Peka piškotov za praznike

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

13. dec 2005 9:39

Vesnaa, se spomnim da je lansko leto bila ta hišica zelo aktualna, mislim da jo je delala Zala, nekaj pa je bilo govora tudi na med.over.netu na prehrani: http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=45567& http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=43746& http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=42463& upam da sem ti kaj pomagala, sam nimam živcev za okraševanje, sedaj me čaka testo za kokosove rogljičke, sem letos tako pridna s tole peko, da mi je že posodic za shranjevanje zmanjkalo. p, maja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. dec 2005 10:49

Hvala ti. Sem mislila vzeti kar eno testo za medenjake, zdaj si pa ti naredila svoje. Tisto hiško, ki jo je lani delala Zlata pa imam shranjeno. Mi jo je poslala in moram rečt, da kapo dol. Prekrasna je, res je imela potrpljenje. lpVesna Vesna Milek Recko

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

13. dec 2005 20:11

Hi , v tretje mi je testo za kolute z nougatom in kavo le ratalo.Moram pa povedati, da po nasvetu moje kulinarične mentorice (3x lahko ugibate katere,ja sem si jo kar prisvojil). Rad bi jih naciral z belo čokolado, naredil sem lij iz paus papirja, pa se mi čokolada že po tretjem kolutu strdi. Ta lijak iz paus papirja deluje enkratno za pisanje z ledenim snegom, tukaj pa je zatajil. Dajte prs. nasvet. lp > siba Sporočilo je spremenil(a) SIBA dne 13. dec 2005 20:32:08

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

14. dec 2005 0:27

Včeraj sem se opogumila in naredila sem cimetove zvezdice.Ne vem kaj sem delala narobe, saj ko sem dodala mandeljne, sem dobila pocasto testo. Potem sem dodala še 10 dag mandeljnev in potem, ko mi jih je zmanjkalo, še malo lešnikov, sem končno dobila zmes, iz katerih sem lahko izrezovala zvezdice.Sledilo je še dekoriranje z beljakom. Potem sem jih pa dala kar v pečico na 130 stopinj in jih sušila približno 10 minut. Nastale so ful dobre in njami in oh in sploh zvezdice. Skratka ratale so ful dobre zvezdice, čeprav je sprva kazalo, da ne bo iz njih nič. Hvala, mamamia za recept. Danes pa gremo s peko naprej. Lep dan, Sabina Aja, da se še malo pohvalim. Sem od včeraj ta nova s pluskotom. Sem ful . No, zdaj grem pa spančkat.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. dec 2005 8:15

Sabian, saj testo za cimetove zvezdice je pocasto, tako da ne bi rabila nič dodajat. Samo do te mere ga moraš pregnest da ga oblikuješ v kepo (če si delala po receptu mamamie). Potem mora pa obvezno stat na hladnem, moje je čakalo kar 3 ure, potem se pa krasno razvalja. Ampak važno je da so uspele, naše kar kopnijo že iz škatle. lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

14. dec 2005 9:32

Me veseli, dekleta, da vam zvezdice uspevajo. Mamamia mamamia

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

14. dec 2005 12:09

siba Tudi jaz sem se trudila z peki ali paust papirjem za pisanje z ledom ali čokolado. Pa preden narediš tulec , pa ... Sedanja rešitev je navadna PVC vrečka . Veliko bolj enostavno( nadevaš v vrečko, vsebino spraviš v en vogalček , odrežeš čisto mali vogalček in pišeš). Priporočam! martina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

14. dec 2005 13:16

Evo, Megi me je prehitela - plastična vrečka je super varianta, tudi sama delam enako. Dam pa v čokolado, ko jo topim, malo maščobe, masla ali kar belega olja, ampak res malo, kakšno žličko mogoče, in gre potem lepo. Se pa tudi meni strjuje hitreje kot temna čokolada, zato vrečko polnim po obrokih. Mi je pa že tudi fejst mimo teklo, ko sem zaradi strdka malo močneje pritisnila pa je razneslo vrečko in potem si lahko mislite, kako je vse to bilo videti. Siba, torej je ratalo, kaj pa okus? Mamamia mamamia

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

14. dec 2005 13:29

Mamamija hvala enako. Tudi meni se je včeraj nekaj podobnega zgodilo. Samo , da je bilo v vrečki bolj malo čokoda, tako, da ni bilo večje katastrofe . Delala sem pa tvoje marcipanove srčke z rumam. Mislim , da tam s količino marcipana nekaj ni vredu . Verjetno manjka ena ničla. Ali sem jih pa narobe naredila. So pa odlični in zelo veliko dela . Po tvojih receptih sem naredila še pariške in mocartove piškote, čokoladne ploščice. Pomarančni piškoti še čakajo v vrsti. Vse je mega. Zanima me ali daš margarino ali maslo. Jaz sem uporabila maslo. martina Sporočilo je spremenil(a) megi dne 14. dec 2005 13:37:36 Sporočilo je spremenil(a) megi dne 14. dec 2005 13:55:40

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

14. dec 2005 13:48

No, še jaz moram nekaj povedati. Saj nisem mislila, sedaj pa bom. Jaz sem ga pa pri cimetovih zvezdicah kar 2x polomila. Prvič sem odvzela premalo beljakov in seveda je bio testo premehko. Potem sem pa hitela, pa še malček je bil zelo nestrpen in sem spregledala da je testo potrebno dati v hladilnik. Ne vprašajte..... Kristalnega sladkorja sem dodala sploh ne vem koliko ker nisem nikakor mogla razvaljati testa in izrezati zvezdic. Tako da jaz sem spekla Polom zvezdice. Ampak povdarjam, da sem popolnoma sama kriva. Najbolj hudo mi je pa to, ker nisem začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti