Ticino masa

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. feb 2010 21:50

Adalbert, vsaka ticina masa ima rok trajanja. Vprašaj sorodnico, do kdaj ima ta, ki si jo od nje kupila. Drugače pa ima vsaj pol leta ali celo več. Seveda pa je zopet odvisno, kako stara je bila, ko jo je tvoja sorodnica kupila. Običajno se pa ticina masa ne shranjuje v hladilniku. regina

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. feb 2010 21:51

Shrani.si moja prva torta s tičino :) skoraj 5 ur dela, za prvič je še nekako... nitta Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 27. 2010 21:53 Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 27. 2010 21:55

bartac  

član od: 26.2.2009

sporočila: 20

22. apr 2010 20:26

Rabim pomoč, rada bi delala domačo tičino, ampak imam problem... Namesto glicerina sem kupila GLICEROL!!!! Zanima me če ga lahko vseeno uporabim? Oziroma zakaj naj ta glicerol potem sploh uporabim, da ga nebom vstran vrgla? Pozdravljene. bartac

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

22. apr 2010 20:34

bartac je napisal/a:
Rabim pomoč, rada bi delala domačo tičino, ampak imam problem... Namesto glicerina sem kupila GLICEROL!!!! Zanima me če ga lahko vseeno uporabim? Oziroma zakaj naj ta glicerol potem sploh uporabim, da ga nebom vstran vrgla? Pozdravljene. bartac

Bi rekla, da ja, ker je glicerin = glicerol

http://sl.wikipedia.org/wiki/Glicerol

rimljanka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. apr 2010 22:10

... in potem ljudje pravijo, da je kemija v šoli 'brez veze' :)

 

Seveda je glicerin enako kot glicerol, s tem, da je glicerin staro ime.

Atina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. maj 2010 11:43

odgovor vanilii:

tičino masa se na smetani stopi, zato moraš tortico obmazati z masleno kremo ali pa jo obliti s čokolado. Vse o delu s tičino...pa si prebereš v tejle temi.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

5. maj 2010 11:43

katka lopatka: hvala lepa za odgovor! :D vanilia

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

5. maj 2010 11:51

No, naj še jaz nekaj dodam. Sorodnica je slaščičarka in nikoli baje tort ne mažejo z maslom, če je čez tičina. Sem vprašala, če se masa stopi in baje da ne. Da je pač mehka, ampak se ne stopi.....Baje je rastlinska smetana ok. No, naj pa povem še svojo izkušnjo. Naredila sem rožice iz tičine in na neki kremi (iz pudinga brez kuhanja Galleta, ki je narejen na osnovi smetane in mleka) so se rožice malo stopile. Ko pa sem s temi rožicami okrasila torto, ki je bila premazana z rastlinsko smetano, se rožice niso stopile..... res pa je, da so to bile le rožice, tiste male marjetice...in ni bila cela torta oblečena v maso. No, in še vaše izkušnje? Se masa zares stopi, če je spodaj rastlinska smetana ali ne? Imam občutek, da zadeva sploh še ni preizkušena, kar je razumljivo, saj glede na to, da povsod prebereš, da je spodaj obvezno mazati z maslom, niti ne greš poskušati brez masla... :))) tanyči

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

5. maj 2010 12:35

Hello, evo odgovor iz prve roke. Torto sem naredila v soboto zjutraj, jedli pa smo jo v nedeljo popoldan. Sadna in zelo sočna. Nepravilnoti sem popravila s smetano kateri sem dodala malo želatine, da je bila bolj stabilna in čez direktno tičino - domačo tičino. Prav nič se ni stopila, res pa je da je bila zelo mehka, toda oblika je zdržala. Pa tudi v pekarni vrhnika mi je strokovnjakinja rekla, da se v tako kratkem času ne more stopiti. Torej kar pogumno in probat, upam da bo še katera delila z nami svoje izkušnje. Lp, M MIHIKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti