Peka piškotov za praznike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

16. dec 2005 12:11

Evo še mene: testo za cimetove zvezdice brez skrbi pustite v hladilniku čez noč, jaz to redno počnem (včasih celo do naslednjega večera, ker se mi čez dan ne ljubi...). No, tista packarija z mazanjem terja svoj čas, tudi jaz ga štejem v urah (Siba, ne vem, če si rekorder...). Zato cimetove zvezdice vedno delam zvečer, ko že vsi spijo in imam mir, samo kakšno glasbo vmes poslušam, da mi glava ne klone z roke, s katero si jo podpiram, tačaš ko z drugo z zobotrebcem vlačim beljak v tistih pet krakov (aja, sem videla na sliki, da imaš malo drugačen modelček, s štirimi kraki - bom še jaz naredila nekaj takih, se niti spomnila nisem, da bi uporabila tudi ta modelček). Piškote vedno hranim kar v kuhinjski omari, torej na toplem, v pločevinasti škatli. Cimetove zvezdice pa tudi naložim eno na drugo, koje galzura povsem trda, in se ne lepijo. Za "ziher" pa dam vmes še plast peki papirja. Bom tudi jaz svoje poslala, smo naredit jih še moram. Se spravljam k tem cimetovim zvezdam ko lačni saj veste kaj, ampak sobota je pred vrati, teden za deljenje daril pa tudi...Pozdrav, mamamia (ki blodi po kulinariki namesto da bi šla delat; a moram naredit nekaj, kar mi ne paše, pa odlašam inodlašam... Mamamia mamamia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

17. dec 2005 10:56

Evo, da se še jaz pohvalim s cimetovimi zvezdicami... včeraj so mi končno uspele. Saj sem se prejšnji teden takoj zapodila na posel vendar sem zaradi prevelike vneme pozabila odvzeti sneg. Masa se je packala, dodala sem še precej mandljev (jasno, če je bilo snega preveč!), svojo neumnost pa sem pogruntala šele, ko je bilo treba zvezdice namazati. Okrancala sem jih kar s čokolado, tako da smo za spremembo imeli Milkino varianto- čokolado z okusom cimetovih zvezdic, ki jo velikokrat kupim, ker mi je super dobra. V glavnem, mamamia, res hvala za recept in nasvete- danes mi je kooončno uspelo Imam pa v hladilniku že testo za nougatove kolute... upam, da nisem spet kaj pozabila LP, V.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. dec 2005 11:49

Danes imam dopust... včeraj sem cel dan pekla piškote. Začela sem ob 3eh zjutraj, spat sem se spravila ob pol devetih zvečer (preden sem pospravila kuhinjo in vmes skuhala še kosilo in čokoladni liker iz naše baze, je kar trajalo).Mi je pa uspelo speči kar 8 vrst različnih piškotov + vse sem okrasila. Danes pa počivam in jih veselo malcam(da bodo res dobri, pa bo na žalost treba počakat še kakšen dan), ter hodim po hiši kot puran (ker sem tako ponosna nase). Evo, ostala mi je samo še potica ter priprava božične večerje in naslednjo soboto bomo veselo pričakali božič. rozanec

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. dec 2005 12:54

Drage ženskice (in seveda kolegi), sporočam Vam, da tudi jaz že veselo pečem kekse, in da sem blazno vesela, ker je to moj najljubši čas v letu. Včeraj sem pekla dve vrsti letošnjih finalistov iz Lise: Kmečke kruhke in Dišavne piškote. Oboji so ful enostavni za pripravo, izgledajo fenomenalno, pa še dobri so. Posebej Dišavni piškoti so res zelo zelo okusni, čista petka - čeprav ne maram rozin. Danes pečem ene nove brizgane piškote, čokoladne huzarske krapke in lešnikove trikotnike. Jutri pa se pripravljam na Projekt Mamamia - cimetove zvezdice :)) + ostalo. Pred cimetovimi zvezdicami imam prav malo "rešpekta", ker sem se jih že parkrat lotila, pa nikoli uspelo. Glede na to, da se vsi hvalite, kako Vam je ratalo in kako so lepe in ah in oh, me že prav srbijo prsti. Poročam, kako mi je ratalo. LP iz Anjinega dišečega domovanja, Anja

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

17. dec 2005 13:02

Tudi jaz sem spekla Lisine Kmečke kruhke in Dišavne kekse.Nad obojimi smo bili zelo navdušeni in prav gotovo bodo še večkrat na sporedu.Trenutno pečem orehove kekse.Recept sem našla v Anji. kalcicl

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

17. dec 2005 13:27

Bi prosila za recept za Dišavne kekse. Sicer pa sem jaz s "pomočjo" hčerke spekla že vanilijeve rogljičke, medenjake, razpokane piškote (kmečke kruhke), bananino čokoladne mehke kekse, začinjene piškote, domače prijatelje in kokosove rogljičke. V hladilniku pa me za popoldansko ustvarjanje čaka masa za cimetove zvezdice. Moj hrbet pa stoka in stoka... želodček pa uživa. tejčica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. dec 2005 13:50

tejčica, evo recept za Dišavne piškote: Sestavine: 100 g rozin, ščepec soli, 2 jajci, 4 žlice sveže iztisnjenega pomarančnega soka, 250 g moke, 1 žličko pecilnega, pol žločke muškatnega oreščka, 2 žlici kakava, 100 g naribane jedilne čokolade, naribana lupinica 1 pomaranče in 1 limone, 150 g masla, 100 g sladkorja v prahu, 1 vanilin Glazura: 100 g jedilne čokolade, 100 g masla Priprava: Rozine operemo in pomešamo s pomarančnim sokom. Moko zmešamo z začimbami, s pecilnim, kakavom, čokolado in lupinicami. Maslo, sladkor v prahu, vanilin in sol penasto umešamo. Dodamo jajci. Vmešamo rozine in na koncu moko. Iz testa oblikujemo kroglice. Pečemo jih pri 200°, od 15-20 min. Ohlajene pomočimo v glazuro, pripravljeno nad paro. PS: Dišalo bo v radiju pol km od Tvojea štedilnika. Mmmm.... LP, Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. dec 2005 14:01

Še to: po tem receptu sem napekla 90 dišavnih piškotov. LP Anja

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

17. dec 2005 16:50

dišavni piškoti so res super dobri. božena

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

17. dec 2005 17:34

Anja27, hvala za recept za dišavne piškote. Se jih lotim danes zvečer ali pa jutri zjutraj. Sicer sem pa ravnokar končala cimetove zvezdice. Uspele na celi črti! tejčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtmalaga
Kaj jutri za kosilo?lisicka
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti