Jedilniki po montignacu

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

15. avg 2009 19:41

Morska medvedka, povej,kako se boš lotila druge stopnje.RABIM KAK NASVET,saj se tudi sama podajam na ohranjanje teže. Morem se pohvalit,da sem z dopustom dobro opravila-nič ni šlo gor oktober

papillončika  

član od: 15.8.2009

sporočila: 42

16. avg 2009 9:32

na začetku en lep pozdrav vidim, da ste začele z dietami. sama se ze od otroštva ukvarjam z športom in tudi sama imam svoj prehrambeni jedilnik, katerega sem si sestavila sama in ga tudi drugim. če vam bo kaj v pomoč moje mnjenje ga z veseljem delim. po mojem mnenju imate na jedilnikih nekatere napisane premalo beljakovin, zdravih maščob in ogljikovih hidratov. ŽIVILA, KI SO VIR BELJAKOVIN(B): Pusto meso (perutnina, govedina in konjsko meso) Ribe in morski sadeži Posneti mlečni izdelki, predvsem skuta in sveži sir (Cottage sir) Jajca Sojini izdelki (tofu, sojino meso) Beljakovinski napitki v prahu (proteini) ŽIVILA, KI SO VIR OGLJIKOVIH HIDRATOV(OH): Nepredelani kosmiči (ovseni) Kaše (prosena, ržena, ječmenova) Riž (polbel, rjavi) Testenine Vlaknasta zelenjava(brokoli,cvetača,stroćji fižol,...) ŽIVILA, KI SO VIR MAŠČOB(M): Nerafinirana olja (olivno omega 9) Ribje (capsule omega 3) Oreščki (nepraženi omega 6) Olive, avokado M,OH IN B so osnovni komponenti človekove prehrane.Beljakovine so osnovni vir oz. gradnik mišičnega tkiva v telesu.sadje bogato z vitaminom C. posegajte po sadju, ki vsebuje malo sladkorja! JAGODE, NEKTARINE, KIVI, POMARANČE, GRENIVKE. določene jedi pomagojo tudi pri celulitu.kot so npr: česen, čili, cimet, pomaranča,paradižnik,čebula,... pijte veliko vode in tudi zelenega čaja.ne mešajte preveč kavo in zeleni čaj ker neboste mogle zaspati kot se je meni enkrat zgodilo:) moj enodnevni jedilnik zgleda takole: zajtrk: 30g ovsenih kosmičev + aktivia malina+3oreščke ker vstanem ob 9 jutranje maice nimam kosilo: 100g piščančjih prsi+curry omaka+20g rjavega riža+brokoli in cvetača dopoldanska malica: 100g puste skute+cimet+naribana jabolka večerja: 90g lososa v čilijevi omaki+rdeča paprika(vitamin c)+zelena solata+paradižnik+olivno olje preveč sadja tudi ne smete ker ima sadje veliko sladkorja. veliko gibanja in seveda anearobnega (z utežmi, da si učvrstite mišice) in aerobnega treninga (kolesarjenje, rolanje, tek, hoja, aerobika...) upam da vam bo kaj v pomoč. papillončika

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

16. avg 2009 9:44

kivi, nektarina, navadna voda Z: wassa kruhki z lahkim sirnim namazom, posneto mleko K: cvetačna juha, polpeti iz mletega puranjega mesa, paradižnikova solata M: arašidi / nektarina V: skuta s sadjem Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 16. 2009 09:44

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

17. avg 2009 9:34

kivi, navadna voda Z: wassa kruhki z lahkim sirnim namazom, metin čaj (sladkan z žličko fruktoze) K: pirini široki rezanci z domačo omako iz zelenjave M:? V: trdo kuhano jajce Lizzie

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

18. avg 2009 12:07

Z: ovseni kosmiči s posnetim mlekom K: losos z zelenjavo M: ? V: jogurt Lizzie

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. avg 2009 11:59

kivi, navadna voda Z: wassa kruhki z lahkim sirnim namazom, metin čaj K: sataraš, zelena solata M: sladoled V: ? Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. avg 2009 22:39

Evo, Lizzie našo temo gor drži, pridna

Vsak dan popijem 2-3 litra tekočine (voda, donat, nesladkan čaj, nesladkan kompot)

Z: rženi kruh s tunino pašteto

M: pz piškoti, jogurt

K: mesni cmoki v paradižnikovi omaki, dušene bučke; črna čokolada z lešniki

M: kompot iz breskev, jabolk in sliv

V. puranji zrezek, melancani na žaru

tulka

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

28. avg 2009 20:11

Hojla vsem! Jaz sicer ne rabim ravno hujšanja, ker je moj indeks kar ok, pač pa moram pazljivo kuhati za oba moja doma (mož in hči). Ne bi ju ravno 'prisilila' v strogo dieto, ampak vendarle morata oba izgubiti nekaj kilogramov. Rabim vaš nasvet: ali je možno s takšno prehrano in ne preveč strogim režimom to doseči. Kakšne so vaše osebne izkušnje, koliko grešite, koliko se gibate? Vem, da ste vse zaposlene mame, torej imate vsaj tako poln dan, kot jaz in po vaših vpisih sodeč ne komplicirate preveč. Vendar me zanima, kako hitro se dieta 'pozna', kakšni so vaši uspehi in kako strogo ste se držale(i) Montignaca. Hvala vam za vse odgovore. lp Mizzi MIZZI

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

28. avg 2009 20:29

Jaz se morem pohvalit - mi je v 1 mesecu uspelo izgubit skoraj 5 kg :D Grešila sem kar precej, predvsem s sladoledom, pa kakšna pizza, mcdonalds je bil vmes. Strogo se držim tega da ne jem krompirja, da jem kruh samo za zajtrk, da meso kombiniram z zelenjavo in testenine z zelenjavo. Trenutno mi teza stoji ze 14 dni :S, gibljem se premalo - 2 daljša sprehoda s psom na dan, ampak ne nameravam odnehat. Mi kar paše tale način prehranjevanja, pa fajn občutek je, ko so ti hlače vedno bolj prevelike :D Lizzie

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

29. avg 2009 9:17

Lizzie, hvala. Ne gre drugače, kot da se lotim za 'moja dva'. Bom pregledala še bolj podrobno tale forum, recepti so pa itak v knjigi (mislim, da sem nekaj tega dobila v el.obliki). Ali slučajno ti obstajajo tudi tule na kulinariki, kjer sem sicer član že dolgo, a moram priznati, da zadnja leta nisem bila ravno aktivna :)). lp MIZZI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti