Dopust 2009

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. maj 2009 14:24

Moj point je v tem, da če človek ne more odšteti 1000 EUR za letalsko vozovnico do drugega kontinenta, naj pač počaka, da jih bo imel. Ker, ko jih bo imel, se bodo tudi našle kakšne izvenserijske cene, ugodne priložnosti in ne vem kaj še vse. In potem se bo tudi znalo zgoditi ne vem kako nizko. Ampak moraš imeti prej tistega jurja, da lahko sploh prideš do popustov. Morda se ne sliši pravično, ampak Ampak, naj nihče ne misli, da se da priti na drug kontinent ali pa na srednjo dolgo pot vedno in po najbolj poceni variantah - tako se pač ne sestavlja budžet za potovanje. Oziroma, za nobeno aktivnost v življenju se ne dela budžet tako, da predpostavljaš najnižje cene in največje ugodnosti. Popolnoma obraten pristop je bolj pravi. Ne iz izjem od 250 EUR misliti, da se res s takim denarjem običajno in vedno pride do NY. To je zgolj izjema, ki potrjuje pravilo. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. maj 2009 14:55

Iz Londona z Britishem septembra 363 € do NY, kupljeno enkrat februarja se mi zdi? Se je pa dobilo še ugodneje, samo ne za termin, ki ga želiva midva. (moj lubči raztura, je prepotoval že 42 držav v lastni režiji, tako da ni panike neke karte poiskat). Vedno planirava PREJ in v mejah budžeta. Ker lahko pridejo kaki nepredvideni stroški poleg. : ) Hja, karta je šele začetek... Da se pride do dopusta je treba še malo delat, tako ali tako... lidka [sonce]

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. maj 2009 15:21

Vendy, ni čist tako. Pozabljaš internet, posebej če gre za ZDA in Kanado, lahko celo pot planiraš, rekel bi, do centa natančno, in vnaprej nabaviš praktički vse vozovnice ( no, vsaj letalske, cene avtobusnih prevozov so pa tudi po internetu čist natančne ).

Se pravi, lahko potovanje planiraš po realnih cenah, ne pa najnižjih. Je pa res hecno, da vzameš karto in med dvema vukojebinama v ZDA ugotoviš koliko stane vozovnica, kdaj pelje avtobus................Poskusite enako, recimo  za relacijo Trbovlje - Vrhnika.

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

29. maj 2009 23:17

@vendelina "Je pa z vidika socialne inteligence malce neinteligentno poudarjati tak način potrošnje...Konec koncev najti Cavallijevo obleko za 3.000 EUR ni čisto nobena kunšt, najti Cavallija (svila!) za 15 EUR je pa nakupovalna veščina" si napisala pod neko drugo temo (ojoj, japaja, zdaj sva na isem bregu... bom še zaradi tebe v hude težave prišel ;) me imajo tudi na piki!), zdaj pa je seveda 1000 eur namesto bargain za 300... ;) malo stanovitnosti prosim... itak da veliko raje zapravim tisto razliko za kakšno dobro večerjo v mestu, ki nikoli ne spi. recimo v nobu ali pri kellerju z veseljem pustim razliko... pa tudi šoping na madison av. bi se prilegel... ;) @proxima in mamamia hvala! ;) se po zapravljeni opolzki vsoti za karto do islandije nadejam, da bom izboljšal povprečje. cellnet

neznan uporabnik

30. maj 2009 10:52

Cellnet, daleč od tega, da bi hotela biti na katerem koli bregu, najraje plavam. Verjamem da znaš, kar se avio kart tiče, ujeti neko povprečje. Sama sem se dostikrat peljala tudi zastonj. Imam pač veze. Drugače me pa ob vseh ekskluzivnih izrazih najbolj zanima vsebina povedanega. Zato sem morda na prvi pogled pikolovska. Na, pa sem te izkoristila, da sem povedala svoje. Kaj morem, če Vendelina jr. noče z mano na kofe? japaja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. maj 2009 2:29

itak da je potrebno ujeti dobro povprečje. sicer pa so najboljši bargain tiste, ki jih dobiš za milje in vse tiste preveč zapravljene evre. ;) še sreča, da se enkrat vrnejo... ah, vendelina je čisto kul in na trenutke v svoji ambivaleci čisto zabavna, samo preveč časa (med službo) porabi za vzdrževanje podobe politično (ne)korektne intelektualke... da pa noče it na kavo s tabo, pa ne verjamem! ;) cellnet

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

31. maj 2009 5:53

VSAK se pač SAM odloča, s kom bo/ne bo šel na kavo.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. maj 2009 6:56

Moja kolegica je lani potovala za NY in plačala povratno karto preko Frankfurta 500€. Potovala je pozno jeseni, je pa res, da so poleti karte dosti dražje na relaciji do NY.

Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. maj 2009 20:33

@cellnet, fazon vsega je bil, da si imel hudo potrebo, da seznaniš forum, da boš še v ZDA, a ne? Ker tega, da ne znaš poiskati sajtov, ki prodajajo karte, to mi boš blazno težko prodal - če znaš po netu kupiti kosmiče, boš pa ja še kaj drugega našel. In ta tvoj selektivni spomin oziroma selektivna kognitivnost....Daj tisto pasažo o Cavallijevi oblekici preberi v celoti in premisli, če jo razumeš. (sem pa ponosna lastnica oblekice za 15 EUR, to pa drži). @japaja: Ti si lepo, draga moja, poišči pomoč. Ker zaletavanje v pisanje nekoga na forumu in potem igranje žrtve in potem vabilo na kavo, da bi izpadlo, da v bistvu si pa okej, samo malo si imela slabe dni - ta vzorec zahteva resno analizo, ki je mi tule nismo sposobni, ker nimamo ustreznih znanj. Ti se moraš naučiti, kako se pridobi pozornost s čim kvalitetnim, ker z zoprnostjo kakšnega silnega učinka ne boš dosegla. Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

31. maj 2009 20:48

Vendelina, drugič si kupi oblekico bele barve, ne pa rdeče ... Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti