Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

9. jan 2005 18:47

Dusano, jaz vzamem banano jabolko kivi in pomarančo vsakega en kos in ji narežem na ne prevelike kose. Pomarančo dam na polovico in iz ene polovice stisnem sok drugo polovičko pa natrgam na košče. S sokom iz pomaranče prelijem vse sadje. Potem iz folije oblikujem vrečko ( če si kdaj gledal Jamieja Oliverja potem boš vedel kako vrečko oblikovati ) in dam notri sadje. Pazim, da imam robove dobro stisnjene, da mi ne izteče sok. Pečem pa v pečici na 220 ˙C cca 15-20 minut ( vrečka se mora lepo napihniti ). LP Dipsi

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

9. jan 2005 18:52

hvala Dipsi , samo res ne vem kako mora vrečka izgledati , bom že nekak sčaral Lep pozdrav Dušan

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. jan 2005 19:04

Dramik to pa je več kot super 4kg v4 dneh! Bravo, le tako naprej. Hvala za vprašanje. Tudi jaz sem super le kg ne gredo tako hitro dol. Vendar se spodbujam, da ne smeš odnehat, saj sem na svoji koži že občutila, da se splača vstrajat. Upam, da bo kar na enkrat zginil kakšen kilogram, al pa več. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

dramik  

član od: 9.11.2004

sporočila: 34

9. jan 2005 19:11

Hay Rožica, veš, da bodo tudi pri tebi kgjčki spet se premaknili navzdol. Samo vztrajat je treba. To pa ti že veš! LP, Taja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. jan 2005 19:24

Zdaj pa res vidim, da že toliko visim na kulinariki, da me nekateri že pogrešate. Sicer se moji doma še nič ne pritožujejo, ampak vsake tolk časa me najdejo za računalnikom. Vem pa, da mi ne bi uspelo hujšati, če ne bi bila z vami. Kadarkoli pomislim na hrano in prigrizke, se spomnim na vse vas in mi je takoj lažje. Nocoj me boste imeli poln kufer,ker sem v službi in bom imela časa na pretek, pa kaj si morem, če sem pa rada z vami. Galja

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

9. jan 2005 19:31

galja potem najbolje da odpreš novo rubriko , klepetanje LOČEVANJE ŽIVIL 90 DNI da ne bo tu prevec polno Lep pozdrav Dušan

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

9. jan 2005 19:42

Dusano vrečko narediš tako, da od alu folije odtrgaš približno 60cm kos. Tega daš na polovico zato, da je folija močnejša.Nato folijo še enkrat prepogneš in jo po treh koncih dvakrat zapogneš za približno 1 cm. Skozi odprtino ki ti ostane naložiš sadje. Potem še ta del zapogneš in vse robove nekoliko privzdigeš. In daš na pekač pol pa v pečico. Papai Dipsi

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

9. jan 2005 19:58

Dipsi hvala , bom probal jutri Lep pozdrav Dušan

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. jan 2005 20:03

Dipsi, kaj ni nič narobe, če več vrst sadja takole spečeš, ker striktno piše, naj ne mešamo sadja. Sicer pa se to sliši tako dobro in zdaj, ko si razložila, kako to narediš, si bom tudi jaz spekla sadje. Hvala! Galja

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

9. jan 2005 20:14

lep nedeljski vecer vsem :o)) Ha, danes smo se pa sladkali. Pojedla sem dve majceni baklavi, en sam cuker, saj vem, ampak sem se jim odpovedala v petek zvecer in to je bila nagrada. V petek zvecer smo imeli en zur pri prijateljih in mize so se kar sibile pod dobrotami. Niti dotaknila se jih nisem in pila sem samo radensko, ker jim iz pipe tece nekaj, kar sigurno ni voda!! Vceraj smo imeli prebranac in to iz konzerve. V njem ni sledu mesa, je pa res, da je bolj zdrav doma narejen. Ampak smo cel dan smucali in najhitreje je bilo kosilo kar iz konzerve. Ostali so se mastili se s svinjskimi prekajenimi klobasami (O MATR!!!!! morila bi zanje) jaz pa sem zraven skledo solate in je bilo res dobro. Zvecer pa pol manj in pregurala sem cel vecer brez grehov. Ja, danes so bili pa za kosilo spet spageti in zraven spet zelena solata. Glede na tisti link, ki si ga posredoval v petek Dusan, po moje solata ne bo skodila. Ce ste prebrale tisto pisanje punce, je tole redukcijska dieta in mislim, da je pisana na kozo (psiho) jescih ljudi. Psiholosko nas drzi v sahu ... saj bo jutri sladko, se dva dni pa bodo spet testenine, krompir bom pa v torek ... in priznam, pri meni deluje! V torek bo namrec meso :o)) in tega komaj cakam! Dusan, glede pecenega sadja ... narezano sadje (jaz ponavadi narezem jabolka, hruske, kivi, slive in na vrh se kaksno pomaranco, ki malo pogreni in vse malo potresem s cimetom) lahko das tudi v jensko ali pa glineno posodo in vse to das doma v pecico. Ce je sadni dan na vikend si ga sama tako pripravim, domacim pa stepem se malo sladke smetane in imajo to za sladico. Vsi po vrsti se oblizujemo. Lahko pa si popeces tudi sadje na ponvi, ki jo narahlo pomazes z mascobo. Banane so zelo nasitne in meni so se kar hitro uprle tako da zdaj banan ne pecem vec - le se jabolka in hruske. Kadar pa si to pripravim za v sluzbo, pa narezano sadje dam v posebno posodico in vse skupaj pogrejem v mikrovalovki. Boby, jutri torej zacnes. Vidim, da si si sestavil jedilnik in vkljucil tudi sadne malice. Kadar je meni prehudo tudi pojem kaksen kos sadja. Pomaga! Vodo pa le pij, ta namrec cisti telo in ceprav zveni smesno, res pomaga ce si lacen. Punce in Dusan, ve ste pa tako pridne in vesela sem, da se tudi sama lahko pohvalim, da tokrat "hodim" z vami. Zdajle grem se malo potelovadit, potem pa v posteljo, ker sem posteno zbita. dijooooooo Marina5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti