Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Nenni  

član od: 10.5.2004

sporočila: 110

10. jan 2005 7:47

Dobro jutro! Evo - 10.01.2005 - moj začetek enomesečnega očiščevanja oz. toliko, da dobim prejšnjo kilažo in da zopet padem v red, ki se mi je porušil v "veselem decemberu". Za zajtrk je bila ena manj zrela banana, okrog 10. me čaka jabolčna malica, ob 12.00 imam piščančjo solato + juha - večerja pol manj. Pozdravček vsem.

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

10. jan 2005 9:16

Pozdravljeni! Vsi ste tolk veseli, da vam kar zavidam! Meni pa ne gre, kaj ne gre, zredila sem se za 1,5 kg v petih dneh! Pa nimam pojma zakaj, saj nisem čisto nič grešila! Edino kar je, da nisem nič telovadila, ker sem zaradi grdega prehlada obležala. Kaj naj naredim? Na orbitrek še ne morem, ker me takoj napade kašelj in me hoče kar zadušiti. Ali naj jem še manj? Fuj, kako sem slabe volje! Danes zjutraj bi tehtnico kar skozi okno zabrisala! Pa ne samo, da je kg več, tudi napihnjena sem, da me vse tišči! Žalostni pozdrav! Sabina

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

10. jan 2005 9:36

Tudi jaz sem preživela vikend. Moram priznati da se sama sebi čudim da sem tak karakter. Toliko preizkušenj nisem doživela še nikoli. Sama nase sem takoooo ponosna. Seveda sem lahko vesela da me v tem "podvigu" spodbujajo vsi. Danes je moj 8 dan pa me je že skoraj -3,5 kg!? Upam da se tehtnici ni zmešalo! Meni se sicer zdi malo preveč za 1 teden in samo upam da bo šlo tako naprej, da se ne bo ustavilo! Danes imam S dan in sem mislila da bi si za večerjo pripravila 2 pečena jabolka ter čežano! Je to preveč za večerjo? Žal mi je da si jabolk ne morem pripraviti že za kosilo a sem cel dan v službi in to ni mogoče. Kairos

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

10. jan 2005 9:59

Hoj, Trixie, nikar ne obupaj! Verjetno je prehlad povzročil, da se telo brani pred hujšanjem?? Mogoče pa boš kmalu dobila menstruacijo in voda zaostaja v telesu? SAMO OBUPAT NE!!! Ko bo prehlad za tabo bo veliko lažje. Mmmmmmm Bobby, kakšna večerja!! Upam, da nisi danes preveč lačen in ti želim, da bi ti bilo vsak dan lažje. Saj je vsak dan lažje, a ni tako punce in fant?!! Patricija, redno "odvajanje" ni ravno stranski učinek tega prehranjevanja. Vsaj pri meni ne. Velikokrat sem celo zaprta in potem si namakam suho sadje in podobne stvari. Prav vesela bi bila, če bi se mi dogajalo kaj takšnega kot Dramik. Saby drži se in veliko uspeha na izpitu ti želim. Na vodni dan pa čim manj skušnjav! Verjetno je razlog zakaj naj ne bi mešali sadja le ta, da nas ne bi napenjalo in zvijalo po trebuhu. Drugega razloga ne vidim, edino ta še mogoče, da bi ne pojedli preveč sadja in tako preveč kalorij. Omenila sem že link, ki nam ga je posredoval Dušan v petek. Preberite to pisanje!! Naš način prehranjevanja - 3MD dieta naj bi bila čisto običajna redukcijska dieta, s katero vnašamo manj kalorij in zato hujšamo. Kakorkoli že, očitno je da nas drži na pravi poti in to je edino kar šteje, pa naj si strokovnjaki mislijo svoje ... samo, da ni škodljiva. Danes smo na sadju, ni tako sotrpini. Pojedla sem že par suhih sliv, za malico bom par mandarin in za kosilo pečeno sadje. Pridni bodite in vesela sem, da ste tukaj!! Marina5 Sporočilo je spremenil(a) Marina5 dne 10. jan 2005 10:01:31

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

10. jan 2005 10:41

Galja, pozdravljena in vsi ostali. Kot ste zasledile, sem drugič na tej dieti. Prvič sem imela ravno tako težave s kristalko, pa tako imam rada to solatko. Jem jo samo takrat, ko imam krompir na jedilniku, raje vzamem štrucarja ali kitajsko zelje, radič in ostalo zelenjavo kot je paradižnik, paprika, kumare ( hvala Bogu, da je sedaj te zelenjave dovolj). Zdaj me ne tišči več po solati. Na Š dan ne pijemo oz. jemo nobene juhe, niti gobove, razen, če skuhamo zelenjavno juho npr. cvetačno, brokolijevo...) z dodatkom krompirja ali riža. Na B dan sem si jaz kuhala juhico iz zelenjavne kocke, ker mi goveja ali kurja ne gresta v slast, če pa ni bilo prilike sem po kosilu popila navadno vodo. Velja enako. Na S dan lahko mešamo sadje ampak samo za kosilo, pri ostalih obrokih ostanemo pri eni vrsti. Sem pa videla pri sebi, da po sadnem dnevu, ko sem jedla več suhega sadja, nisem toliko izgubila kot pri svežem in zelenjavi. Zdaj suhega sadja ne jem, razen če bom morala kdaj poseči po slivah in figah zaradi prebave. Na OH dan sem pri testeninah vedno!! jedla solato, čeprav piše, da ne. Res pa je, da sem bolj posegala takrat po paradižniku, ker je zaradi svojega PH najbolj primeren k testeninam. Na pico sem dajala zelenjavo, slanega peciva pa si za kosilo nisem privoščila, saj imam rada nekaj toplega. Bobby, ko mi je zapasalo, sem pojedla tudi dve tortici, še raje pa veeliiko sladoleda, ampak pride čas, ko ti velike količine ne pašejo več. V prvi rundi sem izgubila 10 kg in cca 12 cm čez boke in trebuh, pas, prsa, malo manj čez stegna. Ja, če bi se še malo potrudila v naslednjih treh mesecih, bi imela konfekcijo 38. Tako sem ostala pri 40 in ponovno pridobila do 42. Zdaj mi bo uspelo, ker imam manj kg. P.s. Tudi jaz ne uporabljam hrane iz konzerv. Mislim, da je bolje skuhati na hitro zamrznjeno zelenjavo in dodati meso na B dan ali krompir na Š dan če ni časa za kaj več. Uživajte ob klestenju kg! Irena

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

10. jan 2005 10:42

Bobby, za danes bi ti k govejemu mesu svetovala še vsaj nekaj kuhane zelenjave (npr. korenček) ali/in kakršnekoli sveže solate, zvečer pa ne pozabi, da je večerje pol manj kot kosila, pa brez kruha in juhe. Na OH dan k špagetom si lahko privoščiš tudi solato (jaz si jo vedno, brez izjeme), torte si privošči raje 1 kos, kot so ti že svetovali. Se mi zdi, da je pomembno, da se držimo tudi tega, da posamezen obrok sestavlja poleg koncentrirane jedi (prebranec, govedina) tudi nekaj ali še bolje več nekoncentrirane hrane (kuhana/dušena/sveža zelenjava, solate ipd.), na ta račun se seveda količina koncentrirane in težje prebavljive hrane zmanjša... Nenni, dobrodošla, pa vse najboljše (če še velja za nazaj!) in veliko uspeha tudi pri hujšanju. Jaz sem po enem tednu na -2.7kg in sem kar zadovoljna, čeprav je bilo po 4 dneh že -2.9 pa sem potem malo kombinirala OH in Š dan, še prej pa na B dan zvečer pojedla 2 rožičeva muffina, pa kot sem pričakovala, ni bilo najbolje. No, res sem čez vikend precej športala, tako da upam, da gre tudi kaj na račun pridobljene mišične mase. Zdaj je tu spet nov teden in med delovnikom ni toliko skušnjav. Bom pridna! Počutje pa je super! Trenutno sem še na vodi, kmalu pa grem na zajtrk, še ne vem, al bom začela s kivijem ali mandarinami... Saj veste, tretjejanuarci, danes smo na SADJU (&Co). Lep pozdrav vsem, Encijan

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

10. jan 2005 10:54

Galja ti kar veselo sodeluj, piši, riši karkoli samo da ostaneš z nami. Seveda enako velja za ostale. Trixie, nikar ne obupat, trditev, da lahko iz nenada izgubiš nekaj kilogramov je pravilna. Nisem pa še slišala, da bi kdo pridobival na teži. Strinjam se z Marino 5, nisi nam sporočila kaj bi lahko bil temu vzrok. Morda slaba prebava ali pa se bliža obisk mesečne, morda pa se ti zadržuje voda v telesu, le ta hitro prinese kakšen kilogramček. Veliko volje še naprej, vstrajaj in preberi prvo vrstico mislim, da je tebi najbolj potreben takšen nasvet. Saj veš na forumu dobimo največ motivacije in vspodbude. Glede prebave pa sem tudi jaz imela nekaj težav. Predvsem zaprtje, ki sem ga reševala po vseh nasvetih- donat, slive, repa,..... Moram pa omenit, da v času ko sem zaključila prvi krog diete in sem začela jesti "vse", ni bilo težav s prebavo, kot sem pričakovala. Mogoče je to tista sprememba metabolizma. Naj poudarim še to, da sem vedno imela težave s prebavo in da tako redne še nisem imela, kot po 3MD. Lep dan vsem! A še to, a se bo kdo držal lune? Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

jelly  

član od: 27.12.2004

sporočila: 29

10. jan 2005 11:12

pozdravljeni vsi skupaj Irena19, veseli me da si omenila da lahko namesto juhe piješ vodo po obroku, ker tista juha mi nekako ne diši, vodo pa lahko spijem po obroku, čeprav mi ni jasno saj sem mislim da v rinini kjnižici zasledila da lahko popiješ vodo 10 minut pred obrokom po obroku pa ne smeš piti vsaj kakšno urco (če se prav spomnim) ? drugače je pa dieta res fajn, nisi lačen, to je najboljše, meni so najljubši sadni dnevi, ko lahko veliko pojem (posušen mango mi gre najbolj v slast, pa ananas tudi, čeprav se mi zdi da so kar kalorični, ker so res full sladki) jaz sem tudi danes na sadnem dnevu in mi gre fino, sicer nisem še utegnila jesti nič sadja, samo bom pa zdaj. najhuje mi je ko grem na kakšno kavico v lokal, pa ne morem spiti svojega kapučina! tako da skoz pijem pač čaj v lokalu (ker mi je tista kava brez vsega za pobruhat) drugače pa domačo oz. turško kavo pijem brez vsega že dolgo časa in jo imam tako tudi najraje. aja rada bi vprašala, če lahko čaj (samo ko grem ven torej v kakšnem lokalčku) sladkam z medom? namreč to sem naredila včeraj (OH dan), upam da ne grešim zaradi tega, ali pač? veliko volje in poguma vam želim, pa saj res ni tako težko (če primerjamo z kakšnimi restrikcijskimi dijetami, kjer se dobesedno stradaš) LP jelly uči se na napakah drugih, ne moreš namreč živeti dovolj dolgo da bi vse te napake storil sam!

Trixie  

član od: 15.12.2004

sporočila: 50

10. jan 2005 11:42

Rožica in Marina 5, hvala vama!!!! Brez skrbi, obupala ne bom, ker sem prava škorpijonka in sem temu primerno trmasta, pa tudi vztrajna. Res ne vem kaj bi lahko bil vzrok pridobivanju na teži. Tudi jaz se tolažim, da gre očitno za zadrževanje vode v telesu, s kakim čudnim razlogom, kajti do perila je še 14 dni časa in to ne more biti razlog. Dobila sem to kilo in pol nazaj, ki sem jo mukotrpno izgubila med vodnim dnem prejšnji teden. Torej bilanca za nazaj kaže samo -4kg...pa je že moj 35. dan! Sabina

Kairos  

član od: 5.1.2005

sporočila: 48

10. jan 2005 11:49

Kaj menite o ajdovih žgancij in gobovo juho na OH dan?? Kairos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti