Peka piškotov za praznike

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. dec 2005 15:40

Je lako v angleškem jeziku, ravno pred kakšnim dnevom sem si ogledovala čudovito slikico takih piškotkov, že iščem Lp riba-ribica

m-a-j-a  

član od: 10.11.2005

sporočila: 21

10. dec 2005 15:58

lahko ja! samo da so! m-a-j-a

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. dec 2005 17:00

NEENISH TARTS 2 tablespoons plain flour 2/3 cup ground almonds 1/2 cup icing sugar, sifted 1 egg white, lightly beaten Creamy filling 1 tablespoon plain flour 1/2 cup milk 2 egg yolks 60 g unsalted butter, softened 2 tablespoons caster sugar 1/4 teaspoon vanilla essence Icing 1 cup icing sugar 2 tablespoons milk, extra 1 tablespoon cocoa powder 1. Lightly grease a 12 hole shallow patty tin. Sift the flour into a bowl and stir in the ground almonds and icing sugar. Make a well in the centre, add the beaten egg white and mix with a flat-bladed knife, using a cutting action, until the mixture comes together in beads and forms a stiff paste. Turn onto a lightly floured surface and gently gather into a ball. Wrap in plastic wrap and refrigerate for30 minutes, to firm. 2. Preheat the oven to moderately hot 190 o C. Roll out the dogh between two sheets of baking paper to 2-3 mm thick. Cut the pastry into 12 circles with a 7 cm fluted cutter. Press the pastry circles into the greased patty tin and prick evenly with a fork. Bake for 10 minutes, or until lightly golden. 3. For the creamy filling , stir the flour and milk in a saucepan until smooth, then stir over medium heat for 2 minutes, or until the mixture boils and thickens. Remove from the heat, then quickly stir in the egg yolks until smooth. Cover the surface with the plastic wrap and set aside to cool. Using electric beaters, beat the butter, sugar and vanilla essence in a bowl until light and creamy. Gradually add the cooled egg mixture and beat until smooth. Spoon some of the mixture into each pastry shell and gently smooth the tops with the back of a spoon. 4. For the icing, combine the icing sugar and milk in a heatproof bowl , place over a saucepan of simmering water and stir until smooth and glossy. Remove, transfer half the icing to a small bowl, add the cocoa and stir until smooth. 5. Using a small, flat-bladed knife, spread plain icing over half of each tart, starting from the centre and making a straight line with the icing, then pushing the icing out to the edge. Allow to set. Reheat the chocolate icing and ice the other half of each tart. Allow the icing to set completely before serving. riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 10. dec 2005 17:02:04

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

10. dec 2005 17:01

Me zanima kje se dobi mešanca začimb za medenjake? Sem prebrskala Spar in Mercator v Kopru pa nisem imela sreče. tejčica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. dec 2005 17:04

V Mariboru jih imajo v Tušu, s čimer pa verjetno nisem veliko pomagala. riba-ribica

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

10. dec 2005 17:33

Ja, v Mariboru jih imajo tudi v Mercatorju in verjetno tudi v Sparu. Tejcica, ce zelis ti zacimbe posljem, samo javi naslov. Pozdravcek, Majuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

10. dec 2005 17:36

Mešanico za medenjake bi morali imeti v vsakem marketu, če ne pri začimbah pa pri pripomočkih za sladice. m-a-j-a, imam tudi recept za rno belo pecivo, takšno, ko se temno in svetlo testo skupaj zvije v kolobarje ali se zložijo kocke in so kolački kot šahovnica, pa še kak vzorček se skombinira. Ti pošljem? Gre za običajno gneteno testoza piškote, le da se polovici doda kakav, da se obarva temno, potem pa se testo zlepi z beljakom in se oblikujejo dvobarvni piškot. Razen če je pecivo, ki si ga imela v mislih, tisto, ko ti ga je riba-ribicaposlala v angleščini? Pozdrav, Mamamia (imam ravno v hladilniku dve testi za piškote, ampak bodo čakala na jutrinšnji dan,. ker grem zdaj na služeno novoletno zabavo in kdo ve, kdaj bom zjutraj piršla domov). Pozdravček, MAmamia mamamia

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

11. dec 2005 0:43

pošiljam recept za čokoladno pomaranče polžke, ki so prav tako narejeni iz svetlo-temnega testa in zelo okusni. Tudi jaz jih bom naredila za božič. Potrebuješ: 100 gr masla ali margarine, 100 gr sladkorja v prahu, 1 jajce, 220 gr bele moke in 1 žličko pecilnega, naribano lupino od pomaranče, 15 gr kakava. Maslo in sladkor penasto stepemo. Posebej stepemo jajce in ga vmešamo v maslo in sladkor. Dodamo moko s pecilnim praškom in naribano lupino pomaranče. Testo oblikujemo v kroglo, ki jo razdelimo na polovico. V eno polovico dodamo 15 gr kakava. Testo damo v hladilnik za 1-2 uri. Oba dela nato razvaljamo v enako velika pravokotnika, tako da temno testo položimo na vrh svetlega in oboje testno zvijemo v valj. Testo damo ponovno v hladilnik za 1 uro in ga nato narežemo na 5 mm debele kolobarje. Zložimo jih na pekač s peki papirjem in pečemo na 180 stopinj. V temno testo lahko dodamo tudi lešnike ali mandelje. Iz te mase dobimo približno 24 piškotov. Poskusite, keksi so zelo okusni in dekorativni pa tudi postopek ni zahteven, saj jih je po tem receptu, ki je bil v mladinski reviji Pil že naredila moja hčerka. pozdrav atic

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

11. dec 2005 10:33

Hi, rabim nasvet : koluti z nougatom in kavo (str. 11) že 2x je končalo testo v smeteh,za tretjič ne raskiram več orehov.Delal sem do g po receptu,vse je bilo v redu dokler nisem dodal jajca,potem pa tako pocasto ,da ni ničemer podobno.Dodajal sem orehe,imel preko noči v hladilniku,dal za nekaj časa v zamrzovalnik,enkrat z ramo,drugič z samanta marg., prvič naredil valje in rezal, naslednjič razvaljal in model pomakal v sladkor, rezultat pa -1.Mogoče pa ne delam po pravilnem vrstnem redu. Rad bi jih naredil,saj po sestavinah sodeč ,bi morali biti okusni, pa tudi na sliki (mamamia) je bilo pripisano :zelo dobro ,dotična,pa je verjetno še v komi, je napisala , da gre sinoči na žurko. Lp > siba P.s.:margarina je bila hladna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

11. dec 2005 11:46

Siba, Mamamia (žal) ni v komi, ker od junija dalje z vsake žurke prihajam domov trezna...Trenutno namreč še prisilno (ljubo zdravje) abstiniram od alkohola in žal tudi od dobre hrane, ampak dobro,bomo že preživeli še leto in pol, kar moram vztrajat... Res ne vem, kaj je s temi nougat koluti. Jaz sem jih namreč delala in so mi lepo uspeli, točno po receptu, polno škatlo jh imam. Testo je v hladilniku počivalo tri ali štiri ure, edino, kar sem anredila drugače kot po receptu je to, da nisem naredila svaljka in potem rezala kolute, pač pa sem testo razvaljala in izrezovala krogce in rožice. Mogoče pa je pri tebi s temi kolutikot primeni s palačinkami - doslej se mi je še vsk poskus peke palačink sfižil in je nastal šmorn...Te pozdravlja trezna Mamamia, ki se je sevda zdaj že malo toži po kakšni komi po dobri "čagi"...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti