Ticino masa

napapijri  

član od: 28.3.2008

sporočila: 12

3. nov 2009 9:02

Hvala Katka za pomoč. napapijri

neznan uporabnik

3. nov 2009 11:20

Koliko časa se pa ustvarja tak okras? ajda66

napapijri  

član od: 28.3.2008

sporočila: 12

3. nov 2009 12:35

Glede časa izdelave torte je pa bilo tako: v petek zvečer sem spekla biskvite ter sestavila obliko torte (2 uri). Torto sem dala čez noč v hladilnik. Isti večer sva s sinom izdelovala pingvinčke. Bilo je zelo zabavno. To nama je vzelo cca 2 uri časa. Naslednji dan sem zjutraj razvaljala maso ter oblekla iglu in podlago (cca 1 urica). Nato sva s sinom postavila nanjo okraske. In to je bilo vse. napapijri

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

25. nov 2009 23:50

Res ste fenomenalni!! Že nekaj dni zaporedoma občudujem vaše umetnije in ste me celo pripravili do tega, da še sama probam kaj podobnega ustvarit. Tako da sem se danes odpravila v trgovino v podhodu Ajdovščina in kupila tičino maso - so imeli različno velike odrezane kose.. sem kupila okoli 350g za 2,66eur (preverila na računu, 1 kg stane 7,5eur). Sem nekje zasledila, da ste iskale tudi flumastre za pisanje po tičino masi - tudi te imajo v tej trgovini. Me pa zanima še nekaj: kupila sem tudi penice za tičino maso, pa me zanima, kako se uporabljajo? Pa veliko ustvarjalnih trenutkov še naprej!!

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

26. nov 2009 18:31

mene pa zanima, zakaj mi tičina, ko jo dam na torto poka in se trga??? ko jo valjam, se mi zdi lepo prožna, ko dam gor, pa na zavihkih kar poka in se trga :( cukrpekrca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. nov 2009 20:23

cukerpekarica, odvisno je tudi od tičine. Tista iz pekarne Vrhnika, je bolj elastična in prožna, ta od ramsa, je malo manj prožna in če se je ne na hitro razvalja in obleče torto, se rada trga oziroma poka. Je pa meni po okusu ta od Ramsa boljše kot tista od Pekarne Vrhnika. Najbrž je odvisno od sestave.Je pa fajn, da se jo čim prej razvalja in čim hitreje obleče, da se ne izsuši in poka. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

27. nov 2009 20:42

Aha, ja, jaz sem jo kupila v Trstu. In po okusu je kar dobra, no, zame sicer presladka, pa vendar. Sicer pa ful lepo diši. Sem jo pa dala malo v mikrovalovko, glih toliko, da se je rahlo zmehčala, da se je lažje gnetla, nato pa takoj razvaljala in na torto. cukrpekrca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. nov 2009 20:49

Ja, po moje je odvisno od sestave. Čisto možno, da tiste tičine, ko majo več sladkorja, da so pol malo bolj" delikat" za oblečt torto, da so malo manj elastične. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti