Ticino masa

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

11. feb 2010 14:06

Bi katera vzela polovico ticino mase iz Pekarne Vrhnika? Jaz bi jo šla iskat jutri. Lp pina colada

Metulčica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 4

11. feb 2010 19:49

Hojla punce, sem nova tukaj na forumu, vendar vas spremljam že dalj časa. Če rabim kakšno idejo ali pa nasvet, vedno skočim pogledati tukaj na kulinariko Sem se tudi sama že lotila izdelave tort s tičino in v albumu sta prikazana moja prva dva primera http://www.mojalbum.com/zverinici/torte Metulčica

Hani_bani  

član od: 3.2.2010

sporočila: 10

12. feb 2010 18:44

pre kakšnim tednom sem delala ticino maso po receptu, ki je objavljen na tej strani. Stvar se je totalno ponesrečila,bila je neuporabna, okus pa žal katastrofalen. Danes pa sem se ponovno spravila na to ticino maso in jo naredila po receptu, ki mi ga je stric google ven vrgel in masa je odlična. Da se oblikovati, ni premehka ni pretrda. Lepa bela odlično sladkega okusa. Jupi jupi =) Hani_bani

Hani_bani  

član od: 3.2.2010

sporočila: 10

12. feb 2010 19:16

pre kakšnim tednom sem delala ticino maso po receptu, ki je objavljen na tej strani. Stvar se je totalno ponesrečila,bila je neuporabna, okus pa žal katastrofalen. Danes pa sem se ponovno spravila na to ticino maso in jo naredila po receptu, ki mi ga je stric google ven vrgel in masa je odlična. Da se oblikovati, ni premehka ni pretrda. Lepa bela odlično sladkega okusa. Jupi jupi =) Hani_bani

Hani_bani  

član od: 3.2.2010

sporočila: 10

12. feb 2010 20:13

točno po tem receptu sem jo drugič naredila in je odlična =) Hani_bani

Flici  

član od: 20.1.2010

sporočila: 2

13. feb 2010 17:20

Pozdravljeni vsi skupaj! Danes sem se prvič lotila dekoracije torte s tičino. Za prvič je kar vredu ratalo imam samo par vprašanj.. Maso sem valjala kar na pultu posutem z mletim sladkorjem. Ko sem torto oblekla je bila masa suha, tako da se ni dalo lepo oblečt (bil je okrogel model). Prav tako se je kar trgala, če sem jo želela malo popraviti ob krajih. Kako vam uspe tako lepo zgladiti tudi, če je oblika pač okrogla? Bi jo morala kaj močiti? Potem pa so seveda tu še barve... Niso mi všeč tiste barve ki so za pirhe, ker mi delujejo strupeno in ne vem niso mi naravne.. Zato sem poskusila barve, ki jih dobiš skoraj v vsakem TC, so pa od Schwartau. Želela sem rdečo barvo, dobila roza:) Potem sem poskusila tudi tako, da sem samo s čopičem pobarvala po vrhu, pa je bil tako kot če bi barvala po neki gladki površini (kapljice so se naredile, obarvalo se pa ni). Tako, da bi prosila za kakšen nasvet, da bo nasledjič še bolj uspela:) Flici

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti