Moj vrt

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

6. maj 2010 12:57

kako to-beli? Najboljše bi bilo, če bi nesla vejico paradižnika v Kalio in bi znali tam pravilno svetovati. Mogoče pa manjka kakšen element v zemlji? lp baška

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. maj 2010 19:36

Bramorje sem pred leti odpravila tako,da sem v luknje natrosila neka modra zrna,ki sem jih kupila v kmetijski trgovini. Sem pa po stezah mimo gredic tudi nastavila tanjše deske.Tam so se ponavadi zadrževali in sem jih lažje ujela. anaeva

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

6. maj 2010 22:10

Za mesurol naredi luknjico, vrži noter nekaj zrn in obvezno pokrij z zemljo. To pa zato, ker mesurol rade zobljejo tudi ptice. Da ne boš našla namesto mrtvih bramorjev ptičja trupelca! brucella

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

6. maj 2010 22:34

Ja bila sem že v kmetijski pa so mi rekli da moraš imeti potrdilo da imaš opravljen fitofarmacevtski tečaj,ker pa tega nimam mi tudi niso hoteli prodati teh plavih zrnc drugače bi jih že kupila.Sedaj se obračam na vas če mi lahko še kako drugače pomagate z nasveti.Lp nodika

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. maj 2010 8:02

Brucella to glede ptičev prvič čujem. Če v iskalnik vneseš "mesurol in ptice", bo kar nekaj zadetkov pokazalo, da se mesurol pri semenih uporablja celo kot odvračalo za ptice, saj jim smrdi. Nodika pri nas se je, za prav tako učinkovito, izkazal feramoll. To je strup na bazi železa, ki pa naj ne bi bil škodljiv za sesalce in nima karence. Je pa žal kar dražji. lp Vlado

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

7. maj 2010 9:13

Tako je meni tašča rekla, jaz ji verjamem in tako tudi delam. Je namreč pred leti, ko je prvič uporabla mesurol in ga kar posipala po površini našla kar nekaj mrtvih ptičev. OK, sem šla malo prebirati. Vlado morda imaš prav. Lahko da so se ptiči zastrupili posredno preko zaužitja zastrupljenega bramorja ali polža. brucella Sporočilo je spremenil(a) brucella dne 07. 2010 09:25

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

7. maj 2010 9:33

Vlado, tole je v zgornjem linku, ki sem ga napisala, kaj meniš, zakaj?

OpozorilaMesurol granulat lahko uporabimo največ dvakrat na leto na isti površini. Na tretirano površino ne smemo dovoliti dostop perutnini 7 dni po tretiranju.

rimljanka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. maj 2010 10:44

Rimljanka, ne vem. Da bi perutnina direktno zobala mesurol pač še nisem čul in sem šel pogledat. Sicer pa je mesurol tudi, če dežuje, po sedmih dnevih še viden na tleh. Mogoče gre pri tem za indirekten vnos? Kot rečeno, ne vem. Je pa to nedvomno močen strup, s kar dolgo karenco. Mi ga na vrtu in travniku, kjer se igrajo otroci ne uporabljamo. lp Vlado

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

7. maj 2010 11:21

Ja, seveda, mesurol pojejo bramorji, strup se v njih ohrani, bramorje pojejo ptiči, strup deluje nanje. In ker ptič poje več bramorjev, je količina strupa v njem velika. Kopičenje strupa po prehranjevalni verigi, bi rekli, zelo poznano že od časov buma DDT.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti