Peka piškotov za praznike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

14. dec 2005 14:38

Jaz vedno uporabljam samo maslo, nikdar margarine. Se mi zdi, da je neki tak bolj fin "štih", če je maslo. Čeprav vem, da jih veliko uporabi tudi margarino in pravijo, da ni niča narobe. Jaz pa se bojim,ker ima margarina več vode v sebi in potem testo ni tako fino. Ne vem, mogoče je zgolj predsodek, ampak jaz pač prisegam na maslo. Je pa s piškoti res "prčkarija", sploh ko lepiš tisti drobiž z marmelado ali nougtaom, pa potem izrezuješ marcipan, pa to lepiš gor, pa potem še krasiš...pa se razpoči vrečk in je še malo packarije zraven, da ne govorim, kako sem si čokolado zlila mimo vrečke, ko sem se zapletla z ročajem tiste posode za taljenje čokolade... Pri srčkih z marcipanom pa ne vem, mogoče sem se res zmotila. Grem gledat. Pa ne mi zamerit kakšne napake, sama vidim, ko berem za sabo, kar napišem, da napak kar mrgoli. Ja, prsti na šprintu, možgani na maratonu...Mamamia mamamia

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

14. dec 2005 19:58

Pri cimetovih zvezdicah sem odvzela točno 250 ml sladkornega snega, kar se je izkazalo za pravo količino. Sicer se je najprej tudi meni zdelo, da je masa premehka, zato sem vse skupaj dala v hladilnik in šla v trgovino po mandlje, in ko sem prišla čez nekaj ur nazaj, sem ugotovila, da jih ne bo potrebno dodajati čisto nič, saj se je masa čisto strdila. LP, Staša

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

14. dec 2005 20:27

No, Stasa; sem ugotovila, zakaj je bilo pri meni testo premehko; Ker sem odvzela premalo beljaka... Ampak se je na koncu vse srečno izteklo. Lep dan in čimveč sreče pri peki; Sabina

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

15. dec 2005 23:57

Hi, mamamia, ko se ti je sinoči kolcalo me 19:30 in 23:30 uro, vedi, da radi mene.Te štiri ure sem ciral non-stop cimetove zvezde in v dobrem in malo manj dobrem mislil, kako si nas podžgala s to 11stranjo . Moram se pohvaliti, da mi je samo na eni zvezdi kapnilo preko roba in res full izgledajo.Lastna hvala se pod mizo vala ! Sicer pa bo ta moja evforija verjetno minila, ko dobim povratne inf. od mentorja. Dajte povedat kako dolgo ste jih ostali barvali, vsaj malo v tolažbo.Verjetno sem abs. rekorder v počasnosti. Konec dober ... Nočka vsem, kjer koli ste že > siba

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

16. dec 2005 3:05

Jaz težko rečem, ker sem vsake toliko časa pošizila in šla vmes na net Je pa trajalo kar dolgo, čeprav precej manj kot 4 ure Si morda delal iz štirikratne mase? No, tukaj so moje lepotice http://stasagrom.moj-album.com/slike/1015781/ryoop LP, Staša

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

16. dec 2005 3:12

Samo nekaj me še zanima (morda je bilo kje omenjeno pa sem spregledala). Kje je bolje hraniti piškote - na sobni temperaturi ali na balkonu? Imam jih spravljene v plastičnih škatlah. LP, Staša

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

16. dec 2005 7:58

Staša iskrene čestitke za lep izgled cimetovih zvezdic. Zdaj sem jih pa še videla kako bi naj izgledale. Jutri se jih namreč nameravam lotiti, pa se že cel teden psihično pripravljam na ta dan, čeprav že ves teden vsak dan nekaj pečem. Zanima me, če bi bilo narobe, da bi maso zanje pripravila že zvečer in bi zjutraj pričela z izrezovanjem? Še nekaj. Ali jih potem, ko so posušene lahko zložim eno na drugo v škatlo? Lp Palma

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

16. dec 2005 8:26

Staša, moje so tudi take Mi jih imamo v plastični škatli na hladnem, v kleti... Ampak v kakem kotu v omari jim pomoje tudi ne bi škodilo. Itak jih boste pa pojedli takoj, če bodo kje na vidnem mestu. Jaz bom morala naredit še eno maso, ker kopnijo! lp, Marija

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

16. dec 2005 10:56

Palma, nimam pojma, kakšna bi bila masa zjutraj ... bo mamamia povedala, če je kdaj poskusila. Jaz sem jih zložila eno na drugo (sevda šele drugi dan, ko so se čisto posušile) in se led nič ne lušči, tudi krivijo se ne, skratka, brez problema jih naložiš. Galyka, v bistvu me zanima za vse piškote, ne samo za zvezdice ... medenjake ipd. Ne vem zakaj, ampak nekako se mi zdi boljše, da bi bile kje v kakšni omari ... LP, Staša

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

16. dec 2005 11:05

Staša, pomoje tudi, je pa odvisno kakšen imaš balkon. Ali je čisto odprt ali je delno zaprt, imaš kakšno omaro v katero bi jih lahko dala na balkonu... Npr. naš balkon na hiši vsekakor ni primeren, ker je popolnoma odprt, tisti v blokih, ki so pa kar zaprti pa imajo sigurno večjo temperaturo kot zunaj. Ko jih nalagate v posodo je fino če date vmes en kos peki papirja, se sigurno nič ne podrobijo ali zlepijo. Pa večkrat se ga lahko uporabi, mi jih kar v posodi pustimo do naslednjič. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtmalaga
Kaj jutri za kosilo?lisicka
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti