Ločevanje živil 90. dni - 5. del

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

21. jul 2010 16:03

Jaz sem pred dnevi spraševala za ajdovo kašo pa mi je bilo pojasnjeno, da spada v škrobni dan. Danes sem za OH dan jedla testenine s paradižnikovo omako, gor pa sem dala svež nariban hren, ker zgleda kot parmezan, ki ga pri testeninah res pogrešam....in ne morete verjet....hren na testeninah je super dober. Sem prav vesela, da se med dieto rodi še kak zanimiv recept. :) Uživajte in vztrajajte...dan na dan, kilce grejo sran. dreamjob

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

27. jul 2010 11:59

Vodni dan danes. Držite pesti. dreamjob

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

27. jul 2010 13:54

Pozdravljeni-e! Tudi mene mika ta dijeta, pa nevem kako naj se je lotim. Sem strastna "jedka"..kar se mi tudi vidi že na daleč..ampak se vsak dan bolj zavedam, da tako ne gre več naprej.. Bo treba malo življenje in te moje prehranjevalne navade spremenit. Nekaj dni že iščem, berem po internetu in tukaj, tako da približno vem kako naj bi to potekalo. Me mika, da bi že kar jutri začela (saj ni pomembno kdaj, kajne? važno da čimprej)tako da vas bom verjetno kaj kmalu začela napadati z vprašanji Upam da zdržim.. Držite pesti še zame Lep dan.. home made

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

27. jul 2010 21:06

Home made, dobrodošla, ti kar začni, ne bo ti žal. Sicer je na začetku težko, potem se pa navadiš. Saj bo šlo. Dreamjob upam da je vodni dan uspel. Lep večer vsem skupaj. barbay

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

28. jul 2010 1:22

Vodni dan za mano....hura. Hvala za podporo barbay. Home made...dobrodošla med nami. Pomembna je glava. Trdna odločitev, da boš vztrajala, tudi če bo kdaj hudo. Jaz sem možu, najboljšim prijateljem in sorodnikom povedala, da sem se odločila za dieto in jih hkrati prosila za podporo. Prosila sem jih, da me ne skušajo prepričevati naj se malo pregrešim (spijem "samo" kozarček vina, samo poskusim hrano....). Prosila sem jih naj me vzpodbujajo in me bodrijo, da vztrajam, tudi ko bom imela šibke trenutke. In potem sem imela kar nekako občutek, da nekdo pazi name in zato sem čutila še toliko većjo odgovornost, da res vztrajam in ne razočaram ne samo sebe ampak tudi njih. Tako sem dans skoraj končala z dieto, se pa več kot zavedam, da pravo delo sledi šele sedaj. Dieta in izguba kilogramov te motivira, a vzdrževanje je resnično znak samodiscipline in korenite spremembe življenja. Tale dieta je zagotovo najboljša za učinkovito pridobivanje dobrih rezultatov, je pa le prvi korak v spremembi življenjskega stila. Jaz verjamem, da ti bo uspelo. dreamjob

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

28. jul 2010 10:39

Hvala za prijetno dobrodošlico in podporo. Si res želim da mi rata. Vendar jaz ne mislim nobenemu nič razlagat..ker jih je zelo težko prepričat, da mi dajo "mir". Saj niti ni takega odrekanja; pač, danes ješ to, jutri nekaj drugega. Mislim da mi bo lažje, če ne omenjam nič doma, saj bojo tako kmalu sami pogruntali Me pa zanima, če mora biti točno tak vrstni red: 1. beljakovinski dan, 2. škrobni dan, 3. OH dan in 4. sadno-zelenjavni dan? Kako pomemben je ta vrstni red? Meni se zdi, po zdravi kmečki logiki, da niti ni tako pomemben če kdaj kak dan zamenjaš? Važno je, da recimo ti 4 dnevi vsebujejo vse našteto? Ali se morda motim? Aja, pa eno pregreho sem si dopustila. Zjutraj obvezno kava z mlekom. Jo pijem vsak dan samo zjutraj eno, tako da menda se mi zaradi slabega 0,5dcl mleka v jutranji kavici nebo vse sfižilo Se bom v zameno raje odrekla koščku čokolade. Lep dan še naprej home made

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

28. jul 2010 20:49

Home made, vrstni red dnevov je pomemben, zelo. Sicer se zgodi, da pa res kdaj ne uspe imeti tisto na jedilniku, kar bi bilo potrebo. Saj se lahko nekajkrat pregrešiš, vendar raje ne. Uspeh je zagotovljen, če se držiš. Vsaj poizkusi. Dreamjob čestitam. Lepo, da je uspelo. Lep večer. barbay

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

29. jul 2010 0:32

Se strinjam z barbay...vrstni red je zelo pomemben. Po nekaj ciklusih ti je jasno zakaj...jaz se npr. na beljakovinski dan vedno veselin sladice, potem pa se na škrobni in oh dan še tako prenasitim ogljikovih hidratov, da mi sladica sploh ne tekne več in niti je ne morem pojest ogromne količine. Po težkih dveh dneh sledi "čiščenje" s sadjem in potem spet krepek začetek z beljakovinami. Vrstni red pa pripomore tudi k disciplini nasploh. Kar se kavice tiče: mali osebni zavestni prekrški so nujen del, če hočeš vztrajat. Jaz sem pred leti začela pit kavo brez mleka in najprej si sploh nisem predstavljala, da je to sploh možno zame. Potem pa sem se parkrat prisilila in sedaj mi le še zelo redko zadiši cappuccino in še po tem mi je slabo. Kava z mlekom je velik napor za prebavo, zato jo odsvetuje ne le ta dieta, ampak tudi zdravniki. Ampak če brez nje ne gre...je bolje kava za zajtrk kot pa puška v koruzo glede vsega skupaj. Drži se in vztrajaj...če bo kriza pa piši in te bomo bodrili. dreamjob

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

29. jul 2010 8:05

dreamjob je napisal/a:
Kava z mlekom je velik napor za prebavo, zato jo odsvetuje ne le ta dieta, ampak tudi zdravniki. dreamjob
Če to drži, potem telo pokuri ob tem več kalorij, kar je menda dobro. Ampak, ZAKAJ je napor za prebavo? tega pa ne vem in me zanima. Lahko izvem, prosim?

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

29. jul 2010 13:19

Ne vem kje sem slišala,ampak je bilo rečeno,da je bolje kava z smetano če že mora biti nek dodatek,kot pa z mlekom. Tudi sama sem se komaj odvadila kave z mlekom.Sedaj pa pijem samo.Črna kava je tako najboljša,je pa tudi dober diuretik. kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti