Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. mar 2005 21:42

To pa ni stvar ki bi jo lahko s kruhomatom odpravila. To je pa drugace. Ce delas mehko testo delaj trsi nadev in ce delas trse testo delaj mehak nadev. Skorja pa odstopa tudi ce je prevec ali premalo vzhajano testo. V obeh primerih je rezultat enak. Jaz vedno ko dam testo iz kruhomata vse na hitro na roke pregnetem in sele nato razvaljam. Namazem testo in ga zelo na tesno zvijem in prebodem. Pustim da vzhaja (tako na oko) in ko se mi zdi da je v redu dam pect. Nikoli mi se ni odstopalo. Mogoce imam tzdi nos in roko za take stvari. Testo pa naredim tako, da dam jajce ali dve, odvisno od moje volje, vcasih ne dam nobenega,v merico in na to dam sojino (lahko pa das navadno) mleko in malo ruma. Vsega skupaj naj ne bo vec kot 330 mll. Na to tekocino stresem moko, nanjo dam eno veliko zlico fruktoze in nanjo nadrobim kvas. Nadeve pa poznas. Ce ti se kaj ni jasno povej. lp Vesna Vesna Milek Recko

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

6. mar 2005 10:31

Hvala za nasvete.Bom ponovila vajo z rahlimi spremembami.Še nikoli nisem uporabljala fruktoze.Ima to kakšen pomen ali je vseeno če je navaden sladkor? barbara R.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2005 12:14

Vseeno je ce je navaden sladkor. Pri nas ga uporabljamo redko. Sicer pa je fruktoza naravni sadni sladkor ki je zelo drag. Vesna Milek Recko

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

6. mar 2005 17:56

Pozdravljene! Tudi mi odkar imamo kenwooda kruha spoloh ne kupujemo.Hvala vsem, ki ste mi svetovali. Pečemo ga vsak drugi dan in res je krasen na pogled in še boljši za brbončice! Tudi jaz uporabljam hitri program(razen rženega), sem po naravi neučakana! Samo upam, da ne bomo postali backi!! Bom pa puskusila narediti potico, seveda z kenwoodovo pomočjo.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. mar 2005 9:32

Jooooj! Čez vikend sem naredila kruhek iz 350 g bele, 50 g pirine in 100 g ržene moke, 2 žlic pšeničnih in 2 žlic rženih kosmičev, pa kefir, malo vode (skup slabe cca 3,5 dl), žlica medu, žlička sladkorja in soli in pa 10 g kvasa... Vse bi bilo v redu, mislim, kruh je bil super - ampak!moja vzhajajoča karma je tokrat odločno pretiravala! Kruh je vzahajal - ja, do roba, pa še čez, pa še malo čez,... GRRRRR!! Ja, sva debelo zjutraj... In potem pucanje!!! No, zdaj je v se spet čisto in ok - ampak ne vem, zakaj je pa tokrat takoooo zelooo vzhajal! 10 g kvasa res ni neka ogromna količina za pol kg moke! No, glavno, da je ok, sva si razdelila pucanje (v dobrem in slabem, a ne?;) in je šlo kar hitro:) Ampak danes vseeno nobenemu ni bilo do kruha:) Veri

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

7. mar 2005 11:00

V soboto popoldne sem v aparat naštimala vse za testo za buhteljne, potem pa smo šli na sprehod. Ko smo se vrnili domov, me je že čakalo vzhajano testo in za večerjo smo pojedli cel pekač buhteljnov. Ali ni fajn, da nekdo dela namesto tebe, ti pa lahko medtem počneš kaj bolj prijetnega? Upam samo, da se ne bomo v kratkem času spremenili v bajseke. Krofi pa še niso prišli na vrsto barbara

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

8. mar 2005 13:58

Pozdravljeni vsi imetniki kruhomata, ne vem, če je na vseh teh straneh že kaj napisanega o tem, če je zelo odločilnega pomena velikost okenca na pokrovu aparata in ali to kakorkoli lahko vpliva na sam potek peke. Ker nimam možnosti prelistati vse te strani, bi prosila za vaše mnenje oziroma izkušnje. LEP DAN VSEM SKUPAJ!!! MALC

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2005 9:02

Pomembno je, koliko pokrov tesni, velikost okenca pa samo za to, kako dobro vidiš, kaj se dogaja, sicer pa lahko med samim mesenjem pokrov dvigujes po mili volji - ali imas kar skoz dvognjenega (na zacetrku ne priporocam, ker se moka prasi:)), samo ko zacne vzhajat, pa le zapri, da se testo "ne prehladi", kot bi rekle nase babice - ce je prepih noce vzhajat - zato tudi mora pokrov testnit. Upam, da ti je pomagalo. Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. mar 2005 19:07

Veri! Če lahko, lepo prosim, malo natančneje opišeš ,kako narediš suhe droži.Koliko vode,kvasa,moke in katero moko??Tega res še nisem delala,pa bi rada,vsaj za ržen kruh skoraj morajo bit prisotne. Enkrat sem delala mokre,pa mi ni ratal.Zato te prosim za natančna navodila.LP Aki

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. mar 2005 9:29

ojla, Veri! Ti si naša najboljša pekačica kruhov iz kruhopekeca, zato ti moram povedati, kako sem jaz ponoči pekla kruh v avtomatu. Do zdaj ni bilo problema, ker sem vedno delala s svežim kvasom, kruh dober ko šus, sploh ga več ne kupujemo, včeraj zvečer pa sem lepo vse naložila v posodo in nastavila čas, da bi bil danes zjutraj ob petih lepo pečen. In glej za zlomka. Moram povedati, da sem uporabila suhi kvas! Zjutraj sem našla namesto kruha (ha,ha) v posodi "svinčeno" kepo. Prav si prebrala! Kruh je bil tako zbit in nizek (tudi premalo pečen, za moj okus) da bi se lahko šla z njim vojskovat, ker, če bi koga zadela v glavo, bi ga sigurno pokončalo do amena. Zdaj se mi seveda že peče nov kruhek, seveda s svežim kvasom, s suhim sem opravila za vse večne čase. Mogoče ti veš, kje sem ga polomila? Še zdaj mi gre na smeh ob pogledu na to mojo "svinčeno" zadevico! Vsi kruhopekeci se imejte lepo in veselo pečite kruhec. LP! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti