Jedilniki po montignacu

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

5. sep 2009 11:05

Ali se to dogaja tudi vam? Doma si sama pečem pz kruh iz pšenične ali pirine moke.Dogaja se mi pa to,da mi kruh ful različno rata.Včasih mi ne naraste dobro,včasih se mi v pečici zelo razleze(da je visok le kake 3-4 cm),včasih mi pride precej zbit.Uporabljam različne vrste moke.Mislite,da je to odvisno od nje? Danes ga pečem iz pz moke Farina.Kruh je visok,kot še nikoli.-bomo videli kakšen bo pečen. lp oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. sep 2009 23:01

Tudi meni kruh vsakič drugače rata, ampak to pripisujem neizkušenosti .

Z: rženi kruhki z zeliščnim namazom, jogurt

M: sir

K: ajdove palačinke; jabolčni kompot

V: puranji zrezek z zelenjavno prilogo; črna čokolada

 

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

6. sep 2009 8:14

Jasno, da so moke različne, pa kvas tudi..............da o vplivu  ne govorim. Sploh pa, saj je ja v tem čar, da nas vedno kaj preseneti..................

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

7. sep 2009 9:39

včeraj: kivi, navadna voda Z: šipkov čaj, polnozrnata štručka z marmelado K: buče nadevane z mesom in zelenjavo in pečene v pečici M:košček črne čokolade V: jogurt danes: kivi, navadna voda Z: ovseni kosmiči z mlekom K: domača fižolova juha, polpeti iz bučk M: košček črne čokolade V: ? Lizzie

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

7. sep 2009 19:38

oktober je napisal/a:
Ali se to dogaja tudi vam? Doma si sama pečem pz kruh iz pšenične ali pirine moke.Dogaja se mi pa to,da mi kruh ful različno rata.Včasih mi ne naraste dobro,včasih se mi v pečici zelo razleze(da je visok le kake 3-4 cm),včasih mi pride precej zbit.Uporabljam različne vrste moke.Mislite,da je to odvisno od nje? Danes ga pečem iz pz moke Farina.Kruh je visok,kot še nikoli.-bomo videli kakšen bo pečen. lp oktober
Ojla! A te lahko vprašam, kje kupuješ pirino moko? Pa še to me zanima, po kakšenm receptu pečeš pirin kruh. Kolikor te razumem, ga pečeš kar v pečici in ne v kruhomatu? Meni se zdi, da je v pečici potem vedno malo bolj 'suh', čeprav vedno postavim posodo z vodo v pečico. Za kakšen nasvet bi prosila. MIZZI Sporočilo je spremenil(a) MIZZI dne 07. 2009 19:52

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

8. sep 2009 20:27

Polnozrnato pirino moko kupim v Merkatorju.(okoli 2 eura,se mi zdi) Kruh se iz nje dela enako,kot iz bilo katere moke.Ja ,jaz kruh pečem kar v pečici.Moraš ga pa ravno prav speči,da ni presuh,niti pacast v sredini.( mi ne rata vedno)V kruh dam pa vedno še pest ovsenih kosmičev,laneno seme pa še kakšna druga semenca.Potrebno pa je zamesiti precej mehko testo. Veliko uspehov pri peki oktober

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

8. sep 2009 20:44

Hvala za odgovor, najprej poiščem moko, ko bom probala, pa sporočim ali mi je približno ratalo. lp Mizzi

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

9. sep 2009 18:12

Pozdravljene! Sem malo pred abrahamom in pridobila sem dobrih 6 kg,katere bi rada ,,zradirala,, ampak ne z lakoto .Prebiram te strani pa mi ni nič jasno. NA ČEM TELELJI TA DIJETA! KAJ POMENI PRVA IN DRUGA STOPNJA! ALI IMA TA DIJETA KAKŠEN JEDILNIK! Lep dan in veliko uspeha! j04

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. sep 2009 18:29

Prva stopnja pomeni izgubo teže, torej hujšanje. Druga stopnja je pa ohranitev trenutne teže. Torej naprej po prvi stopnji shujšaš na željene kilograme, potem se pa prehranjuješ po drugi stopnji, da obdržiš to tezo in se ne zrediš nazaj. več pa v knjgi http://montignac.mojforum.si/montignac-about368.html (glej prilogo v prvem zapisu) Lizzie

Lišpava  

član od: 9.6.2009

sporočila: 8

10. sep 2009 15:18

Začenjam z dieto in študiram knjigo Prehrana po Montignacu. Na str. 65 piše, da so kitajski rezanci izdelani iz sojine moke in imajo zato GI samo 22 in ker so pastificirani, jih lahko pojemo kolikor hočemo. Lahko jih vključimo v vsak obrok, ne glede na to, ali gre za beljakovinski ali ogljikohidratni. Danes sem v centru Lj iskala kitajske rezance iz sojine moke, vendar jih nisem našla. Imajo samo kitajske rezance iz riževe moke. Ali mogoče kdo ve, kje jih imajo?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti