Moj vrt

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

14. maj 2010 22:58

Sedaj, ko je govora o rabarbari, me zanima do kdaj so stebla uporabna. Mislim, da sem enkrat slišala,da samo maja in junija. Ali to res drži? buča

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

15. maj 2010 11:45

Jaz jih uporabljam dokler se lepo lupijo in imajo sočno sredico.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. maj 2010 7:44

Jaz uporabljam rabarbaro kar skozi celo leto,saj če jih skozi sproti režeš,so vedno mladi listi. In še poročilo glede polžev. Gel je seveda spralo ,saj dežuje že kar 14 dni,pa mogoče raje še kakšnega več. Potem pa sem uporabila še zrnca Feramol,in mislim,da jih je res občutno manj. Še vedno jih sicer pobiram,ampak kot je napisala uporabnica kulinarike malo postov nazaj,če si prej potreboval steklenico,je sedaj jogurtov lonček dovolj. Feramola sicer skoraj nikjer ne poznajo,razen v Merkurju,se pa njegova zrnca ne stopijo takoj na dežju,pa še karence nima. anaeva

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

18. maj 2010 7:06

Ali ste že sejale radič in endivijo? Nekatere sosede so že, pa se mi zdi malo hitro. Ali pa ne? lp baška

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. maj 2010 7:07

Mene pa zanima, kaj je narobe z mojo ptujsko cebulo? Ima namrec zvite, "skravzlane" liste. Je to morda zaradi cebulne muhe ali je kaj drugega? Cebula je bila nekaj casa pokrita s kopreno, tudi nekaj rumenih plosc sem imela blizu...hm... meni se tudi muhe smilijo In se: letos sem posadila tudi eno vrsto koruze.Malo zaradi naravnega, kmeckega izgleda, ki je meni tako zelo vsec, malo zaradi mojih kokosk. Ampak vrane so mi populile vso, pustile le dve rastlinici . Ker s koruzo nimam izkusenj, ne vem, ali je se cas, da jo ponovno posadim? Bo dozorela? Hvala in lep, soncen dan vsem ljubiteljem zelenega. lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 18. 2010 07:09

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. maj 2010 7:19

Lucka52,koruzo še vedno lahko posadiš. Sem tudi sama dobila komaj danes še nekaj zrn .In bom imela letos kar 4 različne vrste koruze. Za endivijo je pa mogoče res malček prezgodaj.Pri radičih pa je odvisno kateri je in kdaj ga želiš nabirati. Sama sem enega za čez poletje že posadila,imam pa še jesensko mešanico. anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

18. maj 2010 7:24

Čas za koruzo je, seveda, kar posadi in pokrij s kopreno. Pri nas tisto koruzo za silažo sejejo precej kasneje, celo po žetvi žita, pa bi vseeno dozorela, vsaj do mlečne zrelosti. Te dni ponekod sploh še niso posejali koruze, ko je en sam dež bil zdajle 14 dni. Toplo in namočeno pa ji bo všče, bo hitro kalila in še hitreje rastl main najbrž oni dve tvoji preživeli dohitela. A boš potem ob njej še fižol posadila, pa buče vmes?

Čebulo je najbrž napadla muha, spuli eno, jo prereži in si natančno oglej. Morda se bodo "črvički", žerke, že videli.Je pa lahko sebveda tudi kakšna druga reč. Ne vem, kako je pri tebi, pri nas greš z rastlinoi v Kalio, kjer imajo oddelek za škropiva,...in ti strokovnjak pove, kaj in kako. Lahko je tudi kakšna virusna ali bakterijska bolezen.

Še odgovor baški; za prvo endivijo bi bil čas, za sprotnoi rabo, pa kak tržaški solatnik sejan "na počez" za poletno rezanje tudi. Za jesensko rabo in zimsko spravilo je pa po moje odločno prezgodaj.

rimljanka

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

18. maj 2010 10:17

Meni pa voluhar vse zvleče pod zemljo,vse veselje mi bo vzel do vrtičkanja :( tasyka 2

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

18. maj 2010 20:01

raport z moje njivice: _ krompir je krasen in sem ga že ogrebla. Ne vem kje je letos koloradski hrošč, mogoče so v bližine kakšne ptičke, ki jih pobirajo _ soja rine iz zemlje _ čebulček in šalotka sta že napadena od čebulne muhe, treba jo bo z nečim poškropiti, če hočem, da ne bo delo zaman _ grah se lepo spenja po hosti, _ rdeča pesa je pokukala iz zemlje, _ fižol že tudi lepo poganja listke, _ kumare so sicer zunaj, vendar je voluhar naredil rov po celi vrsti, tako, da sem morala vrsto previdno pohoditi in sadike utrditi ter zaliti /lepa rima/ _ zelje sem sicer lepo posadila, okrog nasula kompost, ampak sem že pri sajenju videla kar nekaj oranžnih nitk (strun) Tako je delo okronano z nekaj žalosti in še z več veselja. Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 18. 2010 20:03 Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 18. 2010 20:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti