Ticino masa

Darija  

član od: 21.12.2002

sporočila: 3

19. jan 2010 18:25

Matejčika je napisal/a:
Sem kr nekaj prebrala in mi je tale tema prišla ful prav, ko sem delala torte iz tičine. Zdaj ostaja še dolg, da pokažem, kaj sem ustvarila. http://www.moj-album.com/uredi/matejka44/700 Imam še kr nekaj vprašanj, ampak te bom zastavila enkrat drugič. Hvala vsem za pomoč! Matejčika Sporočilo je spremenil(a) Matejčika dne 04. 2009 19:19
Matejčka krasne torte. Čisto po mojem okusu. Zdaj pa rabim tvoj nasvet. Videla sem, da si naredila torto za 50 let ( v obliki številke 50). Mi lahko zaupaš postopek. Mislim, kako si naredila biskvit - obliko. Jaz moram za v soboto eno tako zadevo narediti, pa še gruntam, kako bi se lotila. Hvala Darija Kovačič

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

8. feb 2010 20:26

Pozdravljeni vsi, ki uporabljate ticino maso za okraševanje tort. Sama sem se prijavila na tečaj pri mojstru Goljatu, a je potem nekaj prišlo vmes. Sedaj se približuje sinov prvi rojstni dan in rada bi mu na ta način okrasila torto, a tu se pojavi problem. Namreč, že par dni se prebijam čez forum, ampak bom raje tule vprašala, ker je skoraj nemogoče prebrati celo znanost, ki je o tem napisana. Skratka, predvsem me zanima to, če v Pekarni Vrhnika že prodajajo manjše količine te mase in če ne, kje jih. Zasledila sem, da jo je možno dobiti tudi pri g. Goljatu - tudi v Lj.? Zanima me še, če tele lopatke lahko kupim v Pekarni Vrhnika http://cgi.ebay.co.uk/A318-YX75-Icing-smoother-cake Kaj pa silokonske podloge za valjanje? V Merkurju? Potrebujem kak poseben valjar? Če rabim torto za v soboto, je v redu, če spečem biskvit v četrtek ali petek zjutraj+ nadev, v petek zvečer pa okrasim s ticino in potem čez noč počaka v hladilniku? Lp pina colada Sporočilo je spremenil(a) pina colada dne 08. 2010 20:28

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. feb 2010 21:06

pina colada. komot si tudi brez teh lopšatk. Sama jih nimam in ni panike. Če jih majo v pekarni vrhnika, se ne spomnem točno, vsekakor so tam zelo nabite cene. Tako lopatko majo tudi v Obi- ju in je lih tako uporabna. V pekarni Vrhnika se ne da dobit manjših količin kolkor sem jaz seznanjena. jaz kupim od Ramsa, ko je pakirano po 6 kg in če najdeš koga, si dasta na pol. Itak za eno srednje veliko torto rabiš okoli 1,5 kg z dekoracijo, če maš pa večjo torto in več dekoracije, pa lahko še več. Biskvit lahko komot spečeš par dni prej, nadevat moraš obvezno en dan pred rd al kar že maste, da se torta lepo prepoji in vpije. jaz več kot en dan prej ne delam, čeprav nekatere vseeno nardijo tudi par dni prej vse komplet. Mi se zdi, da je dan prej najboljše, ker , če ostane kaj torte, da je še za pojutrišnjem torta ok. Tičina je lahko komot en dan v hladilniku oz do naslednjega dneva. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

8. feb 2010 22:00

Pina colada, lopatko imajo v PV, prav tako silikonske podlage. Manjše količine tičine prodajajo v trgovini Bonbon pod bivšo Metalko v Lj. Ostalo pa je že Katarina odgovorila.

stana

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

11. feb 2010 9:28

Spravila se bom delat otroško torto - nogometno igrišče. Zdaj pa ne vem ali naj celo oblečem v tičino ali samo zgornji del - ravno ploskev. Ali lahko potem strani premažem s smetano ali je bolje z masleno kremo? Pa še nekaj, ko barvate tičino, ali barvo vgnetete v maso ali barvate naknadno. Jaz sem včeraj delala pingvinčke in ko sem barvo vgnetla v maso je namesto črna postala takšna vojaško zelena. Potem sem naredila bele in jih pobarvala in so danes lepo črni. Zgleda nimam ravno najboljše barve. Koliko barve pa je potrebno dat v maso, da je res tiste barve kot jo želim? Ker meni se je potem pošteno lepila na roke. Že vnaprej hvala za pomoč in lep sneženi pozdrav, nemeja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. feb 2010 9:40

- torto lahko oblečeš po želji. Odvisno, kaj ti (vam) je bolj všeč. S strani lahko uporabiš smetano. Pod tičino pa premaži z masleno kremo.

- tičino barvam odvisno od tega, kaj želim. Če celo torto oblečem v tičino, jo prej obarvam. Za okraske lahko to storiš kasneje, tako kot si že počela.

- črna barva je res malce "zahtevna". Nekako se še najbolje obnesejo icing barve (pravi vir za to je Pitončica ). Drugače pa gre vseeno lažje z barvo v prahu, kot s tekočo barvo.

- količina barve je seveda odvisna, koliko močno barvo potrebuješ. No, črne gre kar precej. Ko se začne tičina lepit, zaradi velike količine barve, dodaš škrob (ali sladkor v prahu) in dobro pregneteš.

Upam, da sem kaj pomagala.

Lp

MM

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. feb 2010 11:15

Jaz, če bi se lotla takole torto, bi naredila ali celo oblečeno v tičino, ali pa celo krmeno oz smetanasto. tale torta ni tako zahtevna po mojem. Narediš kvadratno in nato, če je smetanasta le obarvaš zeleno smetano in namažeš del, kjer je trava zeleno, okoli jo pa lahko okrasiš kar z belo smetano. nato še z belo smetano narišeš polja ter postaviš gole in igralce. Če se odločiš za tičino, jo lahko komplet oblečeš zeleno, nato pa npr narediš bel trak in ga daš okoli in okoli torte ( na bok) ali pa pustiš kar zeleno komplet, pa z tankimi belimi trakovi le narediš polja. Poglej si najprej malo na netu take torte, da dobiš točno predstavo kako torto bi, pa se boš lažje odločla. http://www.thecakestore.co.uk/acatalog/Sporting_Cakes.html Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. feb 2010 11:18

Še en nasvet. Če se odločiš, da bi dala tičino le ta zeleno površino, lahko, ko celo torto narediš z smetano narediš tako, da v smetano daš sladkor v prahu, kar veliko količino. Tako se ti tičina ne bo topila. Preverjeno. Edino smetana mora bit hulala, ne navadna. Pol pa vse z tole smetano z sladkorkem lepo okoli okrasiš. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti