Ticino masa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. feb 2010 17:37

Jaz valjam tičino samo na peka papirju, brez sladkorja ali škroba, pol pa samo obrnem oz zvrnem gor na torto in odlimam odl peka papir. Če ostane malo gub od papirja pa samo zgladim z gladilko ali kar z roko. oblečt je treba sorazmerno hitro. No ni panike, se pa lahko ob pretiranem " mečkanju" tičina izsuši in se nato trga. Pa tudi, ko jo enkrat oblečeš, ni kej dosti za vlečt in popravljat. Rdeča in črna barva so malo delikat v tem smislu, da jo je treba dat veliko, ker, če ne ni intenzivnosti barve. Če se zaradi barve tičina sprijema, se doda ali škrob ali pa sladkor v prahu. najboljše so meni barve icing , ki jih dobiš pri Pitončici. Če barvaš z temi barvami direkt, se da pobarvat, čeprav se na začetku sprijemajo kapljice skupaj, se ob intenzivnem barvanju le da lepo pobarvat. ( pikapoka v albumu) No jaz sicer delam torte z tičino šele leto pa pol, mogoče bo še kera boljša mojstrica od mene znala še kaj več svetovat. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 13. 2010 17:38

Metulčica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 4

15. feb 2010 10:24

Mene pa zanima, glede risanja na tičino maso. Sem že v živo spremljala to, vendar, ko sem sama doma poskusila, mi ni uspelo popolnoma.Tako da če ima katera dober nasvet glede tega se priporočam. Katarina K a pa se ti tičinka nič ne sprime na peki papir, jo dobiš brez problema na torto?Ker če valjaš in delaš na škrobu je hitro lahko le-tega preveč in potem se začne lahko trgati in je kmalu cel "šmorn" Metulčica

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

16. feb 2010 23:11

Če bo katera hodila v Pekarno Vrhnika ali pa ima kakšen kg mase odveč bi jo lepo prosila da se spomni name. Nikakor mi ne uspe do 16h priti v Lj, ta od Ramsa pa nima ravno najboljših kritik in če že reskiram toliko denarja bi rada da mi potem tudi torta uspe... nitta

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. feb 2010 0:07

kaj pa če vzameš v bonbon & chocolat, al kaj je že ta trgovina v podhodu ajdovščina. imajo pa na kilograme. bannanna_v_slo ;)

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

17. feb 2010 12:45

bannanna a imaš mogoče izkušnje s to tičino? je primerljiva tisti iz Pekarne? Ta trgovina pa verjetno obratuje tudi popoldne kajne. Hvala za nasvet nitta

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. feb 2010 13:26

Imam izkušnje z najcenejšo maso iz te trgovine, ki je bila slabša od PV. Vendar spet ne toliko, da se ne bi dalo delat...Po moje je dražja ustrezno boljše kvalitete. Splačalo bi se iti pogledat in malo primerjat.

 

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

17. feb 2010 20:16

Torej imajo v tej trgovini različne cene tičine-različne kvalitete? Če bo katera primerjala...naj poroča :) nitta

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. feb 2010 20:36

Meni je ramsova boljša od PV.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti