Moj vrt

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

7. maj 2010 12:52

OK Vlado,bom šla še enkrat v kmetijsko po feramoll če ga bom dobila vseeno če je dražji važno da deluje,kajti uničenih imam že 10 sadik tako da bolje da dam denar za to da jih uničim(bramorje)kot pa da dokupujem sadike.Mi je pa včeraj ena sodelavka rekla da naj probam v jogurtove lončke narediti milnico pa doliti pivo potem pa vkopat lončke z vsebino v zemljo.Bom tudi to probala jutri potem pa sporočim če deluje.Hvala vsem. Lp. nodika

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. maj 2010 13:11

Nodika nisem vedel, da sprašuješ za bramorje. V zadnjem postu jih nisi omenjala (si jih pa v predzadnjem). Proti bramorjem pa ne vem če feramoll deluje, niti nimam nobenih izkušenj, na vrtu jih nimamo, v sadovnjaku pa velike škode ne delajo. Kolega, ki je profesionalec, mi je svetoval, naj probam z kozarci za vlaganje, podobno kot je tebi sodelavka svetovala in jih do polovice napolnim s pivom. Jogurtovi kozarčki se mi zdijo premali, da nebo živalca zlezla nazaj ven? Zakoplješ pa tako, da je kozarec v nivoju z zemljo. lp Vlado

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

7. maj 2010 15:40

Danes sem posadila sladko koruzo, nekaj fižola in jedilne bučke. Krompirček pa že ven rine. buča

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

8. maj 2010 8:52

Ja Vlado imaš prav verjetno bo bolje probat s kozarci za vlaganje.To bom še danes naredila samo če ne bo deževalo,da vidimo če bo delovalo.Lp. nodika

branka171

sporočila: 218

8. maj 2010 22:14

Ima kdo izkušnje kako se znebiti ogrcev- ličink majskega hrošča. V kmetijski zadrugi pravijo naj jeseni razkužimo cel vrt,a nebi šla v tako drasično verzijo. Ima kdo kak bolj naravi prijazen predlog ker mi bodo vse požrli hvala branka171

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

9. maj 2010 8:22

Evo link! Poslušajte, strokovnjakinja svetuje kako pregnati, ali se znebiti, BRAMORJEV, KRTOV, POLŽEV , VOLUHARJEV in STRUN. Mogoče bo komu koristilo. http://tvslo.si/predvajaj/gost-prof-dr-alojz- Teka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

9. maj 2010 8:23

Ali kdo seje koruzo, tisto, ki jo dobimo v trovini vloženo? Teka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. maj 2010 11:39

Teka je napisal/a:
Ali kdo seje koruzo, tisto, ki jo dobimo v trovini vloženo?Teka

Ne vem katero misliš, une majhne storže ali sladko koruzo ( konzervirana zrna ). Slednjo jaz sejem, je enkratna, dobro si me spomnila.

Da vam predstavim mojo sodelavko na vrtu. Imeli sva pogovor o njenih nalogah, saj veste, škodljive žuželke, polži.......... :

Drugač, a že pobirate rabarbaro, malo prej sem pogruntal, da je " godna "?

 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

9. maj 2010 13:11

Ja, seveda je rabarbara za pobira nje, pri nas hkrati opravlja še funkcijo osrednjega elementa v vrtu, ko cveti. Jo je za oboje zadosti, je take zelo fine sorte, nič tankih, nasprotmno zelo debelih in sočnih pecljev.

O, brezrepa pa ....krasno, še polže ima rada menda.....

rimljanka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

9. maj 2010 14:42

Ja tisto koruzo v zrnju sem mislila. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti