker sovražim zažgane posode). Za en kruh dam eno vrečko suhega kvasa. Program št.1 je tudi v redu. LP in vso srečo pri nslednji peki, Župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti