Jedilniki po montignacu

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

31. avg 2009 18:01

Daj jima za prebrat njegovo knjigo - Jem, torej hujšam. Pri meni je bila knjiga tista, ki me je dokončno prepričala. Na forumu, ki sem ga navedla nekaj postov nazaj, se dobi celo v elektronski obliki. Najboljš je pa to, da se lahko do sitega naješ, sam moras jest pravo hrano. Na zacetku sem bila kar presenecena, vedno sem bila sita, jedla sem dobro, kilogrami so sli pa dol :D Lizzie

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

2. sep 2009 10:29

A je katera že predelala novo Montignacovo knjigo?Kaj menite? z:pz kruh,lahki skutni namaz k:fižolova juha s pz testeninami,sadje m:jogurt v:pršut,sir,paradižnik oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. sep 2009 20:57

Oktober, meni se zdi nova M. knjiga od Vale-Novaka skoraj enaka novi M. knjigi od Mladinske knjige. Podobni recepti, enake razlage.... Edina očitna razlika je, da je ta od Vale-Novaka posebej namenjena ženskam in ima poglavja za nosečnice, zaposlene mame, športnice, seniorke, najstnice... vendar niso tako zapletene razlike, da bi moral zaradi tega kupovati knjigo. Sta pa obe simpatični (v primerjavi z Jem, torej hujšam - veliko fotografij, bolj dovršeno oblikovanje...)

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

3. sep 2009 21:59

Meni pa se zdi,da je v tej novi knjigi bolj navdušen nad dobrimi oh,ki jih tudi večkrat priporoča.Manj pa forsira beljakovinsko-maščobne obroke.Takšen zajtrk naj bi bil sedaj le izjemoma,prej pa jih je priporočal 2x na teden.Dosti tudi priporoča stročnice,lečo,fižol.... Ma, saj sama ne vem točno.Bom še malo prebrala,ker imam ravno knjigo izposojeno iz knjižnice. lp oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. sep 2009 22:17

Uh, tega pa nisem opazila - čeprav sem vesela spremembe :) Hecno, kako spreminja lastno teorijo.

 

Z: rženi kruh s skuto

M: jabolko, jogurt

K: dušene bučke, orada na žaru

M: sir

V: hrenovka in jajce na oko

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. sep 2009 6:43

tulka je napisal/a:

Uh, tega pa nisem opazila - čeprav sem vesela spremembe :) Hecno, kako spreminja lastno teorijo.

  tulka

Se je malo za zamisliti.......

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

4. sep 2009 12:17

Razvoj gre naprej,človek spozna kaj novega,oziroma odkrije kakšne napake....Tudi jaz pa sem vesela teh sprememb.Tudi sadje je lahko za zatrk,malico,kosilo.....Ne več le 20 min pred zajtrkom,kot je pisal v prvi knjigi.... Najbolj važno pa je,da dijeta deluje!!!!!! oktober

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

4. sep 2009 12:51

rimljanka je napisal/a:

tulka je napisal/a:

Uh, tega pa nisem opazila - čeprav sem vesela spremembe :) Hecno, kako spreminja lastno teorijo.

tulka

Se je malo za zamisliti.......

 

Ah no. Pa ne gre za neke bistvene spremembe. Glavna načela ostajajo ista in te njegove teorije delujejo - preverjeno.

Jaz imam obe knjigi. Pa jih še nisem prebrala v celoti. Zaenkrat sem izven Montija, ampak se kmalu vrnem na stare tire

MM

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. sep 2009 22:20

Bo držalo, načela ostajajo enaka, samo razporeditev obrokov je spremenil. Sadje je tudi bolj podrobno razdelil - katerega je priporočljivo jesti več in katerega manj. Vse skupaj še vedno temelji na GI.

 

Z: jogurt, ovseni kosmiči

K: pz špageti s pestom iz bazilike; zelena solata

M: skuta z marelicami

V: mešana jajčka z mnogo zelenjave in sirom; črna čokolada

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

5. sep 2009 9:18

kivi, navadna voda Z: kruh z marmelado in čaj K: pirini široki rezanci z zelenjavno omako (paradižnik, paprika, olive, feta sir) - ali je lahko feta sir tu zraven? M: ? V: umešana jajca Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti