Splav

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

13. jul 2007 14:57

Jah, dvojčica ni ti lahko. Vem. Lahko ti pa rečem, da če boš čakala na pravi trenutek za otroka, se zna zgodit, da ga ne bo nikoli. V zelo rosnih letih sem naredila umetni splav, kljub temu, da me je moj oče prepričeval, naj otroka obdržim, da bomo že nekako. Pa sem se vseeno odločila za splav. Sedaj imam tri otroke. Ne mine dan, da se ne bi spomnila na to grozno izkušnjo in jo obžalovala. Kar naprej računam, koliko bi bil star in sem prepričana, da bi bil fantek. Imela bi 4 čudovite otročke. Nikoli ne neha bolet. Res ne. Pa ne fizično. Fizična bolečina je zanemarljiva in jo pozabič skoraj v momentu. Tisto drugo boli veliko bolj...

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

13. jul 2007 15:07

Kolikor ljudi toliko različnih mnenj in življenskih zgodb. Odločitev pa bo vedno le na tvoji strani. Kakor koli se boš odločila, se boš odločila prav. Srečno....... Pozdrav, antonija

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

13. jul 2007 15:22

Ni fino, ampak če nimaš možnosti otroku nuditi dokaj zadovoljivega otroštva, pa je tudi težko... a je to kakšna sreča, če še več ljudi živi v nesreči Če ne gre drugače, je splav rešitev in draga moja želim ti vse najboljše.... tudi sonček posije slej k prej....življenje nas vseskozi postalvja pred preizkušnje. Srečno in čim manj težav.

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

13. jul 2007 15:29

Ravnokar sem pobrisala eno sporočilo, v katerem ne morem verjeti besedam, ki jih je napisala stasafrank. Enostavno ne vem, kje si ljudje jemljejo pravico in "svetovati" na tak način. Kakorkoli, dvojčica, upam, da se bo zate izteklo, tako kot bo najbolj prav. Želim ti veliko sreče in oglasi se še kaj! Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 13. jul 2007 15:30:22

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 15:38

Draga stasafrank to se lahko zgodi katerikoli izmed nas, ker nobena zaščita ni 100%. In tudi kondom ni vsemogočen. jade

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

13. jul 2007 15:40

Predvsem izraz "ubiti otročka" je krasen za človeka, ki nima niti najmanjšega namena namerno ubiti nekoga, ampak išče le izhod iz stiske ... Dana

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. jul 2007 15:47

Saj vas je prosila samo za to, da napišete, kakšen je postopek. Sem vedela, da bo polno postov z moraliziranjem. Ene pa res ne morete iz svoje kože in se postaviti v položaj drugega.

 

Se mi kar obrača, ko govorite o ubijanju otrok, pa o moralnem mačku itd. Mene v moji rodni dobi to k sreči ni doletelo, tudi jaz nisem za to, da je splav kontr. sredstvo, zalomi se pa lahko vsakemu paru, danes dvojčici, jutri mogoče tebi.

 

Drži se in nekatere poste spreglej.

 

LP

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. jul 2007 15:58

Lijana, se strinjam. Malo več sočutja in manj pametovanja bi bilo tu bolj na mestu. Nihče ni nezmotljiv in verjemite, najtežje je odpustiti sebi. RadaJem

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. jul 2007 16:17

Dvojčica, zgodilo se je, svojo zrelost si pokazala z oceno stanja, ki ga poznaš  samo ti. In le ti poznaš dejanske razmere. Drugi tega ne vidijo in ne bodo nosili  posledice tvoje odločitve za otroka.

Tvoja ocena je edina, ki je pravilna. To ni noben greh in noben zločin. Če bi bil, bi ljudi kaznovali za tako dejanje.

Abortusi nimajo več ( praviloma) zdravstvenih posledic. Psihično škodo pa bodo naredili kvečjemu tisti,, ki posegajo v tvoje življenje in si drznejo ocenjevati tvoj odločitev. Najbrž dramatizirajo tudi druge odločitve v tujih življenjih in to ni ravno dobro.

Življenje je tvoje in zanesi se nase. Pravilnih in zrelih odločitev nihče ne sme obžalovati. 

Sem prepričana, da si se odločila prav.

F r i n a

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

13. jul 2007 16:35

Se strinjam z nekaterimi zgoraj omenjeni,ne poslušaj očitke drugih,ker kar se boš odločila,boš naredila prav.Postopka za splav sicer ne poznam,ker pri meni je situacija ravno kontra ampak želim ti,da rešiš ta problem v tvoje dobro. LP sterkuš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti