Splav

dvojčica  

član od: 29.1.2007

sporočila: 85

tema odprta - 13. jul 2007 8:15 | ogledi: 6.865 | odgovori: 79

Vem da to ne sodi sem, vendar sem res v stiski, zato vas prosim za pomoč. Pred kratkim sem izgubila že tako slabo plačano službo, poleg tega imam kredite za stanovanje, ne vem kako bom. Poleg tega sem naredila test nosečnosti in je bil pozitiven. Glede na zgoraj našteto, ne morem obdržati otroka, na partnerja se ne morem zanašati, ker je v podobni situaciji. Ali katera ve kakšen je postopek pri splavu. Prosim za nasvete in prosim ne obsojajte me, že tako mi je dovolj hudo.

Hvala.

dvojčica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 8:18

Takoj pokliči ginekologa in povej za kaj gre. Kaj naprej ti bodo vse povedali. Pokliči še danes. jade

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jul 2007 8:42

Ti je že jade odgovorila, meni pa odgovora ni poslalo. Včasih se zgodi, da stvari ne gredo tako, kot bi želeli, ali pa pridejo v napačnem vrstnem redu. Tudi tebi se bo obrnilo na bolje in naslednji teden boš bolj mirna, kot si ta teden. Želim ti, da tole nekako prebrodiš. Vendelina jr.

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

13. jul 2007 9:00

škoda da moreš to narediti. upam da ti ne bo prehudo in da ti bo đivljenje kmalu pokazalo lepšo stran in da boš potem z veseljem lahko imela otroka. nektarina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jul 2007 9:32

dvojcica, v kranju je tako, da najprej pokličeš na ultrazvok. tako so meni rekli, ko sem klicala na ginekologijo, da je test nosečnosti pozitiven. na ultrazvoku so me vprašali za začetek zadnje menstruacije in mi glede na to določili datum. obenem so me tudi vprašali, če je nosečnost zaželena. predvidevam, da tudi to upošrevajo pri določitvi datuma prvega uz. želim ti veliko moči za trezen premislek, predvsem pa, da bi življenje pokazalo svojo milejšo plat. mimika

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

13. jul 2007 9:39

Žal mi je za tebe. Moja kolegica ga je tudi imela. Stara je bila 19 let ( to je bilo lani ). Zdravnica jo je pregledala šele po določenem času, ker se menda prej še nič ne vidi. Ene par tednov je morala počakat, preden jo je pregledala in jo poslala naprej v bolnico. Morala je it pred komisijo, kjer je morala pojasnit zakaj ne more imet otroka. Menda sam splav ni nek hud postopek, nezadovoljna je bila le s sestrami, ki je menda niso najlepše gledale. Pa še to: čisto nič ti ni treba razlagat in se opravičevat tule na forumu. Ti že najbolje veš. Veliko sreče! vanya

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

13. jul 2007 10:17

Vanya, ni res, da moraš počakati določen čas, da se kaj vidi. Če je dober zdravnik in če ima pravi ultrazvok, ti ugotovi nosečnost tri tedne po zadnji menstruaciji (mogoče pa še prej). Mislim, da je šlo v primeru tvoje kolegice za zavlačevanje. Dvojčica, drži se! Upam, da ti uspe stvari urediti tako, da bo najboljše za vse.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

13. jul 2007 10:36

Postopek je preprost - ginekolog ti da napotnico za bolnišnico, greš, ti opravijo in odideš popoldan domov. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

13. jul 2007 10:44

Sem pozabila dodati: pred komisijo greš, če nosečnost traja več kot deset tednov, prej pa ne. Zadostuje napotnica. mamamia

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

13. jul 2007 11:20

Kako mi je hudo zate. Držim pesti in molim zate, da se tvoje življenje čimprej obrne na bolje. Tvoj ginekolog ti bo pojasnil postopek in vse ostale podrobnosti. Kaj bi dala, da bi ti lahko odvzela to breme. helgula

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

13. jul 2007 11:44

Najbrž si niti predstavljamo ne, kako se počutiš. Sama se prepričana, da se vsaka stvar zgodi z določenim namenom. Napisala si, da se na partnerja težko zaneseš, pa ve da si noseča? Kaj pa starši? Mislim da bi bili veseli in morda bi ti pomagali.... Pogovori se s starši, povej v kakšni situaciji si. Ne razumi me narobe, nič te ne obsojam, le pomagala bi ti rada! Je pa res, da če čutiš da nisi pripravljena na otročka, potem je bolje da narediš to, kar imaš namen, če pa je v tebi kaj dvoma potem pa premisli! Res upam da se boš odločila prav in da se boš rešila iz te situacije. biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti