Peka piškotov za praznike

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

17. dec 2005 18:01

DUŠANKA je napisal/a:
Pika, pošiljam obljubljen recept: POMARANČNi PIŠKOTi 1 lonček sladkorja 3 lončke moke 1/2 lončka pomarančnega soka 1/2 lončka oljčnega olja 1/2 žlice cimeta 1 vrečka pecilnega praška ščepec mletih klinčlkov 10 dag masla Maslo, sladkor in oljčno olje penasto vmešamo, dodamo cimet in klinčke, pomarančni sok in pecilni prašek, počasi dodajamo moko in gnetemo, da dobimo gladko testo. Po potrebi dodamo še moko. Pokrijemo in ostavimo za kako uro v hladilnik. Oblikujemo 10 cm dolge klobasice in jih oblikujemo v krogce. Pečemo na peki papirju na 180 stopinj približno 20 minut. Nisem preverjala, če je recept že kje v bazi. Naj ti dobro uspejo. Lep pozdrav Dušanka
Ali je kdo že preizkusil te piškote. Zanima me kako točno naj bi to izgledalo. Ali naredimo tanke klobasice in jih zvijemo v krog ali kako....? Marjetica

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

17. dec 2005 19:00

cimetove zvezdice so mi danes uspele.sedaj pa ne vem kam z 6.beljakipotrebujem pomoč Bernarda

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

17. dec 2005 19:14

Beljakovo pecivo,španski vetrci...ali pa jih enostavno ocvreš in poješ. Bernarda

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

17. dec 2005 19:16

Pa še soimenjakinji sva. Bernarda

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

17. dec 2005 22:07

joj, narobe sem napisala.ostali so mi rumenjaki.kaj naj z 6.rumenjaki? Bernarda

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

17. dec 2005 22:22

Jaz bi jih na tvojem mestu zamrznila in uporabila za potico. Bernarda

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. dec 2005 22:46

Pite.... v dobro piškotno testo gredo samo rumenjaki. tjas

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

17. dec 2005 23:44

Sluga, za tiste pomarančne piškote naredim klobasico in oba konca stisnem skupaj, da nastane kolešček. Lahko pa se oblikuje poljubno, tudi izrezuje z modelčki, pač po želji. Lep pozdrav Dušanka

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

18. dec 2005 0:37

danes sem bila prvič v življenju na kuharskem tečaju in sicer za peko božičnega peciva. Na tečaj me je spravila moja prijateljica. Mislila sem, da se bom dolgočasila, saj že kar dolgo pečem različne vrste peciva in imam pri tem tudi nekaj izkušenj. Kljub temu mi ni žal, da sem na tem tečaju prebila sedem ur, ker sem se naučila veliko novih stvari, predvsem glede dekoracije. Vse, ki pečete božično pecivo bi rada opozorila, da je potrebno čokoladno glazuro za kekse pripravljati iz rastlinske masti in čokolade in sicer v razmerju 1:4 v korist čokolade. Kot nam je pojasnila voditeljica tečaja ima rastlinska mast topišče pri višjih temperaturah in čokolada se ne topi, čeprav so keksi na toplem. Glazura za torte in biskvite, kjer pecivo režemo na kose pa je potrebno delati iz masla oz. margarine. Prav tako je zanimiva informacija glede uporabe margarine ali masla. Za vse kekse se naj bi uporabljala margarina in ne maslo, ker je pecivo bolj krhko. Delale smo kot črnci in naredile 10 različnih vrst peciva. atic

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

18. dec 2005 19:14

Mamamia in ostale mravljice. Sporočam, da so mi cimetove zvezdice uspele brez najmanjših težav - seveda sem upoštevala vse dobre nasvete in to je to. Za vlečenje "snega" v zvezdne krake, sem pa še malo moža izkoristila - njegovo nerganje sem pa kar malo preslišala. O, z okusom je pa zadovoljen in tako se je tudi lepo potolažil in mislim, da lahko nanj računam tudi v bodoče. Prisrčen pozdrav. ssilva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtmalaga
Kaj jutri za kosilo?lisicka
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti