Aparat za peko kruha

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. mar 2005 16:42

Hvala Veri,zdaj mi je že skoraj vse jasno.Le tega še nevem 1.katero moko naj dam.Te droži me mikajo predvsem za izdelavo rženega kruha ,ker je menda v tem primeru izkoristek ržene moke bistveno večji.Zato predvidevam,da je treba naredit drože iz ržene moke,ali pa ravno to ne. 2.In še to me zanima,se jih lahko suši v ventilatorski pečici,ali lahko višje temšperature uničijo droži. 3.Ko pečeš kruh z drožmi,ali uporabiš lahko samo droži,alli le v kombinaciji z kvasom. LP vsem kruhopekom in kruhopekicam Aki

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

10. mar 2005 16:54

Galja, mene so otroci prosili, naj jim spečem nekaj za zajtrk, pa sem se okorajžila. 1/2 dl mleka, 1 jajce + 1 rumenjak, malo ruma, 100g sladkorja, vaniniln sladkor, limonino in pomarančno lupinico ter 40g masla sem stepla in vlila v posodo. Povrh sem nasula 500g moke in 20g kvasa. Dala sem na program za sladek kruh.(Mislim, da sem potem dodala še malo mleka, tako po občutku)Pri Kenwoodu je to 8 se mi zdi. 2x je vzhajal, vmes še nekaj časa počival-potem pa sem zaspala in me je zbudil šele pisk iz aparata, ko je bilo že vse končano. Kruh je narastel do vrha, a je bil malo preveč pečen (debela skorja), zato ti svetujem, da preveriš, kdaj je dovolj pečen in ga malo prej izklopiš -ca 45 min. Še isti dan je zelo dober, naslednji dan se ga še da pojest, potem pa je samo še za v mleko. Za veliko noč pa ga reje speci v pečici (zaradi oblike). barbara

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. mar 2005 19:55

barbara, hvala za recept. Za Veliko noč ga bom sicer spekla kar po starem (na roke), ampak tole tvojo zadevo bom tudi probala,ker me firbec matra, kako bo uspelo. Iz 500 g moke bomo kar v enem dnevu zmazali, tako, da niti vedeli ne bomo, kako bi bil okusen drugi dan! (hi,hi)! Se mi pa fajn zdi, ko sestavine samo namečeš v posodo in potem nekdo drug dela namesto tebe. Ko bi le bilo več takih strojev, ki bi delali namesto nas, kaj praviš? LP! Galja

vanesag  

član od: 2.11.2004

sporočila: 18

10. mar 2005 20:56

No končno sem tudi jaz prišla do aparata za peko kruha.Seveda sem ga takoj sprobala in kruh je bil odličen in tudi lepo mi je uspel.Le tisti podaljšan čas peke mi nekako ni uspelo nastavit.Morda mi kdo lahko pomaga. vanesa

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. mar 2005 21:37

vanesa, tudi mene je aparat jezil kar nekaj časa in sva se grdo gledala, zdaj pa sem ga končno naštudirala (ne še vse), peko pa si že znam podaljšat in sicer (ne vem,kakšen aparat imaš), jaz imam Clatronica, dam na št. 12 Backen in nastavim še za nekaj minut (ponavadi za 20), potem pa izklopim. Pa tudi na timer (čez noč) sem se že navadila, ostalo pa sproti študiram, saj imam aparat komaj dobre tri tedne, sem pa zdaj zelo zadovoljna z njim, na začetku pa sva bojevala muke, ampak zgleda po moji krivdi - premalo znanja in potrpežljivosti. Ko se boš nanj navadila, boš pozabila na začetne težave! Želim ti obilo užitkov ob peki! Galja

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

11. mar 2005 10:07

Aki, pozdravljena, včeraj sem spekla pirin pirin kruh po tvojem receptu. Kruh ni skoraj nič vzhajal. Je morda krivo to, da recept ne vsebuje sladkorja morda napaka ali pa tako mora biti. Pričakovala sem nekaj dobrega, dobila pa nekaj zelo nizkega in trdega. Prosim pomoč!!! Pozdrav! riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. mar 2005 10:14

aki, oprosti, sem pozabila napisat (si moreš mislit, jaz kelpetulja!:) 1.) jaz sem suhe droži delala kar iz bele moke tip 500 (merkatorjeva), lahko bi jih po mojem tudi iz polnozrnate ali mešane ržene, ampak vsaj malo bi jaz dala bele zraven za vsak primer, da boljše vzhaja; mokre droži (ala kislo testo) sem pa delala že oboje: svetle (iz bele moke) in temne (iz ržene moke). So mi pa temne bolj všeč, težko argumentiram zakaj, po mojem je tudi recept boljši, v receptu za svetle je bila napaka in tudi temne bolj zgledajo "ta pravo"... 2.) po mojem jih lahko sušiš tudi v pečici, samo ne nastavi na preveč, da ne boš kruha spekla namesto posušila - daj na kakih 50 stopinj max., pa po mojem ne bi smelo bit težav. jaz sem jih sušila na krušni peči, ki je bila kar topla, pa je v redu ratalo. Ko se preseliva in ne bo peči, jih bom pa mogoče dala na radiator ali kar v sušilec za sadje, odvisno od prostora in moje psičke, če bo slučajno kazala kake znake zanimanja zanje, jih bo treba sušit izven dosega... 3.) oboje: je več receptov, večina uporablja droži IN kvas, imaš pa tudi par receptov, ki so samo z drožmi. Glede na to, kaj je moj ljubi dobil iz kruhomata, ko je dal samo droži tega prav posebej ne bi priporočala (je bilo trdo in zbito, milo rečeno:) Za začetek ti definitivno priporočam kombinacijo! Če pa že delaš samo z drožmi, pa moraš pustit vzhajat testo vsaj čez noč ali še dlje - torej ti lahko zamesi sicer kruhopek, ampak potem moraš pa vzet stvar ven (vsaj jaz bi, da mi ne bi šlo čez:), ker vem, da bi mi sicer šlo čez, pa čeprav naj z drožmi ne bi toliko vzhajalo - saj veš, izkušnje pa:)) in pustit da doooolgo vzahaja in potem spečt - lahko kar v kruhopeku, če imaš takega, da zna samo pečt (moj ne zna). Pa pri teh je dostikrat treba vsaj 2x vzhajat... Sem še kja pozabila? Veri

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

11. mar 2005 10:44

MLEČNI KRUH Z JAJCEM (2) 1 jajce + rumenjak + mleko (skupaj 320ml) 450g moke ½ žličke soli 3 žličke sladkorja 25g masla 1 žlička suhega kvasa Pečeš na št. 2 Kenwood. Kruh je primeren za pozen zajtrk. MLEČNI KRUH (12) 310g mleka 450g bele moke 1 žlička soli 3 žličke sladkorja 25g masla 2 ½ žličke kvasa v prahu Pečeš na 12 , lahko z zamikom. KRUH Z OREHI (12) 200g smetane 120ml vode 340g bele moke 110g polnozrnate moke (lahko tudi ržena ali ajdova) 50 orehov 1 žlička soli 3 žličke sladkorja 25g masla 2 ½ žličke kvasa Pečem tudi z zamikom na 12. POTICA (8) 155ml vode 140ml navadnega jogurta 425g navadne moke 50g mletih mandeljnov ¾ žličke soli 40g sladkorja v prahu 1 ½ kvasa v prahu 40g nasekanih lešnikov 25g nasekanih mandeljnov Pečemo na programu 8. Recepti so preizkušeni. Mlečni kruh je preizkusil moj prijatelj, Kruh z orehi in potico sem poizkusila tudi sama. Uporabljam suh kvas. Pa dober tek. Lepo pecite, z veseljem pojejte. Jaz imam angino in se bom za nekaj dni umaknila od računalnika. PACKA

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

11. mar 2005 11:37

Packa, Prosim, da za nas, ki nimamo Kenwooda zraven št. programa napišeš še kateri program je to. Hvala.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. mar 2005 15:17

Program 2 je za veliki beli hlebec, program 8 za sladek kruh in program 12 za hiter nacin pecenja. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti