Moj vrt

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. maj 2010 16:20

Moja rabarbara je pa bolj boga, sami listi so jo peclji pa tenki.

jade

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

9. maj 2010 22:04

Ja,tudi jaz posadim sladko koruzo,mislim,da že malo kuka ven. Prva rabarbara pa je že v sirupu. anaeva

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

10. maj 2010 9:37

Teka je napisal/a:
Evo link! Poslušajte, strokovnjakinja svetuje kako pregnati, ali se znebiti, BRAMORJEV, KRTOV, POLŽEV , VOLUHARJEV in STRUN. Mogoče bo komu koristilo. http://tvslo.si/predvajaj/gost-prof-dr-alojz-
Tisti, ki ste poslušali, ali morda veste o katerem pripravku iz ogrščice je tukaj govora? Naj bi bila naravna in dolgotrajna metoda za odpravo bramorjev. Se opravičujem, sem narobe poslušala. Pripravek je iz ogorčic. Sem že našla! brucella Sporočilo je spremenil(a) brucella dne 10. 2010 10:19

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

10. maj 2010 21:15

Da povem še svoje izkušnje kar se tiče polžev. Živimo v prilično vlažnem okolju in čeprav pridno kosimo travo, vedno umaknemo potencialna skrivališča okoli vrta je stanje z leti postalo nevzdržno, polži pa vse bolj požrešni. Lani so mi v eni noči skoraj v nulo opustošili mlade sadike paradižnika (povsod piše da jih njihov vonj odganja... pa kaj še...).Še sama ne vem koliko litrov pive je šlo za pasti, pa koliko sem jih pobrala na roke, vse zamanj, nedotaknjeni so ostali samo kaktusi, vrtnice in bršljan. Sem pa tako trmasta kar se strupov tiče, da raje nimam niti ene žive rastile v vrtu kot da zastrupljam okolico. Sploh pa ker imamo domače živali in slišala sem za nešteto primerov s smrtnim izidom. Se je pa stvar totalno obrnila letos, sem skoraj ponorela od sreče ko je na vrtu zrastla prva solata!! Rešitev: http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/vrtna-in-delovna-o Ne rabim kaj dosti dodat, kot samo to da deluje in ne škodi okolici. Žal mi je le, da za to nisem zvedela prej, samo da pomislim koliko živcev bi si prišparala.... Aja, pa pozabila sem dodat da je čajna žlička - 5g na kvadratni meter dovolj in granule se ne stopijo z zalivanjem oz. dežjem. Na začetku se posuje na vsakih par dni (s tem da je moj primer bil res ekstremen, dvomim da je takšna invazija normalen pojav) oz se gleda koliko hitro granule izginjajo in se posuje po potrebi. V glavnem za srednje velik vrt je ena škatla 500g (dve če je res hudo) dovolj za eno sezono. Sporočilo je spremenil(a) Yantares dne 10. 2010 21:31

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 473

11. maj 2010 12:48

Pozdravljeni!

Kupila sem jagode v Merkurju sorta Rosana. Posadila sem jih v okrogle lonce. Ampak nekaj ni v redu . Listje jagod začne rjaveti ob robovih in se širi čez cel list. Ta bolezen je napadla tudi male lističe in cvetove, ki so odgnali. A kdo ve kaj bi to bilo?

Tiste v vrtu pa so v redu, sicer ne iste vrste.

gobica1402

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

11. maj 2010 13:19

Yantares resnišno so te granule zelo učinkovite.Število polžev se je že v nekaj dneh občutno znižalo. Majdina

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

11. maj 2010 13:21

rimljanka je napisal/a:

Ja, seveda je rabarbara za pobira nje, pri nas hkrati opravlja še funkcijo osrednjega elementa v vrtu, ko cveti. [nagelj] rimljanka

A cvet ji pustiš? V knjigah sem brala, da naj bi ga odstranili, ker bo potem naredila več listov. No, moja je mlada, lani je zrasla iz semena, tako da sem ji cvet pustila in je res najbolj zanimiva rastlina v vrtu ta hip. Ima pa komaj kaj od pecljev. Upam, da bo s starostjo to kaj drugače. sara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

11. maj 2010 13:27

Nočem več listov, je še teh odločno preveč. Ja, sicer je socvetja pametno odstranjevati. Ampak, meni je pač rastlina všeč, nisem samo v konzumentske namene je sadila.

rimljanka

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

11. maj 2010 22:19

Majdina je napisal/a:
Yantares resnišno so te granule zelo učinkovite.Število polžev se je že v nekaj dneh občutno znižalo. Majdina
Me veseli! V navodilih sicer piše, da pomrejo šele v 3 do 4 dneh, ampak meni ni dalo miru pa sem jih šla pobirat naslednji dan in sem jih komajda nabrala za en jogurtov lonček (prej pa najmanj litersko plastenko - vsak dan...). Joooj, samo da se spomnem... Me je enkrat sorodnica vprašala, če sem stopnice do vhoda z milnico namazala ker se vse tako lepo sveti v mavričnih barvah... Ja seveda, pa moji dragi polžeki so mi pomagali s svojo slino. Fuj! Y.

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

12. maj 2010 6:24

Mene pa zanima, če je možno, da mi je paradižnik pojedel voluhar? Od paradižnika je ostalo samo listje, steblo je izgleda izginilo v zemljo. Kako naj sedaj ukrepam? Lep dan!! Tanjika82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti