Ločevanje živil 90. dni - 5. del

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

30. jul 2010 3:07

Ok HejHoj...seveda te nihče ne sili, da preklopiš iz kave z mlekom na črno kavo. V tak gard si se postavila....oh my god...tale forum je za vzpodbudo in jaz sem ti pač povedala svoje mnenje. Sori...ne bom več. dreamjob

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

30. jul 2010 8:13

No, pa da še jaz pristavim svoj piskerček. Tudi meni ni najbolj jasno zakaj bi bila kava z mlekom tako velik napor za prebavo. Pa me zanima. Tako da, če katera ve še kaj več o tem? Ker odgovor po principu: "sem nekje slišala" me nekako ne zadovoji; pa verjetno nisem edina. Mislim pa, da ni nič hudega če vprašaš, v kolikor nečesa ne razumeš. Saj zato smo tu, mar ne? Nikoli ne bomo vsi vsega vedeli. Tu se lahko bogatimo z nasveti in izkušnjami ostalih, kar pa ne funkcionira brez vprašanj. Nimam pa nobenega namena kogarkoli napadati, tako da brez zamere Drugače pa.... Dieto sem začela, danes je moj drugi dan. Morem pa odpraviti te misli v moji glavi: "joooj, pa tega ne smem; ohh, jaz bi tud to jedla", ker sem potem skoz lačna..pa še s takim mišlenjem mi bo zelo težko uspelo. Se trudim, da bi se čim-bolj zaposlila..samo kaj ko je dež Bo že boljše Sedaj pa hitim novim zmagam naproti Lep dan in še lepši vikend želim vsem skupaj home made

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

30. jul 2010 8:29

dreamjob je napisal/a:
Ok HejHoj...seveda te nihče ne sili, da preklopiš iz kave z mlekom na črno kavo. V tak gard si se postavila....oh my god...tale forum je za vzpodbudo in jaz sem ti pač povedala svoje mnenje. Sori...ne bom več. dreamjob
Tule se s Home made strinjava. Nisem vernica raznih "sem slišala, sem prebrala" informacij. Zanima me racionalna razlaga. O kakšni postavitvi govoriš? Če ne znaš slovensko obrazložiti, pa nič. Mene je samo zanimala razlaga, utemeljitev. O tem, kakšno kavo, če sploh kavo, sem pila/pijem/bom pila, ne bo odločil nek zapis nekoga nekje ampak moja zdrava pamet in moje počutje. Ni mi pa jasno, kaj takega naj bi bilo v tistih nekaj žlicah mleka, da bi tako kvarno vplivalo na prebavo, sploh, ker menda smetana pa naj ne bi. Ti kar piši, kar ti duša da, tako ali tako pod zapisom piše: Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

30. jul 2010 21:28

No pa še moje mnenje; Sama sem na začetku pile kavo s smetano, nato prešla na kavo z mlekom, oziroma belo kavo. Po določenem času sem opustila še to. Zakaj? Moj želodec ni več prenesel kave z mlekom. Samo kavo ja, ali pa če sem pila samo mleko. To je šlo in gre brez problema. Je kava z mlekom škodljiva ali ne. Prvo kot prvo, je to odvisno od vsakega posameznika. Enim povzroča "težak" občutek v želodcu, pospeši prebavo, drugemu pa paše. Sicer pravijo, da naj bi kava z mleko ali s smetano zamastila jetra in tako najpomembnejši organ za čiščenje telesa ne more opravljati svoje naloge. Sicer neka zdravstvene in znanstvene razlaga ravno ni, je pa neko pravilo, da naj bi kavo z mlekom (tisti ki hujšajo po tej dieti), pili na beljakovinski dan, če jo že moramo pit. Lep večer vsem skupaj. barbay

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

31. jul 2010 0:23

Za vsako stvar na tem planetu obstajajo znanstvene razlage za in znanastvene razlage proti. Kokakolo so najprej prodajali v lekarnah kot zdravilo, cigarete promovirati kot sredstvo proti hujšanju. Najdeš lahko vsaj 30 objav, da čokolada ni dobra in prav tako vsaj 30, da je čokolada super koristna. Enako velja za kavo in tudi za kavo z mlekom. Če se ti ljubi, jih lahko vse najdeš in prebereš na spletu. Na koncu velja, za kar se seveda sam odločiš. Če pa skušaš sledit nekim navodilom, ki se jim reče ločevalna dieta in navodila ločevalne diete pravijo, da pij črno kavo, potem je seveda konec koncev tudi odločitev o tem, čemu pravzaprav slediš, samo in izključno tvoja. Jaz imam danes zadnji dan diete. Preživela sem jo brez večjega problema in ločevanje oziroma vzdrževanje nameravam prakticirat še naprej. To je to. Želim vam uspešno ločevanje in lepe počitnice še naprej. dreamjob

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. jul 2010 1:08

Tudi meni je zdravnik svetoval, naj pijem kavo brez mleka, ko sem ga vprašala, če lahko pijem kavo.In dodal, da kava z mlekom dela kislino in obremeni želodec.Nekaj časa sem ga ubogala, zdaj pa spet pijem kavo z mlekom, vsak dan eno.Dolgo sem premlevala in premišljevala, tega ne onega ne, ker ni zdravo.Zdaj pa pojem in popijem, če mi paše, le pazim, da količinsko ne pretiravam. Vsem želim veliko uspeha pri vašem trudu! naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

31. jul 2010 8:11

dreamjob je napisal/a:

Za vsako stvar na tem planetu obstajajo znanstvene razlage za in znanastvene razlage proti.

dreamjob

rimljanka

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

31. jul 2010 23:17

Dream job, čestitke. Upam, da je bila dieta uspešna, ter da je bilo vredno. barbay

Artemis  

član od: 9.7.2003

sporočila: 57

17. avg 2010 9:03

Zdravo!

 

Po dolgem času se javljam tudi sama. Nekaj let nazaj sem bila tudi sama na tej fantastični dieti, takrat sem shujšala 13 kilogramov, s tem da sem predčasno zaključila z dieto (česar verjetno ne bi smela:) Zdaj so se kilogrami zaradi stresa, premalo gibanja ipd. nabrali nazaj in je treba začeti znova. Še je katera trenutno na dieti? Javljam se namreč, ker tudi sama iščem podporo in motivacijo:)

Zanima me tudi, če ima katera kakšne ideje za škrobni dan - sicer imam Rinino knjižico, ampak mi na ta dan skoraj nič ne paše jesti - meni osebno najtežji dan, kar zadeva idej za kosilo.

Vsem sotrpinkam želim veliko volje in samodiscipline pri izgubljanju kilogramov;)

 

Artemis

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

17. avg 2010 21:39

Artemis jaz začnem znova v ponedeljek. Sicer kot pomoč sodelavki, pa tudi sama bom poizkusla še kako kilco. Če želiš, lahko skupaj. Škrob, to se pravi riž, krompir. Sicer se sama držim bolj riža, na takšen ali drugačen način z zelenjavo. To je pa vse. Lep večer vsem skupaj barbay

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti