Aparat za peko kruha

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. feb 2005 16:45

Pa meni se zdi da to že kar je eno društvo.Ta tema o kruhu je sploh neizčrpna.LP Aki

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

27. feb 2005 17:20

Jaz sem tudi vedno bolj navdušena nad temle kruhopekom, moja tehtnica pa ne kaj ;o)))) capala

Vlasta.h  

član od: 27.2.2005

sporočila: 2

27. feb 2005 19:14

Zanima me če je če je že kdo preizkusil moko za kruh, ki se kupi v Avstriji pri Hoferju (mislim moko, ki ima dodane že vse sestavine. Če ste kaj menite o tem ? Vlasta.h

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. feb 2005 19:44

Vlasta.h, to zmes vsi hvalijo, da pa se jo dobiti tudi pri nas, jaz še nisem preizkusila, je pa moja soseda, ker ji drugače ni ratalo in je kupila to škatlo moke kar pri nas, zgleda pa tako, kot škatla, v kateri je zmes na pr. za cmoke! Probaj in poročaj! Galja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

28. feb 2005 8:50

v čeraj naredila mlečni kruh iz knjižice priložene v Kenwoodu, bil fantastičen! 330 ml posnetega mleka, 450 g moke(bele) 5ml soli , 15 ml sladkorja 25g putra( jaz dala margarino) 12,5 g kvasa. Pečeš na hitrm programu(kenwood 12) jaz za deset minut podaljšala peko! Osnovnemu receptu dodala še žlico sezamovih, bučnihin sončničnih semen! Danes planiram korenčkov kruh!

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

28. feb 2005 9:30

Pinka, kako dolg pa je kenwoodov hitri program? Jaz sem z vašo pomočjo najbolj zadovoljna s tole verzijo; 2 dcl vode, 2 dcl mleka, 1 žlička soli, 1 žlička sladkorja, 200g pirine moke, 200 g ostre bele moke, 200 g gladke bele moke, 2 žlički instant kvasa. Pečem pa na hitrem programu (1,40 ure). Zmes iz škatle sem jaz že večkrat uporabila in sem zelo zadovoljna, le domači kruh mi je prekisel.Sploh ni užiten za moj okus. barbara R.

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

28. feb 2005 10:34

Nisem Pinka pa bom vseeno odgovorila na vprašanje, saj imam tudi sama kenwooda. Hitri program je zares hiter, speče v 59 minutah. Tudi sama podaljšam peko za kakšnih 10 minut. Malo več kvasa je potrebno dati, vendar moram priznati, da zadnje čase raje pečem na normalnih programih oz. nastavim timer in imam pečeno zjutraj, ko vstanem. Na tem hitrem s kruhom nisem tako zadovoljna. Je pa vseeno za pojest - normalno. Lp Palma

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. feb 2005 14:09

Punce, ste bile pa pridne čez vikend! aki, takle kruhek tudi meni rata, rahel je bil do zdaj vedno (razen takrat, ko fant ni našel kvasa in ga ni dal not:) samo sem upala, da lahko tudi čisto polnozrnat kruhek pripraviš do tega, da naredi res lepo visoko kapico, kot jo naredijo moji mešani kruhi - kapica je visoka vsaj par prstov (pa ne samo mojih, tudi večjih:) v bistvu vse mešanice ratajo, samo čisto polnozrnati je tak kot tvoj... Dober je pa vseeno... probaj še Zelo zdrav kruh iz kruhomata in tistega z arašidi, sem ju poslala v bazo in ta dva naredita lepo kapico:) iz zmesi še nisem delala, mi je tako fajn sami mešat:) kenwoodov hitri program (59 min), tudi jaz podaljšam za 10-20 min. Še to: če ima katera probleme s tem, kako lepo dobit kruhek ven in gnetilo iz njega, naj ga pusti malo v posodi, da se skorja toliko zmehča, da se gnetilo lažje vzame ven. (Ugotovila zadnjič, ko sva zaspala:) delam pa skoraj vse z zamikom, zato praktično vedno natehtam sestavine. Res ni problem sproti popravljat, ampak če takrat še sladko spiš... Palma ali drugi: če bi kdo želel, alhko seveda tudi hitri program nastavi s timerjem - bo pač začel samo 1 uro prej - če ima kdo rajši hitri program, je priporočljivo! jaz sicer navadno s timerjem uporabljam druge programe, največkrat polnozrnati program za velik hlebeček, ker je čez noč dovolj časa in da mi ni treba zjutraj še zapekat (zjutraj se vedno mudi:) Popoldne, če se mudi, dela pa hitri - ta navadno ne zmeša tako dobro in ne speče dovolj (podaljšam peko), ima pa vedno zelo lepo kapico:) Veri

Pek  

član od: 30.12.2004

sporočila: 5

28. feb 2005 15:12

Aki! Praviš, da ti je v Kenwoodu lepo uspel polnozrnati kruh. Rad bi recept, a ga v bazi ne najdem. Ne vem, zakaj ga ne bi objavila v tej debati? Je mar kje primerneje? Iščem ga v rubriki "Kruh" a brez uspeha. So v ozadju še kakšne skrivalnice in jaz česa ne vem, ali kaj? Slikce so mi pa všeč, ja... :) Pek

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2005 19:06

Moj recept je pri ostale jedi. Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti