Peka piškotov za praznike

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

11. dec 2005 13:07

mamamia, hvala za super recept za cimetove zvezdice. Lani jih nisem delala, ker sem tolikokrat prebrala, da je packarija in sem potem "cviknila", letos pa sem se odločila in jih naredila in so fantastične. Čisto preproste za naredit ter krasne na pogled. Škoda, da tega super recepta ni v bazi. LP, Staša

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

11. dec 2005 13:20

Ali morda katera ve, kje bi kupila modelček za piškotke v obliki človečka cca 13 cm visokega, sem videla ene super slikice in me mika, da bi jih naredila. Lp iz MB riba-ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

11. dec 2005 14:47

Staša, me veseli, da so cimetove zvezdice uspele. V bazo ga nisem dala, ker je osnova iz ene knjige, res pa je, da jaz potem na koncu naredim malo po svoje. Mogoče pa ga dam letos v bazo, skupaj s slikico, pa bom zraven pripisala, kateri del je prepisan, kaj pa naredim po svoje. Bo volk sit in koza cela, pa pkakšen pekač več poln. Meni po začetnih nerodnostih zdaj tudi vs lepo uspeva, škatle s pecivom se polnijo, z vsako naslednjo peko sem bolj zadovoljna...Mamamia Riba-ribiva, nimam pojma, kje dobiti človečke. Kajpa kak Muller ali Sewa v Vetrinjski? Če ne, pa bo treba iz kakrtona izrezat...Pozdravček tudi tebi, Mamamia mamamia

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

11. dec 2005 19:46

Majuska je napisal/a:
Ja, v Mariboru jih imajo tudi v Mercatorju in verjetno tudi v Sparu. Tejcica, ce zelis ti zacimbe posljem, samo javi naslov. Pozdravcek, Majuska
Majuška, hvala ti za ustrežljivost, vendar sem medenjake ravnokar naredila. Dopoldan sem šla še enkrat Spar obrnit na glavo pa jih nisem našla. Sem potem dala notri malo cimeta in mletih klinčkov in so ravnotako super. Še enkrat hvala. tejčica

dorinca  

član od: 5.6.2005

sporočila: 36

12. dec 2005 8:56

Ta tema me je pa tako prevzela, da sem se tudi jaz letos odločila (po dolgih letih) za peko najrazličnejših piškotov, ker ko prebiram te vrstice mi že vse tako diši. Tejčici in vsem ostalim, ki rabijo mešanico za medenjake jih pri najboljšem sosedu v Kopru imajo pri popru in ostalih začimbah Mene pa zanima kje v Kopru, če katera ve imajo kardomam Dišeč pozdrav in hvala dorinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

12. dec 2005 10:26

V Kopru imate gotovo vse trgovine kot drugo, mislim na a SOseda in Tuš pa Spar, in v teh imajo gotovo tudi kardamom. Mamamia mamamia

dorinca  

član od: 5.6.2005

sporočila: 36

12. dec 2005 10:49

Vse sem že pregledala in nikjer ne najdem, edino če je na policah pri kakšnih drugih stvareh in ne pri začimbah dorinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

12. dec 2005 11:53

Mogoče pa je kje pri eksotični hrani. Včasih že imajo tako zloženo, da ne veš prav, kje naj iščeš. Če pa ne najdeš, mi na zasebno pošto sporoči naslov pa ti pošljem, ni problem. Mamamia mamamia

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

12. dec 2005 14:31

Dorinca, bom očitno naslednjič mogla bolj preštrefit. Spekla sem jih včeraj po receptu ki ga je dala Atina, pa kar kopnijo. Res so zelo mehki. Mislim da bom pred prazniki morala peko ponoviti. tejčica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. dec 2005 14:40

Uf, kako ste pohitele. Sicer je pa res zelo malo časa do takrat. jaz se letos lotevam pečt medeno hišico. Malo se bojim kako bo z lepljenjem medenih plošč. Ima katera kako uporabno priporočilo. Vzeti namreč mislim kar eno medeno testo in iz njega naredit plošče, potem pa jih lepiti z beljakovim ledom. Pa se bojim, da mi bo to vzelo precej časa in načelo živce. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti