Peka piškotov za praznike

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

19. dec 2005 7:56

No, tudi jaz se lahko pohvalim, ker so mi že prvič uspele cimetove zvezdice. Poročam, da sem maso pustila kar čez noč v hladilniku in še cel dopoldan, ker se jih prej nisem imela časa lotiti. Z maso ni bilo nič narobe, tudi sneg, ki sem ga odvzela se ni nič "stalil" in je šlo lepo mazati. Res je to, ko je tukaj nekdo rekel, da glede na končni izgled in okus pozabiš na vse tegobe in čas, ki si ga namenil izdelovanju teh zvezdic. Skratka sem zelo zadovoljna. Lp Palma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

19. dec 2005 9:51

No, za konec pa še jaz. Tudi meni je projekt cimetove zvezdice končno uspel - spravljala sem se zraven, da je bolelo, sobota pa je bila veliki dan. In so uspele. Sem jih poslikala in bom poslala na forum. ZDaj sem se nečesa spomnila - upam, da bo Jernej prebral in povedal, kaj meni o tem: Kaj če bi na galeriji odprl temo praznično pecivo, pa bi me mojstrice peke pošiljale fotkice piškotov, naj se vidi, kaj ustvarjamo. Vsakega peciva ne gre pošiljati v bazo, saj so nekateri recepti že tam, meni pa bi se zdelo zanimivo, da malce vidimo, kaj smo vse ustvarile in kakšni so naši przanični piškotni krožniki. Za začetek bom poslala mojega; mojstrice, kaj menite o tej ideji? Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8753

19. dec 2005 10:46

O tem sem že tudi jaz pemišljevala. Toliko receptov je že v bazi, da je glupo imeti 5 prekmurskih gibanic. Če bi res odprli neko tako bazo, da bi se sproti dajale slikice. Fantje v akcijo. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

19. dec 2005 11:04

Jernej, Bojan, čakamo, Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8753

19. dec 2005 11:11

mamamia je napisal/a:
Jernej, Bojan, čakamo, Mamamia mamamia
... na pozitiven odziv... Pozdravček

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

19. dec 2005 11:44

Glede hranjenja ... moj balkon je sicer zastekljen, vendar precej mrzel ... sem jih imela eno noc zunaj, pa so bili krr fajn trdi drug dan ... sedaj so spet na sobni temperaturi (v omari). Ker smo se pogovarjali tudi o darlinih vreckah oz. piskotkih kot darilu, vam posiljam slikico svojih: http://stasagrom.moj-album.com/album/1669312/?os=1 LP, Staša

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

19. dec 2005 12:45

Hi, Staša ob ogledu tvojega albuma, sem pa jaz dobil švedski ksiht.Bravo Lp > siba

kuharica_uharica  

član od: 6.11.2005

sporočila: 8

19. dec 2005 13:05

Staša, prosim zaupaj nam recept za čokoladne medenjake (ko jih človek glede, bi jih kar pojedel). Zanima me tudi, kako si naredila okraske (bunke-rdeče). Hvala. kuharica_uharica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

19. dec 2005 13:20

Pridna...Zelo zelo lepo in verjetno tudi dobro.. Čestitke.. Tina

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

19. dec 2005 16:34

Hvala kuharica_uharica, spodaj je splošen recect za medenjake, čokoladne pa sem naredila tako, da sem namesto 50 g bele moke dodala ravno toliko pravega kakava v prahu. In nič ne bi bilo narobe, če bi dala še več kakava (za še bolj čokoladen okus). Bunke (z bleščicami) na smrekici so kupljene (DM lani), sama sem naredila le pomaranče (morda je zavajajoče, ker sem napisala simple okraski - kot da sem jih sama izdelala ) Medenjaki: Recept je enkrat na med.over, forum Prehrana napisala Maya May, jaz pa sem po nasvetu Zale iz istega foruma (in tudi tega ) dodala še mleko. Medenjaki so neverjetno mehki in krhki ter se kar topijo v ustih. 300 g medu 200 g masla 150 g sladkorja 2 jajci 500 g polnozrnate moke 250 g bele moke 100 g mletih orehov vrečka in pol začimb za medenjake 1 žlička sode bikarbone + 2 dcl mleka (opcijsko, čeprav si jaz ne predstavljam, kakšni bi bili medenjaki brez mleka) Med segrejemo, dodamo maslo in sladkor. Ko se masa ohladi, dodamo jajci. Ostale suhe sestavine zmešamo v večji posodi, kateri primešamo medeno mešanico. Testo naj počiva vsaj eno uro, najbolje čez noč. Po želji oblikujemo kroglice, paličice ...(v velikosti oreha) ter pečemo cca. 15 minut pri 180 st. C. Po želji lahko daste druge oreške (mandlji ...), čokolado ali kakav v prahu, koščke kandiranega sadja (jaz dam 100 g). Pomočite jih (tople) v sladkorni led (1 beljak + 200-250 g sladkorja v prahu) oz. hladne oblijete s čokolado. LP, Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtNikita
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti