

čokoladni muffini z Nutello in čokoladno glazuro – za čokokronike
220 g moke
1 pecilni prašek
200 ml mleka
80 g kakava
100 g sladkorja
2 jajci
2 žlički vanilijevega sladkorja
90 g mehkega masla
Nutella :)
1 mlečna čokolada (Gorenjka) za obliv
lešnikov krokant za posipanje
čokoladni srčki po želji
1. Moko, sladkor, pecilni prašek, kakav in vanilijev sladkor damo v skledo in premešamo. Nato dodamo jajca, mleko in stopljeno maslo. Ponovno premešamo, da nastane gladka masa.
2. Maso do polovice nadevamo v modelčke za muffine; nato v vsako vdolbinico dodamo še eno »konkretno« žlico Nutelle (v našem primeru je to kar ta velika za juho) in pokrijemo s preostalo maso do roba modelčkov.
3. Pečemo 15 minut na 180 stopinjah. Ohlajene muffine nato premažemo s stopljenim čokoladnim oblivom in posujemo s krokantom ter po želji okrasimo s čokoladnimi srčki.
Danes sem jih prvič pekla :) ... počasi izginjajo iz krožnika :) :) :) Zanima me zakaj so suhi? Ali bi pomagalo, če dam v maso malo več mleka? Definitivno jih bom še pekla ... :)
Prvič pekla in je izpadlo super. Sicer kr malo suho... kak nasvet, da bi bilo bolj sočno? Delala sem točno po tem receptu, s tem da sem dala 200g navadne moke+20g ostre moke. Dodala sem še jogurt, sem mislila, da bo malce bolj sočno. :)
Dala sem pa kr navaden kakav, iz Spara pa kr celo vrečko vanilijevega sladkorja - ni bilo grenko ali pusto.
In ker sem se tudi jaz bala, da mi bo nutella pristala na dnu, sem prvo dala za 4-5min peči spodnjo zmes - potem nutello in še preostalo zmes povrhu; vse to sem pekla še 15min in nutella mi ni pristala na dnu pekača :)
Odlični mafini!!! Prelila sem jih s stopljeno čokolado, v katero sem dodala par žlic Nutelle in potresla s kokosom, božanski res
Nadev mi je potonil na dno in se tam malce bolj zapekel. Sicer pa okusni, prava bomba za čokoholike in nutellomane. :)
Tole so edini muffini, ki so mi uspeli! Preizkusila ene 10 receptov, vse je bilo brez okusa, trdo in za nikamor... Tile ga ZMAGAJO! Odkar sem jih naredila prvič, jih v 14 dneh pečem že petič :)
Ta recept sem uporabila že neštetokrat in moji bližnji so zmeraj znova navdušeni nad mehkobo in dobrim okusom. Vsekakor priporočam vsem Nuttela-fanom. ;) Res so dobri! Da ne omenjam, da jih zmeraj zmanjka v istem dnevu, če ne celo v uri. ;)))
Pa kaj si ti nor! Kako je to bilo dobro! BILO! Zdaj jih ni več. Šlo kot šus. Moram si kupit še kak pekač viška, ker bom delala naslednjič 4-kratno porcijo. Nutella naredi piko na i, sploh za naše otroke in našega dedija. Hvala za recept, šjorca. RTM.
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Slivove rožice
Kaneloni s piščančjim mesom in kislimi kumaricami