Aparat za peko kruha

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

2. mar 2005 17:58

Danes zjutraj me je končno pričakal kolikor toliko soliden krukek (to pomeni, da ni bil vdrt), ki sem ga pekla na dolgem programu. Za spremembo sem zmešala nekaj bele, nekaj ostre in nekaj moke tip 850, ker se mi je zadnjič polnozrnati ponesrečil :((( Tokrat sem dala čisto malo kvasa, tako kot Veri, približno 8 gramov in bilo je čisto dovolj, pa še tistega zoprnega vonja po kvasu ni bilo:)). Nekaj me še zanima. Ko dajate jogurt, tudi pečete z zamikom? Ali se zadeva čez noč ne skisa preveč? Drugače ga uporabljam tudi sama, res zelo zrahlja zadevo, pa tudi radenska ima podoben učinek. Mislim, da bomo tudi pri nas čez vikend pekli krofe.Poročilo sledi. LP barbara Sporočilo je spremenil(a) barbara*** dne 02. mar 2005 17:58:32

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. mar 2005 22:08

Reca, sem videla sliko, se mi še zdaj sline cedijo, sicer še nisem uspela, da jih naredim, ker so še v hladilniku kremšnite, jih pa bom ali jutri ali v petek, še ne vem, koliko nas bo sploh doma. Pa po pravici moram povedati, da me je malo strah, kako bo to v kruhomatu ratalo. Sicer pa ne bi bilo prvič, da bi kaj vstran zabrisala. Ne upam se niti hvaliti preveč, kako krasno mi uspeva vsak dan kruh (včasih tudi po 2x), za osnovo je tvoj recept, dodatke pa si sproti zmišljujem, kruha ne kupujemo več, ker vsi hočejo tega doma pečenega, iz kruhomata. Prav zdaj lepo diši, mislim, da še 12 min in bo pečen. Pečem pa vedno na hitrem programu, najlepše izpade. Vsem LP! Galja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2005 22:27

Ne vem kaj naj bi ti slo v kruhomatu narobe. Pazi samo na to, da das na program za gnetenje testa sicer se ti lahko zgodi kot moji kolegici. Namesto testa je imela pecen kruh iz testa za krofe. Malo se je zatipkala in dala na napacen program. Za blizajoce praznike bom tudi testo za potico prepustila kruhomatu. Zakaj bi se clovek matral, ce pa on to tako rad naredi. lp Vesna Vesna Milek Recko

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

3. mar 2005 7:54

Capala, jaz vseskozi uporabljam suh kvas, ker pečem z zamikom. Do sedaj mi je še vse ratalo. Je pa res, da če delaš lažje kruhe - bele uporabiš 1žličko kvasa, pri malo težjih - polbela moka 1žličko pa 1/2, pri težjih - polnozrnatih, ajdovem, koruznem pa cel paketek =2žlički in 1/2. Do sedaj me še ni pustil na cedilu. Spekla sem vse kruhe po receptih, ki sem jih našla tu, pa še svoje izume.... Pozdravček PACKA

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

3. mar 2005 8:48

Packa grem danes v trgovino po suh kvas pa da probam. Sporočim tule rezultate. Lp capala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. mar 2005 10:08

barbara, jaz vedno pečem z zamikom in do zdaj nisem imela nobenih problemov ne z jogurtom, ne s kefirjem ne z ničemer drugim. Če ti je kaj v tolažbo, se z mlečnimi izdelki, tudi ko so že pokvarjeni, ne moreš zastrupit, samo dobri niso več (po okusu), kvečjemu bi lahko malo pospešilo prebavo, tako da se ne sekiraj. Čez noč navadno tudi ni v kuhinji 25 stopinj ampak manj, pa tudi sicer se mi zdi, da se tako hitro ne skisa - vsaj ne preveč - mogoče bo drugače poleti in ko bova v bloku:) Uporabljam svež ali suh kvas, kateregakoli imam pač na voljo. Mimogrede, ali katera ve, kje dobiti suhi kvas v večjih pakiranjih - vsaj četrt kile, recimo? Veri

Jutra  

član od: 27.9.2004

sporočila: 37

5. mar 2005 13:01

Zivjo, tudi jaz imam tale aparat, ki je kr ok, vsaj na zacetku smo vedno znova pekli kruh....vendar enkrat se rata, drugic ne....zdaj ga raje na roke umesim.... Me pa nekaj drugega zanima. V Avstriji prodajajo moko prav za aparat, dodas samo se vodo. Kruh je perfekten, poleg tega pa se vedno rata ) Ali mogoce kdo ve, ali se dobi ta moka tudi kje pri nas....zal pa ne vem, kako se ji rece... lp, Jutra Jutra

Jutra  

član od: 27.9.2004

sporočila: 37

5. mar 2005 13:03

Zivjo, tudi jaz imam tale aparat, ki je kr ok, vsaj na zacetku smo vedno znova pekli kruh....vendar enkrat se rata, drugic ne....zdaj ga raje na roke umesim.... Me pa nekaj drugega zanima. V Avstriji prodajajo moko prav za aparat, dodas samo se vodo. Kruh je perfekten, poleg tega pa se vedno rata ) Ali mogoce kdo ve, ali se dobi ta moka tudi kje pri nas....zal pa ne vem, kako se ji rece... lp, Jutra Jutra

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

5. mar 2005 13:28

Sploh ne vem, kaj vam pri tem kruhu ne rata. Jaz sem do sedaj samo enkrat vrgla testo stran, pa še to zaradi moje neumnosti (dodala sem strjen med),drugače pa mi vedno uspe zelo dober kruh, ki je rahel in polnozrnat brez kakršnih dodatkov (umetna barvila). No, sedaj grem, ker mi je kruhomat pravkar umesil testo za buhteljne. Aja, Veri ali si potem delala buhteljne. Poročaj. Lep dan, Sabina

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

5. mar 2005 20:07

Reca, prosim zaupaj nam recept za potico. Meni namreč vedno kadar testo dela kruhomat, odstopa skorja.Danes sem delala iz pirine moke.Zelo rahla, zelo okusna, vendar zopet raspada. barbara R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti