Moj vrt

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

5. maj 2010 8:24

Da še jaz naredim domačo nalogo: zaščiteni polži: Anisus vorticulus - drobni svitek Arion rufus - rdeči lazar Cryptomphalus aspersus - hrapavi vrtni polž Helix cincta - pasasti vrtni polž Helix pomatia - veliki vrtni polž NUDIBRANCHIA GOLI POLŽI španski lazar pa je: Arion lusitanicus -- S pomočjo googla in latinskega imena, boste najlaže našli fotografije vseh polžev. Najbolj zanimivi so goli polži, ki jih občudujemo potapljači, na vrtu pa ne delajo nobene škode lp Vlado

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. maj 2010 8:27

Hvala elaphus Tisti članek v seniorjih sem že videl. Uradni list mi ne pomaga veliko,saj bi rabila slikco,da bi lažje presodila. Vem samo to,da tisti rdeči,uvoženi s solato niso zaščiteni,pa tudi v kulinariki niso ravno obrajtani.Je pa ravno teh največ. Priporočajo sicer race,ker baje jih te najbolje iztrbijo. anaeva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. maj 2010 8:28

hvala Vlado to pa je veliko lažje anaeva

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

5. maj 2010 9:39

Te rdeče gnusobe pobiram in jih tudi uničim.Se pa nenormalno množijo in prav vsi v našem okolju imamo probleme.Ta vrsta je uvožena.Soseda,ki je stara 92 let pravi,da jih do pred nekaj leti,ni nikoli videla v našem okolju.Pri nas jih vsak dan,sedaj ko je vlažno,poberemo preko 100. Majdina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

5. maj 2010 11:10

Vladov spiske ni popoln, z vtipkanjem latinskega imena iz Rdečega seznama v brskalnik pa najdeš fotke brez težav. S presojo bo težav več, bi rekla. Mislim pa, da večina zavarovanih vrst obiičajno ne živi na vrtu.

rimljanka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. maj 2010 11:46

Vladov spisek je seveda krajši,ampak sem pogledala sličice. Skratka jutri grem po gel,ker vidim,da jim samo z nabiranjem ne bom kos.Žal. anaeva

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. maj 2010 14:44

rimljanka je napisal/a:

Vladov spiske ni popoln, z vtipkanjem latinskega imena iz Rdečega seznama v brskalnik pa najdeš fotke brez težav. S presojo bo težav več, bi rekla. Mislim pa, da večina zavarovanih vrst obiičajno ne živi na vrtu.

rimljanka

 

Jaz jih ločim takole: če opazim v širši okolici le enega, je naš domači rdeči polž,  če jih je pa cel kup z obilico nedoraslega podmladka so to španski

Cila

tinkara2010  

član od: 19.4.2010

sporočila: 27

5. maj 2010 17:40

Če smo že pri polžih, sem že zadnjič objavila en super link, kako se jih eko znebiti: http://www.ekomagazin.si/Samostojne-vsebine/strokovnja Drugače pa sem tam našla še kup drugih člankov, ki bodo prišli prav tistim, ki želijo zdav vrt in seveda zdravo zelenjavo: http://www.ekomagazin.si/Dom/Bivanje/Dom/Bivanje/Moj-v http://www.ekomagazin.si/Dom/Bivanje/Dom/Bivanje/Vas-v http://www.ekomagazin.si/Samostojne-vsebine/strokovnja tinkara2010

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

5. maj 2010 18:04

Moji paradižniki so postali beli, če jih pošpricam ali jih še lahko rešim? Ali je bolje, da jih zavržem? Imam še sicer 6 sadik, ki jih moram posaditi, vendar so te, ki so postale bele volovsko srce in bi jih rada obdržala. Sicer sem proti škropljenju vendar se mi je že prejšnja leta to dogajalo, tako, da se škropljenju ne bom mogla izogniti, seveda ne bom škropila plodov. Yvette

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

6. maj 2010 12:45

Tudi jaz imam nadlogo na vrtu in sicer bramorje.Prosim za pomoč kako jih odstraniti če kdo ve.V rastlinjaku sem že nasadila sadike paprik ter paradižnika pa so mi bramorji uničili že kar nekaj sadik.Prosim za nasvet.Hvala. nodika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti