Dopust 2009

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. jun 2009 8:02

Jaz sem bila v Balatonfuredu. Prelepo staro madžarsko mesto z dost dobrimi gostilnami. Tudi ogledati si imaš kaj, samo najti moraš.

Kopanje v Balatonu je bilo v redu, ker smo bili v urejenem kopališču. Vožnja z ladjico nepozabna. Da ne dolgovezim, jaz imam same dobre izkušnje. Priporočam.

Kyara

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

19. jun 2009 22:18

se strinjam s Kyaro.Bila sem okrog celega blatnega jezera in vsako mesto je lepo.tudi jaz priporočam _kekec_

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. jun 2009 23:07

Ojla! Midva pa sva se vrnila po več kot 14-dnevnem potepanju po Evropi. Največ časa sva preživela v Franciji. Imela sva neizmerno srečo. Gostiteljica je bila turistična vodička in z možem sta si vzela čas in dopust samo za naju. Razvajala sta naju z odlično francosko hrano, glavni kuhar je bil gospod, z odličnim vinom, kajti doma so vinogradniki in pridelujejo vrhunsko vino in s potepanjem po Franciji, Nemčiji in po Luxemburgu. Če koga zanima cena: Vse je stalo 0€. Hotela sta naju peljati tudi v Belgijo, pa jih midva iz vljudnosti nisva več želela obremenjevati. Zadovoljila sva se le za koristne informacije in v Belgijo šla sama. Ogledala sva si samostan kjer so menihi pričeli variti odlično pivo orval. Ima kar ceno. Potem sva se še 2 dni potepala in bi se še, če se nama nebi pripetilo nekaj nenačrtovanega. Med ogledom ene izmed njihovih katedral, so naju zvečer vanjo zaklenili. Mene je jasno skoraj zadela kap, mož pa je ostal priseben. Iskala sva luč, alarmno napravo ali nekaj, kar bi naju spravilo ven. Notri je bilo izredno temačno in zoprno, skoraj se ni nič videlo. Ker ničesar nisva našla, sva šla ob stenah in v manjšem prostoru za oltarjem našla manjša dvokrilna vrata. Ta so se dala nekako vdreti ven, in prišla sva na svetlo. Morala sva šee čez žičnato ograjo, ker je bilo vse to pod neko skalnato steno. Kje so bili še kakšni cerkven prostori da bi jih obvestila, nama ni uspelo najti. Dosti me pa tudi ni zanimalo. Za drugič bom mnogo bolj previdna in bom pazila, kam bom vtaknila svoj radovedni nos. Sledilo je še kar nekaj potepanja in prijetnih trenutkov, zdaj pa sva doma in se že delajo novi plani. lp Vesna

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

22. jun 2009 8:14

Na Balatonu bila že večkrat in zagotovo se še vrnem. Meni je bilo tam idealno ker je ljubi mir, ni Slovencev (no, skoraj nič), skoraj ni možnosti, da srečaš soseda,... V glavnem, ko si želim spočit grem tja. Ljudje so prijazni, hoteli in apartmaji lepo urejeni, obala Balatona tudi, bila pa sem ze v vec krajih od Tihaniya, Balatonfureda, Balatonalmadija, Balatonkenese, do malce bolj divjega Siofoka. Toplo priporočam! Če te kaj zanima pa kar še vprašaj. Lotti

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. jun 2009 10:48

Jaz pa ta teden odletim na Poljsko, malo zamenjat klimo... : ) Natančenje v Krakow. lidka [sonce]

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

22. jun 2009 16:41

O Krakow eno najlepših mest na vzhodu. Je mesto z dušo. Natanko pred letom sem se tam potepala in si še poleg mesta ogledala še koncert Celine Dion. swarovski

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. jun 2009 17:36

V Krakowu imajo najboljši žurek v majhni uličici, nasproti nemške ambasade . Splača se ogledat letalski in fotografski muzej.

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jun 2009 19:26

Ej, Reca, dobrodošla doma. Kaže, da si imela zanimivo potepanje, sedaj rabiš še enih petnajst dni nekje za počitek. ( a ja, še vrt bo treba oplevit ). Sigurno imaš nekaj fotografij, spravi jih v en album in objavi, veš, da nas zanima.

Tole našo kulinariko imam res rad, zmeraj se kaj novega naučim. Evo, sploh nisem vedel da Nigel Kennedy živi v Krakow-u, celo več, sploh nisam vedel, da obstaja.

lidka: fajn se imej!

ežoj

neznan uporabnik

22. jun 2009 19:49

a sram vas pa ni nič ko se na veliko razmetujete s temi vašimi potovanji.a kdaj kdo pomisli,da si ni čisto zaslužil tisti denar,ki mu pravimo plača in da zanj dela nekdo,ki nikoli ne bo povohal KORZIKE ali kaj podobnega.pa lep pozdrav. hmm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti