Jedilniki po montignacu

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

29. avg 2009 9:39

Posebej označenih receptov menda ni, kar je napisano v tej temi. Včasih katera zraven jedilnika napise kako je kaj pripravila. Drugače je pa še en fajn forum http://montignac.mojforum.si/montignac.html?sid=b71311494b Aja pa še moj jedilnik :) Včeraj: kivi, navadna voda Z: polnozrnat kruh z marmelado, metin čaj K: bučni polpeti, paradižnikova solata M: sladoled V: jogurt Danes: kivi, navadna voda Z: polnozrnat kruh s skuto, metin čaj K: puranje meso z zelenjavo, solata M: ? V: ? Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 29. 2009 09:44

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

29. avg 2009 21:24

Lepo te prosim,če lahko poveš kako si naredila bučne polpete.Me zelo mikajo,pa ne vem ,kako naj si jih lotim,da bodo po naših predpisih. voda z limono z:pz kruh z marmelado,kava m:hruška k:pečen piščanec in veliko mešane solate,sadje v:ovseni kosmiči z jogurtom oktober

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

29. avg 2009 21:36

Mizzi,pozdrav! Naša dijeta deluje,pri njej nisi lačen.... Svoja dva doma pa ob dijeti vseeno pripravi do miganja-karkoli(hoja,tek,kolesarjenje,ali pa malo telovadbe) Iz svojih izkušenj ti povem,da gredo kg hitreje dol ,če si vsaj malo aktiven. Včasih se teža kar za nekaj časa ustavi,potem pa gre spet lepo dol.Sama sem svoj cilj že dosegla,a vseeno ostajam na tej prehrani,le da sedaj večkrat jem po načelih 2. stopnje( to pomeni,da jem napr.rižoto iz rjavega riža z mesom,pz testenine s tuno....) Še vedno pa ne jem nič iz bele moke,sladkorja in krompirja,pz kruh pa le za zajtrk. oktober

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

29. avg 2009 21:57

@oktober Bučni polpeti: Ovsene kosmiče namočim v vodo in počakam da se fajn napijejo. Bučke naribam in posolim, počakam da spustijo vodo in dobro ožamem. Narežem papriko in čebulo na drobne kocke. Buče, papriko in čebulo zmešam, dodam toliko ovsenih kosmičev da je gladka masa. Potem dodam še malo polnozrnate moke (lahko dodaš še malo pecilnega), tako da je bolj trdo. Sprečem na malo olivnega olja. Polpete na olje dodam kar z žlico in jih potem sploščim, ko se pečejo. Lahko narediš tudi brez paprike in čebule. Jaz včasih dodam še tuno, samo ne vem ce je pol to po predpisih :) Lizzie

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

30. avg 2009 15:12

Lizzie Hvala za recept,gotovo preizkusim naslednji teden! z:voda z limono pz kruh,cottage sir,kava K: brancin,zelenjavna prikuha,solata.sadje m:hruška v:ovseni kosmiči, jogurt, oktober

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

30. avg 2009 18:50

ojla približno 14 dni berem vaše jedilnike, ki mi dajejo idejo za prehranjevanje. Imam pa eno vprašanje: ko recimo pojeste samo jogurt za večerjo ali pa malico, ali mora le-ta biti lahki, ali je lahko tisti z 3,2mm? hvala za odgovor in lep podravček atos

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

30. avg 2009 19:06

Jst kupujem 1,3 od Ljubljanskih mlekarn al pa onga od Lidla, ki ima kao 0,1mm :) Se mi pa zdi, da sem nekje prebrala, da je menda skoraj vseeno ali je 1,3 ali 3,2 - baje naj bi bil 3,2 celo bolj priporočljiv. Lizzie

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

30. avg 2009 20:23

Lizzie, hvala za odgovor. Tudi jaz sem namreč brala, da naj bi bil jogurt s 3,2mm bolj priporočljiv. Mirno nočko vsem. atos

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

31. avg 2009 11:38

Montignac povsod omenja posnete mlečne izdelke ali izdelke s čimmanj maščobe. Po drugi strani pa vemo,da je v "lahkih" jogurtih veliko več kemije-ki pa ravno tako ni najboljša za naše zdravje. Pretehtajte same pri sebi in se odločite. Jaz sem se navadila na Hoferjev probiotični jogurt v lončku- z manj maščobe.Včasih pa pojem tudi kaj s 3,2 maščobe... oktober

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

31. avg 2009 17:00

Ne vem, kje sem pa jaz to zasledila, ampak menda Montignac celo priporoča maščobo (v normalnih količinah se ve, da si ne bi kdo sedaj privoščil kaka svinjska rebrca, od katerih se silno cedi). Glede na kemijo, sem se odločila, da bomo še naprej uporabljali kar navaden jogurt 3,2. Sicer pa hvala vsem za vspodbudne besede. Bom poskušala tale optimizem prenesti na moja dva okrogloličneža :). Do takrat moram pa še marsikaj preštudirati. MIZZI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti